Дотримання вимог антикорупційного законодавства – пріоритетний напрямок роботи райдержадміністрації

18 грудня року у Вільнянській райдержадміністрації Запорізької області з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, особами відповідальними за проведення роботи з питань запобігання та виявлення корупції в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації проведено семінар-навчання з питань реалізації державної антикорупційної політики,

забезпечення протидії та запобігання виникненню проявів корупції в райдержадміністрації,обов’язку подання щорічної електронної декларації за 2017 рік.

В ході проведення семінар-навчання з тематичними роз’ясненнями виступили керівник апарату районної державної адміністрації Білоконь Світлана Вікторівна та начальник юридичного відділу апарату районної державної адміністрації Зіменко Олена Володимирівна.

На семінар-навчанні особливу увагу приділено питанням актуалізації та посилення внутрішніх заходів щодо запобігання і протидії корупції у райдержадміністрації; наголошено на необхідності дотримання основних засад Антикорупційної стратегії, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015р. №265 та Закону України «Про запобігання корупції», підготовки до чергового етапу електронного декларування, обов’язку подачі суб’єктами декларування електронних декларацій за 2017 рік. Також, роз’яснено положення чинного антикорупційного законодавства щодо: обмежень використання службових повноважень чи службового становища; одержання подарунків та неправомірної вигоди; сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності; обмежень пов’язаних зі спільною роботою близьких осіб; повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції в частині здійснення співпраці із особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень. Наведено приклади судової практики щодо притягнення державних службовців до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Особливу увагу приділено питанням пов’язаним із необхідністю врегулювання конфлікту інтересів, роз’яснено заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту інтересів, надано рекомендації по забезпеченню етичної (доброчесної) поведінки усіх працівників райдержадміністрації, наголошено на необхідності залучення громадськості  в заходах щодо протидії корупції та підтримки довіри до органів виконавчої влади.

З метою виконання чинного антикорупційного законодавства стосовно обов’язку заповнення та подання на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації,  керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату ознайомлено із роз’ясненнями щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року за №3.

Підводячи підсумки семінар-навчання, керівник апарату районної держаної адміністрації Світлана Білоконь наголосила присутнім на необхідності суворого дотримання вимог нормативно-правових актів антикорупційного спрямування та персональної відповідальності кожного державного службовця щодо дотримання режиму законності при виконанні посадових обов’язків.

18.12.2017 Юридичний відділ апарату райдержадміністрації