ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ - ЗОНА СПІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

У зв’язку з початком небезпечного в пожежному відношенні весняно – літнього періоду зростає необхідність в посиленні заходів пожежної безпеки власниками та користувачами земельних ділянок у межах охоронних зон повітряних ліній електропередач. Зокрема небезпеку пожеж становлять необроблені поля із сухою травою. Окрім цього, низові пожежі (масове спалювання сухої трави та очерету) через іонізоване повітря можуть призвести і до вимкнення ліній електропередач.

Проведення робіт поблизу енергооб’єктів вимагає підвищеної обережності. В охоронних зонах ліній електропередач заборонені сільськогосподарські роботи, пов’язані з відкритим вогнем і присутністю великогабаритної техніки, а також розведення багать, підпал сухої трави та очерету і організація несанкціонованих звалищ сміття. Відповідно до п. 4 «Правил охорони електричних мереж», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997р. № 209, підприємства, організації та громадяни, яким передаються у власність або користування земельні ділянки, по яких проходять лінії електропередачі, зобов’язані вживати заходи для збереження повітряних ліній електропередач.Крім цього за останній період різко збільшились випадки умисного пошкодження та розкрадання енергетичного майна (викрадення кутників та дрібних металевих деталей з опор, пошкодження тросових відтяжок, тощо). Пошкодження ліній електропередачі призводить до припинення енергопостачання споживачів, а також до випадків електротравматизму населення. Тому, в разі виявлення обірваних або провислих проводів, пошкодження опор або небезпеки їх падіння, необхідно негайно повідомити енергопідприємства або місцеві органи виконавчої влади. Тільки при дотриманні Правил охорони електричних мереж можна забезпечити зберігання енергооб’єктів та безперебійне енергопостачання споживачів, а також уникнути випадків електротравматизму населення.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації