МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Сьогодні, 21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day). Це свято було встановлено з метою розвитку різних мов та культур. Міжнародний день рідної мови було встановлено 17 листопада 1999 року Генеральною конференцією ЮНЕСКО. Відзначати його стали з 2000 року щорічно, дата – 21 лютого. Генеральна Асамблея  ООН в резолюції оголосила 2008 рік Міжнародним роком мови, а 2010 -  Міжнародним роком в ім’я зближення культур. Дата для цього дня – 21 лютого, була вибрана не випадково та пов’язана з подіями,  які пройшли більш ніж півстоліття назад в Даккі (столиця Бангладеш). В 1952 році студенти вийшли відстояти свою рідну мову бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Студентів було вбито поліцією того ж дня.

На даний час в світі існує близько шести тисяч мов. Однак, по оцінкам ЮНЕСКО, половина з них зовсім скоро можуть втратити своїх носіїв. Кожна мова унікальна і відкладає особливий відбиток на своїх носіїв.

Чому стільки уваги приділяється рідній мові? Тому що вона є складовою неповторного прояву людської творчості в усьому її розмаїтті. Як інструмент комунікації, сприйняття і мислення, мова описує наше бачення світу, відображає зв'язок між минулим, теперішнім та майбутнім. Рідні мови унікальні в тому відношенні, який відбиток вони накладають на кожну людину з моменту її народження, наділяючи її особливим баченням речей, які ніколи не зникнуть, незважаючи на те, що людина в майбутньому оволодіє багатьма мовами.

Вивчення іноземної мови – це спосіб познайомитися з іншим баченням світу.

Відзначення Дня рідної мови покликане на визнання поваги до всіх народів та їх мов, звертає увагу на їх зникнення.

 

Організаційний відділ апарату райдержадміністрації.