ВИКОНАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У РАЙОНІ

Для підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу  рішенням тридцять сьомої сесії сьомого скликання Вільнянської районної ради від 23.12.2016 року № 4 затверджена Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Вільнянському  районі на 2017- 2018 роки. Станом на 01.04.2018 року на території району здійснювали діяльність 1190 підприємців  фізичних - осіб, 304 малих підприємств, з них 14 підприємств - середні (статистичні дані за 2016 рік), здійснювало діяльність 184 фермерські господарства. Кількість малих та середніх підприємств у порівнянні з 2015 роком збільшилась на 10 од (у 2015 - 294 од.), або на 3,4%.

Незважаючи на те, що на протязі І кварталу 2018 року 88 фізичних осіб-підприємців припинили свою діяльність та знялися з обліку, їх кількість залишилася майже на рівні  2017 року (1192 особи). Від діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва до місцевого бюджету району за січень-березень 2018 року надійшли кошти в сумі 6,7 млн. грн., що становить 19,7 %  від  загальних надходжень в районі. Надходження до бюджету у порівнянні з відповідним періодом минулого року  зменшилися на 11,9%, або на 0,9 млн. грн.

Для зручності суб’єктів підприємницької діяльності при Вільнянській райдержадміністрації щоденно працює центр надання адміністративних послуг. За І квартал 2018 року до центру звернулося 2144 особи, з них: надано консультацій по різноманітним питанням – 296 особам, отримано послуг з земельних питань -1563, з міграційних-277 та 6 послуг з архівних питань.

З метою активізації фінансово-кредитної та інформаційної підтримки суб’єктів малого підприємництва, районним центром зайнятості для організації власного бізнесу з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2018 рік заплановано надання фінансової допомоги безробітним на суму 150,0 тис. грн. Станом на 01.04.2018 року надана одноразова допомога для розвитку власного бізнесу  2 особам на загальну суму 25,183 тис. грн.

Крім того, Комплексною програмою розвитку малого та середнього підприємництва у Вільнянському районі, на 2018 рік з районного бюджету передбачена фінансова допомога підприємцям на розвиток власного бізнесу в сумі 15,0 тис грн.

Райдержадміністрація спільно з районним центром зайнятості населення сприяє збільшенню ролі ринків у забезпеченні зайнятості безробітного населення. Безробітним пропонується пройти  підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, що дасть можли­вість незайнятим громадянам знайти роботу у сфері торгівлі, ресторанного госпо­дарства, побутового обслуговування населення, або відкрити власну справу. На протязі І кварталу поточного року 4 особи, з числа безробітних  пройшли навчання та стажування з основи підприємницької діяльності, в тому числі 2 особи – інваліди. З метою реалізації продукції власного виробництва для суб’єктів підприємництва та сільгосптоваровиробників за січень-березень  2018 року в районі організовано та проведено 13 сільськогосподарських ярмарок, на яких було реалізовано сільськогосподарської продукції на суму 318,1 тис. грн. Ціни на сільгосппродукцію на ярмарках нижче на 10-15% ніж у торгівельній мережі.

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації