В РАЙОНІ ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР НА ТЕМУ: «АГРАРНІ РОЗПИСКИ В УКРАЇНІ

У всіх регіонах України з 2018 року розпочав роботу проект IFS «Аграрні розписки в Україні». Про можливості цього інструменту учасників аграрного ринку ознайомились під час навчального семінару на тему «Аграрні розписки в Україні», який відбувся в райдержадміністрації 28 лютого 2018 року. Метою проекту є покращення доступу до фінансових ресурсів малих та середніх сільгосптоваровиробників.

У результаті роботи Проекту сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.

В семінарі прийняли участь керівники сільськогосподарських підприємств району та представник міжнародної фінансової корпорації (IFC)-координатор по Запорізькій області проекту «Аграрні розписки в Україні» Чехов С.А. За словами експерта проекту, аграрні розписки дають поштовх розвиткові не лише аграрного бізнесу, а й супутніх галузей: постачальників посівного матеріалу, мінеральних добрив, захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів, техніки, запчастин до неї тощо. Суттю механізму аграрних розписок є те, що вони розширюють заставну базу, адже заставою виступає майбутній урожай сільгоспкультур, під вирощування яких надаються позики.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації