ОПРИЛЮДНЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОЗГЛЯДУ ПРОПОЗИЦІЙ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ПРОЕКТУ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ТОВ «БІЛЯЇВСЬКИЙ ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ»

У рамках повторного проведення процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті детального плану території до райдержадміністрації надійшло 1112 звернень громадян, із них 1029 звернень громадськості щодо незгоди, заперечень та зауважень з приводу розміщення ТОВ «БІЛЯЇВСЬКИЙ ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» каолінового кар’єру та збагачувального комбінату на території Павлівської сільської ради, за межами населених пунктів, а саме:

- 694 звернення мешканців міста Вільнянськ та інших населених пунктів Вільнянського району (16 із яких колективні , які підписали 194 особи);

- 335 звернень жителів населених пунктів Павлівської сільської ради, з яких 195 звернень дійсно мають пропозиції, інші 140 звернень не містять пропозицій, а лише висловлюють категоричну позицію «проти» розміщення кар’єру із збагачення і переробки каоліну з комплексом будівель та споруд на території Павлівської сільської ради.

83 звернення громадян з пропозицією затвердити даний проект детального плану території, серед яких 25 звернень від жителів населених пунктів Павлівської сільської ради та 2 звернення від власників земельних ділянок, які розташовані на території щодо якої розроблено проект містобудівної документації.

Райдержадміністрацією спільно з розробником було проведено 3 робочих наради щодо розгляду письмових пропозицій громадськості, які надійшли до райдержадміністрації: 12.01.2018, 17.01.2018 та 18.01.2018 року та здійснено узагальнення письмових пропозицій та зауважень громадськості, які у підсумку складаються із 28 зауважень.

Враховуючи резонанс та напруженість ситуації, яка склалася у Вільнянському районі стосовно розміщення каолінового кар’єру та збагачувального комбінату на території Павлівської сільської ради, та з метою безпосередньої участі представників громадськості в узгодженні резонансних питань що спричиняють супротив громади, на розгляд погоджувальній комісії, яку створено розпорядженням голови райдержадміністрації від 15.01.2018 № 28, було винесено 28 узагальнених пропозицій (зауважень) громадськості, що викликали занепокоєння громади під час повторного проведення громадських слухань, щодо врахування громадських інтересів у зазначеному проекті детального плану території.

23.01.2018 відбулося засідання погоджувальної комісії з розгляду пропозицій громадськості, які надійшли у рамках повторного проведення процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті детального плану території для розміщення ТОВ «БІЛЯЇВСЬКИЙ ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» кар’єру із збагачення і переробки каоліну з комплексом будівель та споруд на території Павлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, за межами населених пунктів.

За результатами роботи погоджувальної комісії, шляхом голосування її членів, 4 питання було урегульовано, 3 із яких знято, як такі, що не стосуються детального плану території та не повинні розглядатися у містобудівній документації.

По іншим 24 пропозиціям та зауваженням громадськості (що стосуються відсутності у проекті детального плану території інформації про місце розташування, тип та виробничу потужність очисних споруд необхідних для очистки виробничо-дренажних стічних вод та каналізаційних вод від діяльності кар’єру із збагачення і переробки каоліну з комплексом будівель та споруд; відсутності даних щодо потреби та способу забезпечення водопостачання для діяльності кар’єру в цілому; відсутності сучасних досліджень радіаційного фону у зоні видобутку каоліну, оскільки на теперішній час нормативи радіаційного фону зменшено в 2,5 рази; не опрацьовано питання про відходи діяльності кар’єру, забруднені радіонуклідами та заходи поводження з ними; не враховано та не організовано транспортне сполучення за межами території кар’єру; не дотримано норми Закону України «Про оцінку впливу на довкілля») шляхом голосування, згоди досягнуто не було, питання лишилися неузгодженими та такими, що потребують доопрацювання.

Під час проведення зазначеного засідання погоджувальної комісії від членів громадської організації «Вольтерра», представників громадськості, що входять до складу погоджувальної комісії, надійшла пропозиція, враховуючи рішення сесії Вільнянської районної ради від 28.04.2017 № 39 «Про розгляд звернень робочої ініціативної групи про заборону розміщення ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» від 13.04.2017 № Ко-10 та від 13.04.2017 № Ко-11», рішення сесії Вільнянської міської ради від 27.04.2017 № 39 «Про розгляд звернень робочої ініціативної комісії про заборону розміщення ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» від 13.04.2017 року», рішення сесії Павлівської сільської ради від 15.09.2017 № 08 «Про заборону розміщення каолінового кар’єру з комплексом будівель та споруд на території Павлівської сільської ради», рекомендувати голові Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області відхилити затвердження детального плану території для розміщення ТОВ «БІЛЯЇВСЬКИЙ ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» кар’єру із збагачення і переробки каоліну з комплексом будівель та споруд на території Павлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, за межами населених пунктів, аби не ігнорувати думку громади та не приймати рішень всупереч позиції громади із зазначеного питання. Дану пропозицію підтримали 22 члени погоджувальної комісії, більшість присутніх членів комісії.

02.02.2018 Відділ містобудування, архітектурита житлово-комунального господарства райдержадміністрації