Вільнянський РЦСССДМ налагоджує співпрацю з громадами

Фахівцями Вільнянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено засідання «круглого столу», на якому проаналізовано діяльність системи з початку року щодо виконання основних завдань центру. Зокрема, увагу було приділено питанням забезпечення участі центру у виконанні загальнодержавних соціальних програм, упровадження нових соціальних технологій, спрямованих на раннє виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

формування відповідального батьківства, запобігання випадкам відібрання дитини у батьків; створення умов для повернення батькам дитини з інтернатного закладу; здійснення моніторингу за дотриманням державних стандартів соціальних послуг під час проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Особливо актуальною на сьогодні  є  діяльність центру на етапі впровадження децентралізації. Наразі в районі функціонує  2 об’єднаних територіальних громади. Цей процес буде розвиватися й надалі. Тому налагодження співпраці з об’єднаними територіальними громадами є важливим кроком на шляху до надання кваліфікованих соціальних послуг.

Спеціалістами районного центру протягом 2017 року виявлені та проінспектовані  262 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та яким надано комплекс різних соціальних послуг.

На сьогодні на первинному обліку перебуває 157 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості цих дітей  під опікою (піклуванням) громадян, у  прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 138 дітей.

За станом на 01.12.2017 функціонує 10 прийомних сімей та два дитячі будинки сімейного типу, всього до яких  влаштовано 32 дитини-сироти та з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом  цього періоду,  громадянами України усиновлено 1 дитину, яка мала юридичні підстави для усиновлення.

Учасники зібрання також обговорили  питання  розвитку послуги патронату над дитиною, а також упровадження інституту наставництва.

21.12.2017 Сектор з питань внутрішньої політики та звязків з громадскістю апарату райдержадміністрації