ЗБЕРЕЖЕМО ПЕРВОЦВІТИ!

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Збирання ранньоквітучих диких видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів. Для збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди України щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню та продажу рідкісних видів рослин.

До цієї акції залучаються працівники органів Національної поліції, державної лісової охорони, громадськість, засоби масової інформації.

Слід пам’ятати, що здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: „Про рослинний світ” „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”, та згідно з вимогами ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до акції та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь. Закликаємо громадськість проявити екологічну свідомість – відмовитись від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України. Давайте охороняти навколишнє середовище разом, а природні надбання України берегти для майбутніх поколінь!

Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля примхи насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною.

Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купуйте їх!

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації