ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПІДПРИЄМЦЮ ПРО ДЕКЛАРАЦІЮ ВІДПОВІДНОСТІ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ВИМОГАМ ЗАКОНОДАВСТВА З ПИТАНЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Останнім часом все частіше можна побачити, як на території міста Вільнянськ та Вільнянського району відкриваються новостворені підприємства та  торгівельні об’єкти (торгівельні павільйони, кіоски, магазини, перукарні, спортивні комплекси та ін.)

В усіх випадках підприємці розпочинають свою роботу, забуваючи виконувати вимоги пожежної безпеки, оформлювати в законному порядку діяльність новоствореного об’єкту, не  подають декларацію відповідності матеріально-технічної бази cуб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі – декларація), яка  є нічим іншим, як документом, що дає право на початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин).

Невиконання правил пожежної  безпеки призводить до виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій на таких об’єктах, завдаючи власникам об’єктів значних матеріальних збитків.  Зокрема, у січні 2018 року у м. Вільнянськ виникла пожежа в новоствореному торгівельному павільйоні, який розпочав свою роботу в 2017 році з порушенням законодавства з пожежної безпеки.

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до статті 175-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб'єктом господарювання об'єктів нерухомості без зареєстрованої декларації тягне за собою накладення штрафу на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності і посадових осіб - від сорока до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (адмінштраф від 680 до1700 грн.)

За роз’ясненнями щодо вимог пожежної безпеки та порядку  заповнення та подання декларації можна звертатися до Вільнянського РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області за адресою: м. Вільнянськ, вул. Шевченка, 7-Б та в центр надання адміністративних послуг Вільнянської райдержадміністрації за адресою: м. Вільнянськ, вул. Бочарова, 12.

Декларація заповнюється самим суб’єктом господарювання та подається для реєстрації адміністратору або територіальному органу ДСНС. Декларація реєструється ДСНС або її територіальним органом на безоплатній основі. Форма декларації затверджена постановою Кабінету міністрів України від 05.06.2013 року №440.

Декларація подається особисто або надсилається поштою рекомендованим листом перед початком роботи новоствореного підприємства. При цьому, у випадку надсилання поштовим відправленням, підпис фізичної особи — підприємця засвідчується печаткою такої фізичної особи, а у разі відсутності печатки — декларація засвідчується нотаріусом; підпис керівника юридичної особи засвідчується печаткою юридичної особи.

Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства тягне за собою накладення штрафу від сорока до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Не вимагається подання декларації відповідності у таких випадках:

1 – суб’єкт господарювання у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринкувідповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;

2 – суб’єкт господарювання у разі використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту;

3 – орендар об’єкта нерухомості (особа, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на такий об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано його власником.

У зв’язку з обмеженням здійснення державного нагляду та контролю  за виконанням вимог пожежної та техногенної безпеки суб’єктами господарювання всю відповідальність за безпечне перебування населення та експлуатацію об’єктів безпосередньо покладається  суб’єкт господарювання, що розпочав роботу.

02.02.2018 Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області