СТАН РИНКУ ПРАЦІ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЕФЕКТИВНОСТІ ЙОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Про стан ринку праці та заходи щодо ефективності його регулювання, шляхи розв’язання проблем безробіття було розглянуто під час засідання колегії райдержадміністрації. Станом на 01.01.2018 року чисельність населення району складає 47,3 тис. осіб., з них працездатного населення   близко 28,3 тис. осіб. У той же час, за статистичними даними середньооблікова чисельність штатних працівників району станом на 01.01.2018 року склала 7064 осіб. Значна різниця між чисельністю працездатного населення та середньообліковою штатних працівників частково пояснюється наближеністю району до обласного центру, де працює значна кількість жителів району.

Крім того, частка підприємств (у зв’язку з оптимізаціями  та реорганізаціями) фактично працює на території Вільнянського району, а обліковується та податки сплачує по місцю реєстрації так званого головного підприємства. При цьому, не потрібно забувати й про роботу та оплату яка знаходиться в «тіні». Протягом  2017 року послугами Вільнянського районного центру зайнятості скористалися 2881 осіб, з них 1500 безробітних, із зазначеної кількості 1001 безробітних або 66,7% звернулися до центру зайнятості впродовж звітного періоду. За сприянням служби зайнятості протягом січня-грудня 2017  року було працевлаштовано 888 осіб, з них 599 безробітних  (у т.ч. прийняті рішення по 17 безробітним, які працевлаштовані на нові робочі місця з відшкодуванням роботодавцям єдиного внеску, та трьох безробітних працевлаштовано шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття власної справи) і 25 безробітних працевлаштовано шляхом самостійного працевлаштування.

У 2017 році центром зайнятості було працевлаштовано 275 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (з них 203 безробітних); працевлаштовані 28 осіб, які приймали участь в АТО, що склало 37,8% від зареєстрованих безробітних, які приймали участь в АТО; працевлаштовані 5 осіб з числа ВПО, що склало 50,0% від зареєстрованих безробітних з числа ВПО; працевлаштовані 10 безробітних з інвалідністю та 2 особи з інвалідністю працевлаштовані до набуття СБ, що склало 24,0% від осіб, які мають інвалідність та звернулися до ЦЗ.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Балабанова наголосила, що одним із напрямів соціального захисту населення є організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру. З початку 2017 року на такі роботи направлено 423 безробітних (на громадські роботи – 282 безробітних, на роботи тимчасового характеру – 141 безробітний) та укладено 14 договорів з Михайлівською, Максимівською, Михайло-Лукашівською, Павлівською сільськими радами та виконкомом Вільнянської міської ради на проведення громадських робіт.

Протягом 2017 року обсяги вивільнених у зв’язку зі змінами в організації виробництва склали 220 чол. Для збереження існуючих ефективних робочих місць спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації  були проаналізовані причини та підстави використання підприємствами, установами, організаціями району різних режимів вимушеної неповної зайнятості. Керівники підприємств, на яких запроваджувалися різні режими неповної зайнятості, заслуховувалися на засіданнях районної комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Під час заслуховування, керівникам надані рекомендації щодо підвищення розмірів посадових окладів своїм працівникам та запровадження режиму повної зайнятості. Згідно проведеного аналізу, основними причинами роботи в режимах неповної зайнятості – є сезонність робіт та відсутність заказів, термінових робіт в 1 та в 4 кварталах. Протягом грудня 2017 та січня 2018 робочою групою проведена робота по підготовці проекту районної програми зайнятості на 2018-2020 роки.

- Координація зусиль господарських, профспілкових і державних органів щодо пошуку шляхів ефективного використання трудових ресурсів, запобігання розвитку безробіття та забезпечення реалізації прав громадян на працю, надасть можливість виконувати заходи та завдання районної Програми зайнятості населення на належному рівні, - акцентувала увагу Світлана Балабанова.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації