ПИТАННЯ НЕСВОЄЧАСНОЇ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ - ОДНА З НАЙГОСТРІШИХ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Вона є показником досягнень і прорахунків суспільства. В районі  реалізовується комплекс заходів щодо забезпечення конституційного права працівників на своєчасність виплати та ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати.

Під головуванням голови райдержадміністрації  Олександра Руденка відбулося чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Під час засідання обговорювалося питання щодо стану погашення заборгованості по заробітній платі на Вільнянських районних електричних мережах ПАТ «Запоріжжяобленерго», при цьому було зазначено, що заборгованість продовжує зростати, що стало причиною звільнення висококваліфікованих спеціалістів підприємства. У зв’язку зі зверненням працівників  ПП ТСЦ «Простор» на комісії був заслуханий керівник ПП ТСЦ «Простор» щодо дотримання чинного законодавства з праці, в частині оформлення трудових відносин. Також, на засідання були запрошені керівники бюджетних установ району, на яких згідно інформації Запорізького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України спостерігається мінімізація заробітної плати, а саме деякі працівники отримали заробітну плату в розмірі менше встановленого законодавчого розміру.

Під час засідання, всім керівникам було запропоновано взяти під особистий контроль стан надання звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (персоніфікація)  для уникнення непорозуміння щодо середніх розмірів заробітної плати на підпорядкованих підприємствах в подальшому. За результатами засідання прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань в найкоротші терміни та недопущення їх виникнення у подальшому

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації