ТРАГЕДІЯ І ПОДВИГ ЧОРНОБИЛЯ

В рамках проведення заходів, присвячених 32-им роковинам Чорнобильської катастрофи, 24 квітня заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко провела засідання за «круглим» столом», у якому взяли участь працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату. В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року в ході проведення на 4-му реакторі ЧАЕС експериментів, пов’язаних з режимами роботи турбогенератора, виникла великомасштабна з глобальними наслідками аварія. У надекстремальних умовах вступили в боротьбу з атомною трагедією десятки і сотні тисяч людей.

В ту суботню ніч 26 квітня першим вступив у битву з атомним вогнем склад караулу воєнізованої пожежної частини № 2, який здійснював охорону Чорнобильської АЕС. Почалось найбільш героїчне в історії пожежної охорони світу бойове розгортання і протистояння людей атомній стихії. З перших хвилин після вибуху на четвертому реакторі та локалізації аварії разом з пожежними мужньо боролись працівники Чорнобильської АЕС. Перебуваючи в епіцентрі катастрофи, вони не залишили робочі місця. Ризикуючи своїм життям, енергетики робили все, що було в їх силах, щоб врятувати атомну станцію від ще більш небезпечних руйнувань. У перші дні основні зусилля були направлені на зниження радіоактивних викидів із зруйнованого реактора і запобігання ще більш серйозним наслідкам. В результаті аварії з сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. Практично відразу після аварії на Чорнобильській  АЕС на загальнодержавному рівні було вжито широкомасштабних заходів для забезпечення ліквідації її наслідків. З наслідками Чорнобильської катастрофи Україні доводиться жити вже три десятиліття.   

- Трагедія і подвиг Чорнобиля сколихнули світ, викликали до життя хвилю милосердя, мільйони людей допомогли перебороти спільну біду, - підвела підсумки засідання Оксана Степаненко.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації