ВИБІР МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ

В сучасних умовах розвитку ринкових відносин, ринку праці, нових форм власності, безробіття і конкуренції, своєчасний і обґрунтований вибір молоддю професії, навчального закладу, набуває все більшого економічне і соціальне значення. Як відомо, успішний вибір професії в значній мірі визначає результати праці, рівень добробуту, сприяє реалізації особистісного потенціалу, а держава отримує максимальну віддачу.

Якщо вибір професії молодою людиною зроблено необґрунтовано, помилково, то це може вплинути на якість його навчання у вузі, і в значній мірі знизити його конкурентоспроможність на ринку праці. В цій ситуації актуально і гостро постає проблема конкретної допомоги молоді в професійному самовизначенні засобами професійної орієнтації. Сьогодні формування психологічної готовності випускників школи до усвідомленого вибору професії, до праці, стало не лише гострою необхідністю, але й багатогранним і складним процесом. Фахівцями Вільнянського районного центру зайнятості проведено профорієнтаційний (урок) семінар для учнівської молоді Вільнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Вільнянської районної ради, на якому учням було надано інформацію, щодо вибору майбутньої професії, подальше профнавчання та працевлаштування. На зустріч зі школярами також завітали старший інспектор з професійної підготовки ВРП Кравченко М. С. державної установи «Софіївська виправна колонія (№55)» та інспектор ювенальної превенції Вільнянського відділення поліції Пологівського відділу ГУНП в Запорізькій області старший лейтенант поліції Босенко О. О., які ознайомили майбутніх випускників з умовами вступу та проходження навчання у закладах державних структур, представниками яких вони є. В результаті роботи, яка проводиться у цьому напрямку та отриманих відгуків від школярів та їх батьків, важливість проведення профорієнтаційних заходів важко переоцінити. З урахуванням економічних, політичних і соціальних змін, що відбуваються в нашій країні, необхідно приділяти більше уваги професійної орієнтації та професійного самовизначення молоді. 

Об’єднання зусиль і просвітницька діяльність громадських організацій, працівників системи освіти і фахівців, що надають профорієнтаційні послуги, дозволить створити умови, що забезпечують підвищення професіоналізму майбутніх фахівців, зростання рівня добробуту кожного і економіки України в цілому.

Вільнянський районний центр зайнятості