РОЗПОЧАЛАСЬ ОПЕРАЦІЯ "НОВОРІЧНА ЯЛИНКА - 2020"

Новорічні свята – одні з небагатьох, що їх усі відзначають. На цю казкову пору з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Головним атрибутом свята вважається ялинка та сосна. Традиція ставити «живі красуні» в кожній хаті призводить до масової вирубки цих чудових дерев, кожне з яких приносить велику та незамінну користь не тільки людині, а й планеті загалом.

Щоб завадити незаконній порубці дерев, було запроваджено маркування ялинок пластиковими бирками зі штрих-кодом, що зводить до мінімуму незаконну порубку хвойних насаджень у передноворічний період. Відповідно до вимог природоохоронного законодавства новорічні ялинки і сосни мають бути прочіповані, електронний чіп прикріплюється до дерева (ялинки чи сосни) таким чином, що зняти його без пошкодження буде не можливо. У цьому ярлику міститься вся інформація про походження хвойного насадження, зокрема відомості, з якого лісгоспу та лісництва відпустили дерево, який сорт та якість. Тож, якщо на базарі, чи десь в іншому місці продажу ви бачите, що електронний чип відсутній, то це означає, що вона незаконно зрубана.

Відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність – штраф.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні і карні санкції у відповідності до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), а ті самі дії вчинені в межах природно – заповідного фонду – штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

Згідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн -1020 грн) і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 грн – 5100 грн). Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).

Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене статтею 246 Кримінального кодексу України. Дана стаття визначає покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн – 8500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Сподіваємось на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації