ДОТРИМАННЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ВИПЛАТИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати є вагомим джерелом надходжень в бюджет Пенсійного фонду, яка сприяє проведенню соціальних реформ та позитивно впливає на добробут кожного мешканця нашого району. Тому роботодавцям слід зосередити увагу на обов’язковому оформленні трудових відносини з найманими працівниками особливо в умовах карантину. 29 жовтня, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко відбулося чергове засідання комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати.

З метою виявлення та легалізації праці застрахованих осіб, на підставі інформації наданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області, здійснено моніторинг у розрізі страхувальників, які не дотримались вимог ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». В результаті проведеного моніторингу роботодавців Вільнянського району виявлено 11 підприємств-страхувальників, які виплатили заробітну плату працівникам, нижче мінімально встановленого рівня або не здійснили доплату ЄСВ до мінімальної заробітної плати своїм працівникам. Весь список страхувальників було відпрацьовано спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації в телефонному режимі. Керівникам було наголошено про необхідність проведення донарахування ЄСВ в повному обсязі та здійснені коригувань у звітах.

З пояснень бухгалтерів, така ситуація склалася через неуважність при складані звітів (не проставлена відмітка роботи працівника на неповну зайнятість). При цьому, в ДУ «Камянська виправна колонія (№101)» та  опорному комунальному закладі загальної середньої освіти «Орієнтир» Петро-Михайлівської сільської ради виявлено факти недоплати до мінімальної заробітної плати чи недоплати до ЄСВ. Інші підприємства та установи проведуть коригування звітів в листопаді.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації