ПРИЙНЯТО ПОСТАНОВУ КАБМІНУ, ЯКА ПЕРЕДБАЧАЄ ПОЕТАПНЕ ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ ПРЕДСТАВНИКАМ СИЛОВИХ ОРГАНІВ

На цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час спільного брифінгу з керівництвом ГУ Пенсійного фонду України в Запорізький області щодо підвищення пенсій військовослужбовцям. На початку заходу очільник регіону нагадав, що пенсійна реформа в Україні стартувала з жовтня минулого року. Завдяки цьому були підвищені пенсії 96% пенсіонерам Запорізької області. В середньому пенсія зросла на 787 грн. Проте тоді реформа не торкнулась колишніх військових та працівників силових відомств.

- Протягом 2015-2016 років військовим було значно підвищено грошове забезпечення. Проте непростою залишалась ситуація з перерахунками пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ. Тож, у 2017 році між Пенсійним фондом України та МВС України проведена підготовча робота зі складанням довідок про розмір грошового забезпечення для зазначеної категорії пенсіонерів. Але, така співпраця не мала законодавчого обґрунтування, адже відповідне грошове забезпечення повинно бути визначено на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Оскільки наприкінці 2017 року дуже гостро постало питання необхідності осучаснення пенсій військовослужбовцям, було опрацьовано декілька законопроектів. Процес розробки та узгодження зі всіма зацікавленими сторонами ще триває і сьогодні, адже всі розуміють, надзвичайну важливість цього закону.

- Мене, особисто як голову облдержадміністрації, ця ситуація змусила до рішучих кроків, направлених до найшвидшого вирішення питання забезпечення достойного рівня життя людей, які стояли на захисті інтересів держави. Вважаю, що і моє особисте звернення до очільника Уряду Володимира Гройсмана посприяло тому, що 21 лютого було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України, яка передбачила поетапне підвищення пенсій представникам силових органів з урахуванням фінансових можливостей Держави. Це тимчасовий захід, який регламентує виплати певній категорії пенсіонерів і ми чекаємо на зміну Законодавства, - наголосив  Костянтин Бриль.

Вже в лютому Головним управлінням Пенсійного фонду було забезпечено своєчасне та оперативне надання списків пенсіонерів до силових структур і відомств, пенсії яких підлягають перерахунку. А в березні запорізькі пенсіонери вже отримали нові пенсії. Загалом в Запорізькій області 21 830 військових пенсіонерів, які отримають перерахунки на суму близько 25 мільйонів гривень. Ці кошти будуть виплачені вже до кінця квітня. В середньому військові пенсіонери регіону отримають збільшення до 1 500 гривень.

Як пояснила керівник пенсійного фонду області Світлана Жмурко, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ перерахунок проведено з 1 січня 2016 року і їм розпочато виплати с 1 січня 2018 року. Алу сума перерахованих пенсій за 2016/17 рік буде виплачуватись наступним чином: 50% різниці між підвищеним розміром пенсій та вже виплаченими коштами надходитимуть на рахунки пенсіонерів протягом двох років кожного місяця окремою сумою. З 1 січня 2020 року варто чекати окремих надходжень в розмірі 100% між перерахованим розміром пенсій та попередньо виплаченими сумами за 2016/17 років.

А от колишнім військовим передбачено інший порядок виплат. Їх пенсії підвищено з 1 січня 2018 року. І виплати вони отримають наступним чином: 50% з 1 січня 2018 року; 75% - з 1 січня 2019 року та 100% з 1 січня 2020 року від суми підвищеної пенсії визначеної станом на 1 березня  2018 року.

На останок Костянтин Бриль подякував колективу Головного управління Пенсійного фонду за належний рівень організації роботи по виконанню Постанови Кабінету Міністрів України, адже вони доклали чимало зусиль для реалізації постанови.

 

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА