ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ - ВАЖЛИВА ТЕМА СЬОГОДЕННЯ

Питання щодо забезпечення дотримання трудового законодавства, у тому числі щодо захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, перебуває на постійному контролі райдержадміністрації. Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі, але є випадки, коли роботодавці допускають порушення чинного законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті».

Таким чином роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, щоб мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично. Працівник не має ніяких доказів для підтвердження дійсного розміру своєї зарплати і трудового стажу. Виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах», роботодавець позбавляє свого працівника права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

В зв’язку з цим, питанням легалізації заробітної плати, зайнятості населення та недопущення виплати заробітної плати найманим працівникам в «конвертах»  стала головною темою засідання комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати, яке відбулося під головуванням в.о.голови райдержадміністрації Оксани Степаненко.

На засіданні були заслухані керівники підприємств, на яких згідно інформації наданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області спостерігається мінімізація заробітної плати, а саме деякі працівники отримали заробітну плату в розмірі менше встановленого законодавчого розміру.

В ході обговорення даного питання було з’ясовано, що основною проблемою є помилки у звітності, які допускають платники, а це впливає на загальні показники по заробітній платі в районі. При цьому, в ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№55)»,  ДНЗ «Вільнянський навчальний центр №20» та ТОВ «Зоря» виявлено факти недоплати до мінімальної заробітної плати чи недоплати до ЄСВ. Інші підприємства та установи проведуть коригування звітів в грудні.

Під час засідання всім керівникам було черговий раз було наголошено про необхідність відповідально ставитися до заповнення звітів, при цьому звернути увагу на сплату в повному обсязі ЄСВ  при наданні відпусток без збереження заробітної плати, щорічних тарифних відпусток, неповної зайнятості, тощо.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації