ПОВНА КООРДИНАЦІЯ ДІЙ: ДОТРИМАННЯ ВИМОГ БЕЗПЕКИ

Ключовою проблемою, яка призводить до великих трагедій з втратою людських життів в громадських місцях, є брак порядку та відповідальності, подібні події треба попереджувати, а для цього потрібна система контролю. На виконання рішення Уряду, Державної служби з надзвичайних ситуацій фахівцями Вільнянського РС ДСНС України в Запорізькій області продовжуються перевірки закладів масового скупчення людей на предмет виконання вимог безпеки, передусім пожежної. Дані заходи мають абсолютно прозорий та безкомпромісний характер, адже йдеться про безпеку людей.

Крім того, інспектування відбуваються позапланово, без спеціального попереджувального інформування власників закладів, що підлягають всебічному огляду на предмет пожежної безпеки, щоб з’ясувати реальний стан справ. Зі слів начальника районного сектору Сергія Андрієнка, мета перевірки – упевнитись, що об’єкти є безпечним для людей.

-Наше завдання-допомогти власникам закладів виявити та усунути недоліки пожежної безпеки, а громадськості міста, упевнитись, що відвідувати їх можна без остраху за своє життя, – зазначив Сергій Андрієнко. Інспектування стану пожежної безпеки дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів району розпочалось із ретельної перевірки рятувальниками разом із особами, відповідальними за стан пожежної безпеки закладу відповідності нормативним вимогам евакуаційних виходів, систем зовнішнього та внутрішнього водопостачання, оповіщення про пожежу, наявність та працездатність засобів гасіння пожежі, належність ведення необхідної документації з пожежної безпеки тощо.

Перевірки не будуть інструментом тиску, натомість мають забезпечити безпеку громадян. Наразі інспектування продовжується. Буде далі ретельно вивчена уся документація, протипожежне оснащення тощо. Питання дотримання вимог безпеки стосується не лише запровадженої Урядом України перевірки громадських закладів на предмет дотримання норм протипожежної безпеки, а й проведення інших  упереджувальних заходів.

Довідково

Наприкінці березня поточного року Прем’єр-міністр Володимир Гройсман ініціював проведення масштабних перевірок громадських закладів – від садочків до великих розважальних центрів на предмет дотримання норм, передусім, пожежної безпеки. За перші дні перевірки, яка стартувала 30 березня, перевірено десятки закладів по всіх областях України. Про попередні результати перевірок та найбільш резонансні випадки регулярно повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації