Розпочалась операція «НОВОРІЧНА ЯЛИНКА»

Наближається Новий Рік. Головна гостя в будинку під Новий рік - красуня ялинка. Але щороку після новорічних свят ми спостерігаємо картину, як біля сміттєвих баків валяються ялинки, які нещодавно прикрашали будинки і радували дітей. Чи неправда, сумна картина?

Долучитися до всеукраїнської операції зі збереження лісових насаджень може кожен. По-перше, не допускати незаконних порубок хвойних насаджень. По-друге, купувати новорічні ялинки тільки в організованих пунктах продажу. По-третє, обрати собі альтернативу живій ялинці, зробити добру справу для природи і при цьому не відмовитись від звичаїв.

Щоб завадити незаконній порубці дерев, було запроваджено маркування ялинок пластиковими бирками зі штрих-кодом, що зводить до мінімуму незаконну порубку хвойних насаджень у передноворічний період. Тож, якщо на базарі, чи десь в іншому місці продажу ви бачите, що електронний чип відсутній, то це означає, що вона незаконно зрубана.

Відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність – штраф. Згідно до статті                                           65 КУпАП, незаконна порубка дерев хвойних порід  тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, за рішеннями відповідних місцевих судів.

Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу». Дана стаття визначає покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Тож, готуючись до Нового року, подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого свята!

15.12.2017 Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації