РІДНА МОВА БАРВІНКОВА

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначали Міжнародний день рідної мови. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження Президента України «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

Відтоді це свято стало ще одним днем вшанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України. У бібліотеках комунальної установи «Вільнянська централізована бібліотечна система» Вільнянської районної ради з нагоди Міжнародного дня рідної мови були організовані та проведені заходи: подорож «До мовного Вавилону», свято: «Чарівна мандрівка до країни Мови», гра-конкурс «Найрозумніші», ранок: «Мова – життя народу», свято рідної мови «Любіть Україну і мову її солов’їну». На яких наголошувалось, що мова – духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови на базі Тернівського НВК відбулося засідання  районного методичного об’єднання  вчителів української мови та літератури, на якому до уваги вчителів представлено виховний захід для учнів 1-11 класів «Рідна мова барвінкова» та флешмоб «Гуртуйсь, Україно!». У 22 навчальних закладах відбулися різноманітні заходи до дня вшанування рідної мови: книжкові виставки: «Мови рідної скарби», літературно-музичні композиції «Рідна мова – наш скарб», конкурси: «Найактивніший читач».

Організаційний відділ апарату райдержадміністрація