КООРДИНАЦЯ ДІЙ – ЗАПОРУКА БЕЗПЕКИ

Як свідчить практика, сьогодні в Україні прояви терористичного характеру відбуваються досить рідко. Разом з цим у соціально-політичній, економічній сферах, міжнаціональних та міжрелігійних відносинах наявні такі чинники, які при небажаному розвитку подій можуть спричинити гострі конфлікти між певними категоріями громадян. Не виключено, що окремі особи намагатимуться вирішити їх протизаконним шляхом – шляхом здійснення терористичних актів.

Терористична акція -це безпосереднє вчинення злочину терористичного характеру в формі вибуху, підпалу, застосування або загрози застосування радіоактивних, хімічних, біологічних, вибухових, токсичних, отруйних речовин; знищення, пошкодження чи захоплення транспортних засобів або інших об'єктів; посягання на життя державного чи громадського діяча, представника національних, етнічних, релігійних чи інших груп населення; захоплення заручників, викрадення людини; створення небезпеки заподіяння шкоди життю, здоров'ю або майну невизначеного кола осіб шляхом створення умов для аварій і катастроф техногенного характеру або реальної загрози створення такої небезпеки; поширення загроз в будь-якій формі та будь-якими засобами; інших дій, створюють небезпека загибелі людей, заподіяння значного майнового збитку або настання інших суспільно небезпечних наслідків.

З метою приведення у відповідність стану антитерористичної захищеності будівлі райдержадміністрації та приміщень її відокремлених підрозділів 02.03.2018 року проведена нарада-семінар із запрошенням всіх співробітників райдержадміністрації, на якій розглянуто ряд заходів, направлених на протидію терористичним проявам.

Розглянуті питання:

• взаємодії з правоохоронними органами та спеціальними службами у разі виявлення підозрілих предметів, осіб, ознак, що можуть вказувати на підготовку або вчинення злочинів терористичного характеру;
  • інформування (інструктування) співробітників та відвідувачів про порядок дій у випадку виявлення терористичних дій;
  • розміщення відповідної довідкової інформації, що привертає увагу персоналу та відвідувачів та регламентує порядок дій у разі підозри на вчинення злочину терористичного характеру.

Крім того, з метою підвищення ефективності функціонування загальнодержавної системи боротьби з терористичною діяльністю, здійснення заходів, спрямованих на убезпечення об’єктів від можливих терористичних посягань, вжиття заходів щодо забезпечення належного рівня безпеки та здійснення контролю в місцях масового перебування людей в тому числі і органах державної влади  в райдержадміністрації було проведено спеціальне тренування щодо дій у разі виявлення підозрілих безхазяйних предметів. У заході взяли участь працівники Вільнянського відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП у Запорізькій області.

ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ (ПОРЯДКУ ДІЙ) У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТА

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації