ОДНЕ З ГОЛОВНИХ ЗАВДАНЬ-ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНОЇ ТА ДОСТУПНОЇ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Оксани Степаненко відбулася нарада з керівниками галузі охорони здоров’я району. На порядок денний наради винесено питання формування спроможної оптимальної мережі в закладах охорони здоров’я району, що забезпечують медичне обслуговування населення у сільській місцевості, з урахуванням кількості населення, рівня розвитку інфраструктури, доступності надання медичної допомоги. Заступник голови районної державної адміністрації детально ознайомила присутніх із законодавчою базою реформи та необхідністю розробки проекту Перспективного плану спроможної мережі надання первинної медико-санітарної допомоги Вільнянського району на основі критеріїв спроможності та відповідно до процедури.

Головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Демченко детально зупинилася на перспективному плані спроможної мережі надання первинної медичної допомоги по району. Всього по району планується організувати 9 субєктів надання первинної медико-санітарної допомоги, а саме: 1 центр ПМСД типу «Ц», 5 амбулаторій групової практики типу «АГ», 3 амбулаторії моно-практики типу «АМ», які будить обслуговувати 47432 чол. Крім того, Олена Демченко розповіла присутнім про порядок надання первинної медичної допомоги в умовах реформування галузі охорони здоров’я.

Спроможна мережа - це сукупність закладів охорони здоров’я  та фізичних осіб підприємців, які отримали ліцензію в установленому законом порядку, що на певний момент часу перебуває в динамічному стані спроможності, забезпечуючи надання всебічної, комплексної, безперервної і орієнтованої на пацієнта ПМД відповідно до потреб населення.

Згідно Порядку формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги визначається наступні лікувально-профілактичні заклади :

- центральна територія доступності (центральна амбулаторія) визначається навколо найбільшого населеного пункту відповідної території планування. Центральна ТД охоплює територію населеного пункту навколо якого вона визначається, а також територій інших населених пунктів від яких до населеного пункту складає 7 км або менше по дорогах з твердим покриттям.

В населених пунктах, які розміщенні дальше 7 км розміщуються пункти здоров’я куди виїжджає лікар, для надання первинної медичної допомоги.

Згідно Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 01 квітня 2018 року між пацієнтами та сімейними лікарями будуть укладатись угоди надання первинної медичної допомоги, з лікарями які працюють в некомерційних неприбуткових комунальних закладах або фізичними особами підприємцями. Заклади охорони здоров’я району (ЦПМСД та амбулаторії) для виконання поставлених завдань повинні провести заходи щодо їх реформування в некомерційні неприбуткові комунальні підприємства.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації