ЗАПРОШУЄМО ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ, УЧАСНИКІВ АТО/ООС, ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ СКОРИСТАТИСЯ СВОЇМ ПРАВОМ ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСЛУГ З САНАТОРНО – КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ, ПРОФЕСІЙНОЇ АДАПТАЦІЇ ТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Постановою Кабінетів Міністрів України від 10 березня 2021 року №190 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» урядом внесено зміни до низькі постанов, які визначають механізм отримання послуг постраждалими учасниками Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб з санаторно-курортного лікування, професійної адаптації, проходження психологічної реабілітації.

Відповідно до законодавства кожен учасник бойових дій, член родини загиблого воїна та постраждалий учасник Революції Гідності має право звернутися до органу соціального захисту населення для отримання послуг з санаторно-курортного лікування, професійної адаптації (водії, тощо) та проходження психологічної реабілітації разом зі своєю дружиною (чоловіком) або іншими членами сімей загиблих (померлих) осіб.

Всі ці види послуг здійснюються за принципом «гроші ходять за людиною». Заклади для проходження таких послуг обираються переліченими особами самостійно. Для санаторно-курортного лікування, перелік закладів розміщений на сайті Мінсоцполітики, «Громадянам», «Санаторно-курортне лікування» за посиланням: https://www.msp.gov.ua/timeline/Sanatornokurortnoe-likuvannya.html.

Для проходження послуг з психологічної реабілітації управління соціального захисту населення спочатку проводять відбір закладів. В зв’язку з децентралізацією у 2021 року відбір таких закладів управлінням не проводився, так як ця функція з 01.04.2021 року буде виконуватися управлінням соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації. Робота в цьому напрямку триває.

Для професійної адаптації заклад також можна обрати самостійно, але управлінням буде проведена перевірка установчих документів (ліцензія, робочі навчальні плани, строк навчання, тощо).

Поряд з цим, для забезпечення соціальних гарантій вище перелічених осіб за відповідними державними програмами на 2021 рік  виділені бюджетні кошти наступним чином:

• для проходження санаторно-курортного лікування - для 5 осіб, в т.ч. для 1 особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС ( у 2020 році – для 7 осіб, в т.ч. 2 особи з інвалідністю, внаслідок війни);
  • для професійної адаптації – для 6 осіб ( у 2020 році для 1 особи);
  • для проходження психологічної реабілітації - для 10 осіб (у 2020 році кошти не виділялися).

Особливо звертаємо увагу на проходження психологічної реабілітації. Ця послуга недооцінена і на сьогодні має не аби які переваги. Так, подружжя наразі може отримувати весь спектр безоплатних послуг із психологічної реабілітації. Це, зокрема, робота з психологом (спілкування, групові вправи, тестові методики, психологічні тренінги, надання відповідних консультацій і висновків щодо подальшої реабілітації тощо), проживання та харчування, відшкодування витрат на проїзд до закладу реабілітації та у зворотному напрямку. Безоплатну психологічну реабілітацію можна пройти лише дружинам (чоловікам) ветеранів, шлюб яких укладений у визначеному законодавством порядку, а підтвердженням цього є свідоцтво про шлюб. Термін психологічної реабілітації — 18 днів.

Деяким воїнам самим важко налаштуватися, аби потрапити на прийом до психолога. А разом подружжю це зробити значно легше. Тож і відпочивати, як правило, під час чергової відпустки можна спільно. Водночас хотілося б зазначити, що деякі воїни неодружені чи розлучені. Для них доцільніше зробити проходження такої реабілітації з батьками, адже вони теж близькі родичі.

Для отримання послуги з професійної адаптації, наприклад водія категорії «В», управління соціального захисту Вільнянської райдержадміністрації отримало інформацію від Вільнянського районного спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України (адреса: 70002, Запорізька область, місто Вільнянськ, вул.Миколи Сироти, буд. 48). Вартість навчання на водія категорії «В» в цьому закладі становить 5500 грн., але держава може сплатити їх саме за Ваше навчання.

В минулому році послуги з професійної адаптації отримав 1 учасник АТО в Меліпотольській автошколі на водія категорія «С».  За його навчання сплачено бюджетні кошти в сумі 7668 грн.

Нажаль, на сьогодні заяв на проходження психологічної реабілітації та професійної адаптації до управління не надходило. За відсутності бажаючих отримати такі послуги, кошти будуть перерозподілені для жителів інших районів або повернуті в державний бюджет.

Організація надання вищезазначених послуг для перелічених вище осіб потребує індивідуального підходу та консультації, тож враховуючи вищевикладене для отримання більш детальних роз’яснень чекаємо бажаючих в управлінні за адресою: 70002, Запорізька область, м.Вільнянськ, вул.Бочарова.буд. 30, кабінет №15.

Управління соціального захисту населення Вільнянської райдержадміністрації