ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ - ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

26 грудня під головуванням голови райдержадміністрації Володимира Грянистого відбулося чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати. В ході засідання розглядалися питання стану погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та додержання мінімальних гарантій з оплати праці на підприємствах, організаціях, установах району.

На засідання були запрошені керівники підприємств, установ та організацій району, на яких спостерігається мінімізація заробітної плати, а саме ці підприємства виплатили заробітну плату своїм працівникам, нижче мінімально встановленого рівня або не здійснили доплату ЄСВ до мінімального розміру.

Запрошені керівники надали інформацію про стан справ на підпорядкованих підприємствах та причини нарахування заробітної плати працівникам на рівні або менше законодавчо встановленого розміру.

Під час засідання, всім керівникам було запропоновано взяти під особистий контроль стан надання звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для уникнення непорозуміння щодо середніх розмірів заробітної плати на підпорядкованих підприємствах в подальшому. Наголошено також керівникам підприємств на доцільності  пошуків можливостей підвищення посадових окладів працівникам.

Разом з тим, було підбито підсумки роботи комісії за 2019 рік, а саме протягом поточного року було проведено (разом з поточним) 12 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, під час яких заслухано 115 керівників підприємств, установ, організацій району.

Як результат заслуховування керівників, рядом підприємств проведено перерахунок (донарахування) сум ЄСВ, проведено коригування звітів, підвищені посадові оклади працівникам.

З числа наданих конкретних завдань, за результатами обговорення порядку денного, частково виконаним залишається одне питання, а саме: наявність заборгованості по заробітній платі на Вільнянській дільниці водовідведення "КП "Облводоканал" ЗОР.

За результатами засідання прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань в найкоротші терміни та недопущення їх виникнення у подальшому

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації