Підприємства, де працюють інваліди, на рік отримають пільги на оподаткування

Доцільність надання підприємствам громадських організацій інвалідів дозволів на право користування пільгами з оподаткування розглянуто на засіданні регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Запорізькій області, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна.

З відповідними документами до комісії звернулися Запорізька обласна організація Українського товариства глухих, підприємство «Рассвет-Плюс» громадської організації «Інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя», Запорізьке виробниче підприємство «Неон» УТОГ та підприємство «Домінус-05» громадської організації сімей інвалідів з дитинства «Нове життя».

Керівники цих підприємств ознайомили учасників заходу зі своєю діяльністю.

Так,  обласна організація Українського товариства глухих організаційно об’єднує громадян із порушеннями слуху і мови та надає їм допомогу в професійній, трудовій і соціальній реабілітації,  вона є неприбутковою. В організації  зайнято 24 працівники, з них 15 інвалідів. На обліку в обласній організації зареєстровано 2578 інвалідів зі слуху, з них діти до 14 років - 218 осіб. Протягом 9 місяців 2017 року обласною організацією було  задоволено 2151 звернення, які стосувалися надання допомоги у вирішенні соціально-побутових питань,  медичних, пенсійних, правових, оформлення субсидій тощо. Робота також проводиться  в районах області. До Запорізької обласної організації входять чотири територіальні організації: Запорізька, Мелітопольська, Гуляйпільська і Бердянська, а нещодавно приєдналися організації  Маріупольська та Покровська організації Донецької області.

Основним видом діяльності підприємства «Рассвет - Плюс» громадської організації «Інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя» є інжинірингові послуги: розробка проектної документації у сфері будівництва, виконання електромонтажних робіт, поліграфічні послуги, виробництво виробів із деревини. Підприємство з вересня 2016 року виробляє і постачає сучасне зручне тверде паливо для котлів і печей. Тут працюють четверо осіб, усі мають інвалідність.

Запорізьке виробниче підприємство «Неон» УТОГ займається виробництвом та реалізацією трансформаторів,  виконує роботи промислового характеру, зокрема ремонт електродвигунів, медичного обладнання. Робочі місця для осіб з інвалідністю на підприємстві атестовані. Тут створена робоча група з розробки нових видів продукції, яка вже понад п’ять років щорічно розробляє та впроваджує у виробництво нові моделі трансформаторів на замовлення споживачів.  У 2017 році були розроблені та пущені у виробництво нові зварювальні трансформатори, на які у 2018 році планується збільшити обсяг на 2,5 млн. грн. На підприємстві в 2,5 разу зросли роботи промислового характеру, що допомагає забезпечити роботою працюючих осіб із інвалідністю. У виробничому процесі зайнято 120 працівників, із них 68 - особи з інвалідністю. Підприємство надає допомогу в оздоровленні, культурно-масовому та соціально-побутовому обслуговуванні. Особливу увагу приділяють малозабезпеченим, одиноким та престарілим членам товариства. Крім виробничої сфери підприємство утримує соціальні структури: гуртожиток, їдальню, медпункт,  є власний магазин з продажу предметів споживання та стоматологічний кабінет.

За підсумками заслуховування представників підприємств та вивчення документації комісія ухвалила рішення рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування цим трьом  підприємствам на рік - з 01.01.2018 до 01.01.2019 року.

 

27.12.2017 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА