Головна

Новини

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ «ВРОЖАЙ-2018» У РАЙОНІ

З метою координації дій в райдержадміністрації проведено засідання районної робочої групи з організації проведення заходу «Врожай-2018» на якому було розглянуто питання проведення моніторингу стану використання сільськогосподарських земель. На сьогоднішній день, районною робочою групою проведено моніторинг стану використання сільськогосподарських земель на площі, що становить 89 % до загальної площі сільськогосподарських земель району, що підлягають моніторингу.

Детальніше...

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ВІЛЬНЯНСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Одним із актуальних питань сьогодення є досягнення повної відкритості та прозорості в діяльності органів державної влади. Це можливо завдяки ефективній реалізації законодавчо закріпленого права на доступ до публічної інформації. Адже право на отримання публічної інформації є конституційним правом будь-якої особи. Право на доступ до інформації гарантується низкою міжнародно-правових актів, серед яких Конвенція про захист прав і основоположних свобод людини, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права.

Детальніше...

СЛУЖБИ РАЙОНУ ЗАКЛИКАЮТЬ ДО БЕЗПЕЧНОГО ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ

Літо - пора канікул! Літо - пора довгоочікувана і благодатна. Але, тим не менше, саме в період літніх канікул дітей підстерігає безліч небезпек. Діти у літній час залишаються без нагляду педагогів, тому відповідальність за організацію їх дозвілля, збереження  життя і здоров’я  несуть батьки та особи, які їх замінюють. Але, на жаль, з настанням літнього періоду завжди існує загроза зростання рівня різного роду небезпеки, особливо: пожежної, на водних об’єктах, дорожньо-транспортні пригоди, знаходження вибухонебезпечних предметів, інфекційні захворювання та інші, внаслідок яких травмуються та гинуть діти.

Детальніше...

ЕФЕКТИВНА РОБОТА ОДНІЄЮ КОМАНДОЮ

З метою виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні виконувати виховні функції і забезпечення захисту прав дітей, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування проводиться постійна робота щодо запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності на території району. З початку 2018 року здійснено 28 профілактичних рейдів. У ході роботи обстежено умови проживання 52 сімей.

Детальніше...

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УХВАЛИВ РІШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В 2019 РОЦІ

18 липня Кабінет Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку ухвалив рішення про проведення пробного перепису населення України в 2019 році. Це рішення є частиною підготовчих заходів до проведення Всеукраїнського перепису населення, запланованого на 2020 рік. Так, проведення пробного перепису населення дозволить:

Детальніше...

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ: СТАН ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ТА ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА СПОЖИТУ ПИТНУ ВОДУ

19 липня в райдержадміністрації  проведено нараду з питання погашення сількомунгоспами району заборгованості за спожиту питну воду перед КП «Водоканал» Запорізької міської ради. У нараді взяли участь сільські голови та  директори сількомунгоспів району. В ході наради було наголошено, що розрахунки сількомунгоспів за спожиту питну воду у 2018 році значно покращилися, але загальна сума заборгованості продовжує збільшуватися.

Детальніше...

МОН НАЗВАЛО ТОП-5 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ТА ВИШІВ ЗА ПІДСУМКАМИ ПОДАННЯ МІЛЬЙОНУ ЗАЯВ ВСТУПНИКІВ

Право, філологія, середня освіта, менеджмент та медицина – наразі саме на ці спеціальності вступники подали найбільше заяв. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич сьогодні, 19 липня 2018 року, під час прес-конференції у МОН. Серед університетів найпопулярнішими у вступників зараз є КНУ ім. Шевченка, ЛНУ ім. Франка, КПІ ім. Сікорського, Львівська політехніка та ХНУ ім. Каразіна.

Детальніше...

З НАГОДИ ДНЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ

В рамках єдиного дня інформування населення з нагоди Дня хрещення Київської Русі-України, в райдержадміністрації відбулося засідання за «круглим» столом, у якому взяли участь працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату. Присутні обговорили основні теми зазначеної тематики: запровадження християнства; релігійна реформа Володимира Великого; вплив християнства на подальший розвиток Київської Русі.

Детальніше...

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТОДАВЦЯ ТОВ «КОРУНДКЕРАМІКА ПЛЮС»

Вільнянською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості 17.08.2018 для безробітних та незайнятого населення було проведено презентацію ТОВ «Корундкераміка плюс» - підприємства, яке виготовляє керамічні вироби для металургійної, електротехнічної та інших галузей промисловості. Презентував ТОВ «Корундкераміка плюс» заступник директора Олексій Надточій, який проінформував присутніх про історію та розвиток підприємства, про потребу у кваліфікованих працівниках, про умови та оплату праці.

Детальніше...

ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017р. №1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» управлінням соціального захисту населення Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області (далі-управління) проводиться робота щодо визначення суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації вищезазначеній категорії осіб. На даний час розглянута пропозиція Медичного центру «Нові Санжари». Управлінням станом на 18.07.2018 року до переліку суб’єктів, які надають послуги з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності включено Медичний центр «Нові Санжари».

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У п’ятницю, 20 липня 2018 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Скобліков Віктор Вікторович.

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ

День хрещення Київської Русі православні українці відзначають 28 липня ­ у день пам’яті великого князя Володимира.  Цей день став державним святом у 2008 році, коли третій президент України Віктор Ющенко підписав указ Про День хрещення Київської Русі-України. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. №800-р затверджено «ПЛАН заходів з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі — України». У Запорізькій області розпорядженням голови ОДА від 21.09.2017 № 502 прийнято регіональний план заходів. 

Детальніше...

ГРУПИ ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ В ШКОЛАХ СТАНУТЬ КОМФОРТНІШІ ТА ІНКЛЮЗИВНІ – МОН РОЗРОБИЛО НОВИЙ ПОРЯДОК

МОН підготувало новий порядок створення груп подовженого дня у школах – відповідний документ наразі перебуває на реєстрації в Мін’юсті. Він, зокрема, передбачає комфортніші умови для дітей, враховує особливості сільських та гірських місцевостей, а також уперше надає можливість відкривати інклюзивні групи. «Раніше затвердження порядку створення груп подовженого дня у школах було виключною компетенцією Уряду. Однак новий Закон «Про освіту», прийнятий восени минулого року, закріпив це повноваження за МОН. Тому наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який відповідав би вимогам часу та враховував потреби як усіх дітей, так і закладів освіти.

Детальніше...

НА КОНТРОЛІ - ПІДГОТОВКА ОБ’ЄКТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ РАЙОНУ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Про стан підготовки об’єктів соціальної сфери району до проходження осінньо-зимового періоду 2018/19 року було заслухано під час робочої наради, яку провів голова райдержадміністрації Олександр Руденко. За інформацією відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.05.2018 №277 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років» затверджені заходи з підготовки населених пунктів Вільнянського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років.

Детальніше...

ВИКОНАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ОСІБ

Розпорядженням голови районної державної адміністрації створено районну групу виявлення та супроводження осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, які проживають у зоні надзвичайної ситуації або можливого ураження, яку очолив голова райдержадміністрації Олександр Руденко. Районну групу створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 282 «Про затвердження Порядку виявлення осіб з інвалідністю та мало мобільних груп населення, які проживають у зоні надзвичайної ситуації або можливого ураження, та організації їх супроводження», з метою здійснення заходів райдержадміністрацією щодо виявлення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, які залишилися проживати в зоні надзвичайної ситуації або можливого ураження, та організації супроводження таких осіб.

Детальніше...

ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ПРИЗНАЧЕННЯМ ГРОМАДЯНАМ УСІХ ВИДІВ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІЛЬГ

На сьогодні житлові субсидії залишаються однією з дієвих форм адресної допомоги незахищеним верствам населення. В райдержадміністрації відбулося чергове засідання районної комісії по вирішенню питань, пов’язаних з призначенням громадянам усіх видів державної соціальної допомоги та пільг. Членами комісії було розглянуто заяви громадян з приводу призначення житлової субсидії, державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та пільгам за місцем фактичного проживання. 

Детальніше...

ВПОРЯДКУВАННЯ НОРМАТИВНО- ПРАВОВИХ АКТІВ

Керівник апарату райдержадміністрації Світлана Білоконь провела засідання комісії по впорядкуванню нормативно-правових актів райдержадміністрації. На порядок денний було винесено 3 питання: про впорядкування нормативно-правових актів голови райдержадміністрації, прийнятих у І півріччі 2018 року, про стан підготовки та подання розпоряджень голови райдержадміністрації на державну реєстрацію до ГТУЮ у Запорізькій області у І півріччі 2018 році, про стан  оприлюднення нормативно – правових актів в друкованих засобах масової інформації.

Детальніше...

РАННІ ЗЕРНОВІ ТА ЗЕРНОБОБОВІ КУЛЬТУРИ ЗІБРАНІ З БІЛЬШОЇ ПОЛОВИНИ ПЛОЩ

За даними відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації станом на 17 липня, ранні зернові та зернобобові культури зібрані з 29,3 тис. га, що відповідає 86% площ під цими культурами. Намолочено 58,1 тис. тонн зерна нового врожаю при врожайності 19,8 ц/га. Зокрема, вже зібрано:

– озимої пшениці – 50,3 тис. тонн з 24,4 тис. га (89% до прогнозу) при врожайності 20,6 ц/га;

Детальніше...

«ПІСНІ МОЄЇ РОДИНИ»

15 липня 2018 року в місті Запоріжжя відбувся V фестиваль пісенної творчості «Пісні моєї родини», присвячений Дню сім’ї, кохання та вірності, а також Дню святих покровителів сім’ї - Петра та Февронії. У фестивалі взяли участь вокальні колективи з усієї області, пройшовши кілька відбіркових турів. Найкращі співочі родини, які представляли світські колективи та благочиння, виступили на заключному конкурсі, що відбувся на сценічному майданчику центрального парку культури та відпочинку «Дубовий гай».

Детальніше...

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПРИЗОВУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

На виконання Указу Президента України від 15.02.2018 року №33/2018  «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки  проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», з метою належної організації призову громадян України на строкову військову службу у жовтні – листопаді 2018 року розпорядженням голови райдержадміністрації затверджено склад районної призовної комісії, медичної комісії та їх графік роботи.

Детальніше...

НАМ ДОПОМАГАЄ СВІТ, КОЛИ МИ ЄДИНІ-ПРЕЗИДЕНТ

Президент Петро Порошенко підкреслив важливість єдності в питанні вступу України до НАТО. «Ніхто і ніколи нам не допоможе, якщо ми самі собі не допоможемо. Ніхто і ніколи не буде допомагати розколотій країні, роз’єднаній, підірваній із середини. Саме в цьому полягає один з методів гібридної війни», - сказав Президент Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV. «Наш народ є унікальним. Я дуже пишаюся, що є Президентом України. Я дуже дякую українському народові, що в ці непрості часи, демонструє нечувану єдність в цих непростих умовах. Саме тому нам допомагає світ», - додав Петро Порошенко. 

Детальніше...

ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ЯК ІДЕЇ СОБОРНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Верховна Рада Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, 16 липня 1990 року проголосила  державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.

Детальніше...

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ, ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ – ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

Коригування ситуації на ринку зайнятості, утримання рівня заробітної плати, забезпечення виплати соціальних гарантій – пріоритетні напрямки роботи районної виконавчої влади у соціальній сфері. На цьому наголосила у ході наради з керівниками соціальної галузі району заступник голови районної державної адміністрації Оксана Степаненко.

Детальніше...

ПИТАННЯ ВИЯВЛЕННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НЕЗАКОННОЇ ТОРГІВЛІ НА КОНТРОЛІ ВЛАДИ

З метою запобігання виникнення незаконної торгівлі в районі, розпорядженням голови районної державної адміністрації  від 18.07.2017№ 327«Про вжиття заходів щодо ліквідації незаконної торгівлі у Вільнянському районі» створена та затверджена робоча група для здійснення систематичних рейдів  щодо  її виявлення.

Детальніше...

НЕ МОЖНА ЗУПИНИТИ ІДЕЮ, ЧАС ЯКОЇ НАСТАВ-ПРЕЗИДЕНТ ПРО НАДАННЯ АВТОКЕФАЛІЇ УКРАЇНСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ

«Кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю. До Томосу нас підводить сама логіка історичного процесу, логіка розвитку української нації, логіка розвитку української  держави», - наголосив Президент Петро Порошенко під час участі у Всеукраїнській прощі, приуроченій 1030-річчю Хрещення України – Русі, в ході робочої поїздки на Тернопільщину. Глава держави особливо наголосив, що мова йде не про створення державної церкви: «Церкви були і будуть незалежними від держави, як це і передбачено Конституцією».  

Детальніше...

МОН:ПОЧАВСЯ ПРИЙОМ ЗАЯВ У ВИШІ – ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННІ КАБІНЕТИ ВСТУПНИКИ ВЖЕ ПОДАЛИ МАЙЖЕ 42 ТИСЯЧІ ЗАЯВ

12 липня, почався прийом заяв на вступ до вишів на бакалавра, молодшого спеціаліста на базі 11 класів, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування. Більшість таких вступників подають заяви в електронному вигляді через особисті кабінети на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Наразі вже зареєстровано понад 123 тис електронних кабінетів, через які подано близько 42 тис заяв. Наразі найбільше заяв подано до КНУ ім. Шевченка, ЛНУ Франка, Київської та Львівської політехніки, ХНУ Каразіна, ДНУ Гончара.

Детальніше...

РЯТУВАЛЬНИКИ ВІЛЬНЯНСЬКОГО РС ДСНС ПРОВЕЛИ ПРОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД ЩОДО БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Купальний сезон у розпалі, за вікном спека, тому люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Проте, досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків. Факти загибелі переважно мають місце в необладнаних для купання місцях при порушенні правил поведінки на воді і в стані алкогольного сп’яніння. З метою попередження випадків загибелі людей на водних об’єктах, 12 липня рятувальники Вільнянського районного сектору ГУ ДСНС у Запорізькій  області провели рейд водоймами Гнаровської сільської ради.

Детальніше...

ПОВІДОМНА РЕЄСТРАЦІЯ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ У ІІ КВАРТАЛІ 2018 РОКУ

У відповідності Постанови Кабінету України від 13 лютого 2013 року № 115 та розпорядження голови райдержадміністрації від 22.01.2015 № 26, зі змінами протягом ІІ кварталу 2018 року повідомну реєстрацію колективних договорів проведено наступним підприємствам, установам, організаціям району:

Детальніше...

ЗАПРОШУЄМО РОБОТОДАВЦІВ ЗАЛУЧИТИСЯ ДО АНКЕТУВАННЯ СЬОГОДНІ, ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЗБАЛАНСОВАНИЙ РИНОК ПРАЦІ ЗАВТРА

З 10 липня 2018 року на веб - порталі «Єдине соціальне середовище зайнятості» державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет. 

Детальніше...

НІКОМУ НЕ ВДАСТЬСЯ ЗАБЛОКУВАТИ ВСТУП УКРАЇНИ ДО НАТО-ПРЕЗИДЕНТ ПРО ПІДСУМКИ БРЮССЕЛЬСЬКОГО САМІТУ АЛЬЯНСУ

Президент Петро Порошенко відзначає успішність проведення Саміту НАТО у Брюсселі. «Які мої особисті враження від сьогоднішнього засідання? Всі хто виступали, а виступали лідери 19 країн-членів, голови держав та урядів, і всі без виключення говорили про те, що підтримка України мала полягати в тому, щоб прискорювати перспективу членства для України. Це була абсолютно конкретна розмова. Абсолютно тверді позиції і побажання, які були висловлені», - підкреслив він.

Детальніше...

ЖНИВА-2018: АГРАРІЇ РАЙОНУ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗБИРАННЯ РАННІХ ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР

За інформацією відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації станом на 12 липня аграрії району продовжують збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Загалом вже намолочено 45,0 тис. тонн ранніх зернових та зернобобових культур нового врожаю на площі 22,7 тис.га (66%) при врожайності 19,8 ц/га.

Детальніше...

НЕМАЄ ВАЖЛИВІШОГО, НІЖ ДОЛІ ДІТЕЙ…

11 липня 2018 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Оксани Степаненко відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. Як і завжди, на розсуд членів комісії було винесено декілька важливих питань, які стосуються захисту прав та законних інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей.

Детальніше...

12 ЛИПНЯ-ДЕНЬ СВЯТИХ ПЕТРА І ПАВЛА

У цей день християнська церква вшановує святих апостолів Петра і Павла. Саме вони заклали основи християнської церкви та передали вірянам Христову науку в своїх апостольських посланнях. Петра і Павла вшановували, на їх честь будували церкви...  Свято Петра і Павла в народі називають по-різному – Петрів день або Петропавлов. Цього дня завершується піст Петрівка, після якого розпочинали підготовку до сінокосу та жнив. Про важливість поклоніння апостолам Петру і Павлу почали говорити від їхньої смерті. Місця їх поховання в Римі були відомі усім християнам та збирали біля себе багатьох вірних.

Детальніше...

МОЗ:КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ З ЛІКАРЕМ БІЛЬШЕ НЕ ПОТРІБНІ

Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Розповідаємо, що змінилося.Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. Це перша подібна кампанія національного рівня. За цей час виникла необхідність удосконалити порядок подання декларацій про вибір лікаря. Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни  до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, що набрали чинності 3 липня 2018 року. Декларації про вибір лікаря, які були підписані до набрання чинності змін, дійсні і не анулюються.

Детальніше...

ПРИЙОМ ВАДИМА КРИВОХАТЬКА

Шановні мешканці району!

16 липня народний депутат України КРИВОХАТЬКО Вадим Вікторович проведе особистий прийом громадян для мешканців Вільнянського району, який пройде в Солоненській сільській раді.

Години прийому з 10.00 до 12.00. Попередній запис за телефоном: 06143 – 99 – 324.

 

Детальніше...

ВІТАЮ РІШЕННЯ САМІТУ НАТО ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ПАРТНЕРСТВА З УКРАЇНОЮ НАШИХ НЕЗАПЕРЕЧНИХ ПЕРСПЕКТИВ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ-ПРЕЗИДЕНТ

«Вітаю рішення Брюссельського саміту НАТО щодо зміцнення партнерства з Україною та наших незаперечних перспектив євроатлантичної інтеграції. Це результат багаторічної роботи нашої команди та чітке визнання прогресу України на шляху реформ і наближення до стандартів Альянсу», - наголосив Президент Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці у Facebook. «Ми дуже цінуємо незламну єдність і солідарність Альянсу з Україною», - підкреслив Петро Порошенко. «Ми і надалі робитимемо все можливе для забезпечення реалізації євроатлантичних прагнень Українського народу», - наголосив Президент.

Детальніше...

УРЯД ВЖИВ ЗАХОДИ ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ПРАВ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

11 липня на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, для врегулювання питань призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, обліку таких осіб і проходження ними фізичної ідентифікації. 

Детальніше...

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ ВІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ

Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави є реалізація права дітей і підлітків на оздоровлення та відпочинок. Питання щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків району знаходиться на постійному контролі у голови Вільнянської районної державної адміністрації. - Турбота про здоров’я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Отже, забезпечення соціального становлення і розвитку молоді, реалізація її конституційних прав та свобод є одним із найважливіших пріоритетів державної політики, – зазначив Олександр Руденко під час наради з питання організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків влітку 2018 року.

Детальніше...

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

3 2017 року санаторно-курортне лікування учасників АТО організовується за новими прнципами. Принцип «гроші ходять за людиною» не новий, стосується і санаторно-курортного лікування. Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами), (далі-Порядок). 

Детальніше...

ДЛЯ СІМЕЙНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ СПРОЩЕНО ОПОДАТКУВАННЯ

Сімейні фермерські господарства отримали пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску. Відповідні зміни до Податкового кодексу України прийняла Верховна Рада України 10 липня. За відповідний законопроект проголосувало 229 народних депутатів України. «Відтепер українські фермери та їх сім’ї, які проживають у селах, стають повноцінними підприємцями та отримують ряд переваг. Офіційний підприємницький статус за пільговим оподаткуванням дозволяє їм виходити на нові організовані ринки та збільшувати свої прибутки. К

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ІНСПЕКТУВАТИ ХІД ЖНИВНОЇ КОМПАНІЇ В РАЙОНІ

В Запорізькій області продовжується зернозбиральна кампанія. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість та безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл. Щоб жнива пройшли без втрат, рятувальники Вільнянського району постійно проводять інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки на полях.

Детальніше...

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РАДИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко відповідно до плану роботи відбулося чергове засідання районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Важливим чинником збереження життя і здоров'я населення району є його профілактика. Певні дії в цьому напрямку можуть вчинятися людьми, що знають відповідні правила і вимоги. То ж все треба починати з навчання: від народження - батьками вдома, в садочку - вихователями, у школі - вчителями, на роботі - керівниками. Найбільша ж відповідальність дбати про особисту безпеку лягає на саму людину, яка має дотримуватися вимог безпеки як у побуті, так і під час знаходження в місцях масового перебування населення.

Детальніше...

ЗІРКИ 21 СТОЛІТТЯ

Нещодавно вихованці театра-студії «БЕМС» (керівник Світлана Демиденко) прийняли участь в ІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Сузір’я дитинства», який відбувся в рамках фестивального проекту «Зірки 21 сторіччя». Фестиваль проходив в мальовничому курортному чорноморському селищі Залізний Порт на Херсонщині. Свої кращі напрацювання привезли дитячі театральні колективи з різних областей України. Цікавою та насиченою була програма фестивалю.

Детальніше...

НА ОПЕРАТИВНІЙ НАРАДІ В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Голова райдержадміністрації Олександр Руденко провів нараду з начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації та керівниками районних служб, учасники якої поінформували про стан справ та пріоритетні напрямки роботи на поточний тиждень. Учасники наради обговорили ряд актуальних питань сталого життєзабезпечення території, зокрема: проведення в районі операції «Врожай – 2018»; хід збирання ранніх зернових культур, водозабезпечення сільських населених пунктів, стан епідеміологічної ситуації в районі, підготовка до нового опалювального сезону, проведення ремонтних робіт у навчальних закладах району.

Детальніше...

РЯТУВАЛЬНИКИ РАЙОНУ ПРОВЕЛИ РЕЙД У МІСЦЯХ ЗБОРУ ВРОЖАЮ

Жнива - один з найвідповідальніших періодів у роботі сільськогосподарських підприємств. В цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем біля хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, що призведе до значних матеріальних втрат. З метою недопущення виникнення пожеж на хлібних масивах під час проведення збору врожаю співробітники Вільнянського районного сектору Головного управління ДСНС України у Запорізькій області провели профілактичний рейд по місцям збирання врожаю на території ПП «Агрофірма «Родіна».

Детальніше...

ОЙ, НА ІВАНА, ТА Й НІЧКА МАЛА

Липень вступив в свої права, а значить всі відзначають одне з найцікавіших свят у році-день Івана Купала. Традиційно свято відзначають в ніч з 6 на 7 липня. Це, мабуть, єдине язичеське свято, яке збереглось до сих пір і  на яке майже не вплинуло християнство. Це свято відзначають по території всієї України. Згідно з легендою в цю ніч грали весілля Купала та Марени-це символізувало союз чоловічого і жіночого начал, двох стихій (Купало-втілення вогню, Марена-води). У закладах культури клубного типу Вільнянського району пройшла низка заходів присвячена  календарному, обрядовому святу – Івана Купала.

 

Детальніше...

НА ЛАНАХ РАЙОНУ ТРИВАЄ ЗБИРАЛЬНА КАМПАНІЯ РАННІХ ЗЕРНОВИХ

У районі триває збиральна кампанія ранніх зернових, зернобобових та технічних культур. За інформацією відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації переважна більшість господарств Вільнянщини приступила до збирання ранніх зернових та бобових врожаю 2018 року. Станом на 06.07.2018 озимі культури скошені та обмолочені на 12,1 тис.га, або 34% від загальної площі посівів. За урожайності 18,8 цн/га намолочено біля 23,0 тис.тонн зерна.

Детальніше...

ПРЕЗИДЕНТ ВІДКРИВ МЕМОРІАЛ ПАМ’ЯТІ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ВІД РУК ПОЛЬСЬКИХ «СЕЛЯНСЬКИХ БАТАЛЬЙОНІВ» ТА ПІДРОЗДІЛІВ АРМІЇ КРАЙОВОЇ У 1944 РОЦІ

Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до Польщі взяв участь у  відкритті у селі Сагринь Меморіалу пам'яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Глава держави відзначив важливість відкриття Меморіалу. «Наш перший людський і християнський обов'язок пам'ятати про невинних жертв і зробити все можливе, щоб наші народи ніколи не знали  більше розбрату і протистоянь», - наголосив Петро Порошенко.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У вівторок, 10 липня 2018 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Бабанін Олександр Олександрович.

 

Детальніше...

ВСТУП-2018. МОН ОНОВЛЕНО ІНСТРУКЦІЮ ЩОДО РОБОТИ З ЕЛЕКТРОННИМ КАБІНЕТОМ ВСТУПНИКА

На сайті Міністерства освіти і науки оновлено інструкцію щодо роботи з електронним кабінетом вступника. Переглянути її, а також іншу потрібну для абітурієнтів інформацію можна у розділі Вступна кампанія 2018. В інструкцію додано інформацію про ті помилки, які можуть виникати у вступника під час реєстрації електронного кабінету в системі. Зокрема, вказано номер помилки, напис, що з’являється в електронному кабінеті, та порядок дій вступника.

Детальніше...

КОНКУРС БІЗНЕС-ПЛАНІВ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА!

Оголошено повторний конкурс бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва!

На виконання Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 06.04.2017 № 33 (зі змінами та доповненнями), Запорізькою обласною державною адміністрацією оголошується ПОВТОРНИЙ КОНКУРС БІЗНЕС-ПЛАНІВ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА (далі – Конкурс).* МЕТОЮ КОНКУРСУ є надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва Запорізької області на платній та зворотній основі.

Детальніше...

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УКУСАХ ТВАРИН

На жаль, передбачити поведінку друзів наших менших - вихованців - не може навіть найдосвідченіший фахівець. Тому випадки, коли тварини нападають і кусають людину, зовсім не рідкісні. Природно, приємною таку ситуацію не назвеш. Боляче, образливо і страшно, коли на тебе нападає тварина. Однак і це не найстрашніше - найбільшу небезпеку представляють укуси тварин, хворих на сказ. Причому шаленою може бути як лисиця, вовк, єнот, так і кішка або собака. Розглянемо далі що робити, якщо вас вкусила тварина або як правильно надати першу допомогу.   

Детальніше...

МІСТО МАЙБУТНЬОГО ОЧИМА ДІТЕЙ

Літо – особлива пора в житті дітей, під час якої вони відпочивають та набираються сил. Але щоб відпочинок став змістовним та корисним, уже котрий рік поспіль фахівці служби зайнятості проводять інформаційні зустрічі з молоддю на їх відпочинку. Цього року виїзна робота до дитячих таборів традиційно стартувала з початком літа. Так протягом червня - липня місяця, служба зайнятості завітала до дитячих оздоровчих таборів «Маяк» с.Вільноандріївка та «Веселка» с.Шевченкове. Діти, які відпочивають в дитячих оздоровчих таборах району беруть активну участь у цікавих профорієнтаційних іграх та конкурсах, які проводать для них фахівці Вільнянської районної філії Запорізького ОЦЗ. Цього року заклади гостинно приймають до себе і дітей учасників АТО.

Детальніше...

МИ ТВЕРДО ПІДКРЕСЛЮЄМО КУРС УКРАЇНИ НА ІНТЕГРАЦІЮ У ЄС І НАТО-ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН "ПРО НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗПЕКУ УКРАЇНИ"

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про національну безпеку України». «Сьогодні ми беремо участь у підписанні цього історичного документу.  Я всім, перш за все, хочу подякувати за дуже активну роботу із підготовки цього Закону», - звернувся Президент до присутніх на підписанні Закону керівників силових структур. «Це  важлива віха для реформування всієї країни, в першу чергу сектора оборони і безпеки. Головне – цим Законом ми твердо підкреслюємо курс України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Детальніше...

АНТИРЕЙТИНГ ВАКАНСІЙ. КОМУ ПЛАТЯТЬ НАЙМЕНШЕ

В базі актуальних вакансій, які роботодавці надали до служби зайнятості  Запорізької області станом на 04 липня 2018  налічується  понад 1,1 тис. вакансії. Серед них  450 вакансій із заробітною платою до 4000 грн. В більшості, таку оплату праці працедавці  пропонують за виконання робіт підсобних робітників, прибиральників службових приміщень, диспетчерів, швачок, касирів, кухонних робітників, озеленювачів, сестер медичних, тощо. До антирейтингу сьогодні потрапили також вакансії спеціаліста державної служби, соціального робітника, вихователя,  які заявлені роботодавцем із заробітною платнею близько 4 тис грн.

Детальніше...

РАЙОННА ВЛАДА ТРИМАЄ НА КОНТРОЛІ ПІДГОТОВКУ ОБ’ЄКТІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ РАЙОНУ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Про стан підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до проходження осінньо-зимового періоду 2018/19 року було заслухано під час наради, яку провів голова райдержадміністрації Олександр Руденко. За інформацією відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.05.2018 №277 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років» затверджені заходи з підготовки населених пунктів Вільнянського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років.

Детальніше...

ОПРАЦЮВАННЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН-ОДИН З ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ РОБОТИ РАЙОННОЇ ВЛАДИ

На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування» Вільнянською районною державною адміністрацією забезпечено дотримання вимог законодавства України про звернення громадян. На виконання вищезазначеного Указу Президента України у Вільнянській районній державній адміністрації продовжується практика проведення засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при голові райдержадміністрації.

Детальніше...

МІНСОЦПОЛІТКИ: РУЙНУЄМО МІФИ ПРО ПЕНСІЙНУ СИСТЕМУ

Абсолютно вірним є твердження про низький рівень пенсій українців, але це, зазвичай, лише вступ до маніпуляції, яка закінчується компрометацією пенсійної системи. Насправді, розмір пенсій повністю відповідає рівню офіційних доходів населення. По-перше, рівень доходів прямо впливає на розмір відрахувань до Пенсійного фонду та виплату пенсій сьогоднішнім пенсіонерам; по-друге, він так само впливає на розмір майбутньої пенсії тих, хто сплачує ці внески сьогодні. Тобто, мізерні пенсії є прямим наслідком мізерних офіційних доходів.

Детальніше...

НА ВАРТІ СПОКОЮ І МИРУ

Розбудові демократичного громадянського суспільства в нашій країні сприяє діяльність Національної поліції України, працівники якої гідно виконують свої високі обов’язки в ім’я законності, справедливості, гуманізму, захисту прав і свобод людини. 04 липня 2018 року глядацька зала районного будинку культури була заповнена працівниками Вільнянського відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області, які взяли участь в урочистих зборах та святковому концерті «На варті спокою і миру».

Детальніше...

В УКРАЇНІ БУДЕ СТВОРЕНО ЄДИНУ ПОМІСНУ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ

Вселенський православний патріарх Варфоломій зробив історичну заяву. Об’єднання українських православних в єдину церкву практично вирішене! 1 липня, виступаючи у Тронному залі своєї резиденції після богослужіння, Вселенський Патріарх Варфоломій значну частину промови присвятив українському питанню. Константинопольська Церква-Мати не дозволяла "передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі та при безумовній згадці Вселенського Патріарха”.

Детальніше...

СКОРЕГОВАНІ ПИТАННЯ ПЕРШОЧЕРГОВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ РЕМОНТНИХ РОБІТ НА АВТОДОРОГАХ РАЙОНУ

В райдержадміністрації відбулася спільна нарада з питання проведення робіт з ремонту та експлуатаційного утримання доріг загального користування місцевого значення. В нараді взяли участь представники Департаменту капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації та підрядних організацій. В ході наради скореговані питання першочерговості проведення ремонтних робіт на автодорогах району. Також обговорювалося питання щодо співфінансування дорожьно-ремонтних робіт із бюджетів сільських рад.

Детальніше...

РОЗ’ЯСНЕННЯ НАДС ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТЕСТУВАННЯ КАНДИДАТАМИ НА ЗАЙНЯТТЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Національне агентство України з питань державної служби надає роз’яснення щодо використання результатів тестування кандидатами на зайняття вакантної посади державної служби під час проходження конкурсу, оголошеного 18 червня 2018 року і пізніше (крім кандидатів на зайняття посад фахівців з питань реформ)

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України «Про державну службу» НАДС роз’яснює. Кабінетом Міністрів України 10 травня 2018 року прийнято постанову № 374 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», яка набрала чинності 18 червня 2018 року.

Детальніше...

РАЙОННА ВЛАДА Й НАДАЛІ ПОСИЛЮВАТИМЕ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО

Учасникам АТО та членам їх сімей, згідно з розпорядженнями голови райдержадміністрації, надаються різні види допомоги: матеріальна, консультативна, юридична, соціальна, медична, психологічна. Для цього створена та працює група підтримки самодопомоги та взаємодопомоги для учасників антитерористичної операції. Проте на порядку денному стоїть питання про подальше посилення заходів з підтримки військових. Про це йшлося під час наради у голови райдержадміністрації Олександра Руденка.

Детальніше...

ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ!

Запорізька обласна громадська організація "Дивоствіт" у партнерстві з Громадською організацією "Фундація права людини" в рамках проекту "Програма відновлення миру та діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу!", 4 липня 2018 року, на території парку етнічних та історичних періодів "Етносело" проводить презентаційний круглий стіл. Мета проекту-посилення професіоналізму лідерів громадських організацій в онлайн правозахисті і блогерстві для запобігання конфліктів та ведення мирних переговорів, а також посилення участі жінок у вирішенні конфліктів на місцевому рівні шляхом об’єднання лідерів в єдину блог-платформу.

Детальніше...

ПЕРЕВІРКА НАЗК НЕ ВИЯВИЛА ОЗНАК МОЖЛИВОГО НЕЗАКОННОГО ЗБАГАЧЕННЯ ГОЛОВОЮ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

8 червня 2018 Національним агентством з питань запобігання корупції завершено повну перевірку електронної декларації поданої Костянтином Брилем за 2016 рік. За словами голови облдержадміністрації, перевірка була розпочата на підставі звернень громадських організацій та народного депутата України Вадима Кривохатька. - Півтора року тривали перевірки, над якими працювала чимала кількість фахівців. Я щиро дякую НАЗК за повну та всебічну перевірку моїх декларацій. Адже розумію, що насправді вони здійснили титанічну працю. І все це, лише через те, що певні «активісти» можуть поливати брудом і намагаються цькувати тих, хто їм не до вподоби, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Детальніше...

ІНФОРМАЦІЙНІ ЗУСТРІЧІ У ЛІТНІХ ТАБОРАХ

Літо – особлива пора в житті дітей, під час якої вони відпочивають та набираються сил. Але щоб відпочинок став змістовним та корисним, уже котрий рік поспіль провідний фахівець Вільнянської районної філії Тетяна Отиско проводить інформаційні зустрічі з молоддю на їх відпочинку. Так, у червні служба зайнятості завітала до дитячого оздоровчого табору «Веселка» с.Шевченкове. 55 вихованців ДОТ взяли участь у цікавих інтерактивних іграх та конкурсах під назвою «Професії, які ми обираємо», із задоволенням відповідали на загадки та ребуси. Втілюючи мрії щодо обрання професії.

 

Детальніше...

РЕАЛІЗАЦІЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» загальним відділом апарату райдержадміністрації проведено аналіз роботи з розгляду запитів про надання публічної інформації за 6 місяців 2018 року. Протягом січня – червня 2018 року до Вільнянської райдержадміністрації надійшло 37 запитів (27 – письмових, 10 – в електронному вигляді). За категорією запитувачів 27 запитів надійшло від фізичних осіб, 8 запитів – від юридичних осіб, 2 – від об’єднань громадян. 35 запитів про надання публічної інформації було вчасно задоволено, на 2 – надана відмова.

Детальніше...

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ ТРИВАЄ

Соціальний захист – важлива складова соціальної політики держави та необхідний елемент функціонування ринкової економіки. Соціальна політика держави повинна включати гармонізацію відносин між суб’єктами ринкової економіки. Тому надзвичайно важливим, особливо в умовах кризи, є питання розвитку соціального партнерства між владою, бізнесом та профспілками. Враховуючи ситуацію в країні та ряд актуальних питань, які потребують негайного вирішення, соціальні партнери провели зустріч, під час якої обговорили проблеми району.

Детальніше...

ПОЧАЛАСЯ РЕЄСТРАЦІЯ ЕЛЕКТРОННИХ КАБІНЕТІВ ВСТУПНИКІВ

Сьогодні, 2 липня 2018 року, почалася реєстрація електронних кабінетів вступників – вона буде відкрита до 18-ї години 25 липня. З 12 липня через кабінети можна буде подавати заяви на вступ до вишів. Їх прийом триватиме до 18-ї години 26 липня. Цього року заяви в електронній формі мають подавати вступники на бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування, а також молодшого спеціаліста на базі 11 класів. Для реєстрації потрібно зайти на сторінку https://ez.osvitavsim.org.ua/ та вказати таку інформацію: Докладна інструкція з реєстрації кабінету доступна за цим посиланням, а також можна переглянути відео-інструкцію https://youtu.be/L1Rjqx8TjPI 

 

Детальніше...

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ОПЕРАТИВНОЇ НАРАДИ У ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Голова райдержадміністрації Олександр  Руденко  провів чергову  нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та керівниками районних служб щодо стану справ та пріоритетні напрямки роботи на поточний тиждень. За результатами наради відповідальним виконавцям відповідних підрозділів райдержадміністрації надано доручення щодо проведення детального обстеження використання землі на території Тернівської, Новогупалівської, Павлівської сільських рад, надання інформації за результатами обстеження в динаміці 2016-2018 років в рамках проведення  операції «Врожай – 2018»; щодо виконання заходів по  підготовці до нового опалювального сезону 2018/2019; виконання заходів по оздоровленню дітей пільгових категорій.

Детальніше...

РЯТУВАЛЬНИКИ РАЙОНУ ПРОВЕЛИ РОБОТУ З НАСЕЛЕННЯМ ЩОДО БЕЗПЕЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ

Рятувальники Вільнянського району провели рейд на території дачних товариств та кооперативів Михайлівської об’єднаної територіальної громади з попередження пожеж в екосистемах та безпеки під час відпочинку на водних об’єктах. Під час заходу спеціалісти розповіли кожному про причини пожеж та нагадали елементарні правила пожежної безпеки. Адже пожежі завдають непоправної шкоди не лише навколишньому середовищу, але й людям – вогонь може швидко поширитись та з відкритої території перекинутись на житлові будинки.

Детальніше...

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ-ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ ЩОДО ПОЖЕЖНОЇ ТА ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ

Голова райдержадміністрації Олександр Руденко провів засідання районної комісії з ТЕБ та НС. Члени комісії заслухали інформацію начальника Вільнянського РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області Сергія Андрієнка про стан роботи щодо запобігання пожеж на території району за 5 місяців 2018 року; про заходи щодо попередження  загибелі людей на водоймах у літній період 2018 року; про заходи щодо недопущення пожеж в екосистемах.

Детальніше...

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ КОСТЯНТИНА БРИЛЯ З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Дорогі земляки!

28 червня 1996 року була прийнята сучасна Конституція України. Вона була створена зважаючи на багатовікову історію українського державотворення. Адже за роки свого існування, навіть під гнітом та в притисненні, наш народ завжди прагнув самовизначення та відстоював власні права і свободи. Ще в 1710 році Пилип Орлик уклав із козацькою старшиною і запорожцями «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького».

Детальніше...

ВІТАННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕКСАНДРА РУДЕНКА З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Дорогі вільнянці!

Щиро й сердечно вітаю вас із визначним національним святом – Днем Конституції України! У цей складний для країни час ми відчуваємо себе ще більш єдиними, монолітними та дякуємо Богу за те, що в часи випробувань ми відчуваємо його захист і підтримку. Демократичний розвиток ніколи не був легким. Однак всі ми маємо набратися терпіння і віри у те, що наступні покоління українців будуть жити у зовсім іншій країні, яку з гордістю можна буде назвати конституційно розвиненою та правовою європейською державою.

Детальніше...

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК КОМПЕНСАЦІЇ СЛУЖБОЮ ЗАЙНЯТОСТІ РОБОТОДАВЦЯМ ВИТРАТ НА ЄСВ

Зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування внесені постановою КМУ від 06.06.2018 N459Законом "Про зайнятість населення" передбачені пільги зі сплати ЄСВ у вигляді компенсації витрат на сплату ЄСВ у розмірі від 50% до 100%:

Детальніше...

ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ, ПОРУШЕНИХ ГРОМАДЯНАМИ У СВОЇХ ЗВЕРНЕННЯХ, - НА ОСОБЛИВОМУ КОНТРОЛІ КЕРІВНИЦТВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

З метою забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до державних органів виконавчої влади, питання роботи зі зверненнями громадян в райдержадміністрації знаходиться на постійному контролі.Голова районної державної адміністрації Олександр Руденко провів чергове засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. На порядок денний було винесено 7 питань, у тому числі:  звіт заступника голови райдержадміністрації про роботу із зверненнями громадян у І півріччі 2018 року, звіт начальника архівного відділу райдержадміністрації про роботу із зверненнями громадян за січень – червень 2018 року.

Детальніше...

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ - ЗАПОРУКА СТАБІЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

26 червня відбулося чергове засідання районної тристоронньої соціально-економічної ради. Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави щодо забезпечення соціального захисту дитинства є реалізація права дітей на оздоровлення та відпочинок. Стан здоров'я дітей - один із найважливіших показників рівня соціально-економічного розвитку суспільства, тому особливого значення набуває організація ефективного оздоровлення та відпочинку підростаючого покоління. В зв’язку з цим одним із питань, яке розглядалося на засіданні було обговорено питання організації дитячого оздоровлення влітку 2018 року. 

Детальніше...

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН «ПРО УТВОРЕННЯ ВИЩОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ»

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду». Під час участі в урочистостях з нагоди випуску магістрів Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Глава держави звернувся до випускників: «Впевнений в тому, що сьогодні ця наша зустріч має запам’ятатись. Я прийняв рішення, що сьогодні саме тут ми маємо підписати Закон про запуск антикорупційного суду».

Детальніше...

6 ОСНОВНИХ НОВАЦІЙ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2018

Вступна кампанія 2018-го матиме 6 основних новацій. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції на тему «Вступ 2018». «Підготовку до цьогорічної вступної кампанії ми розпочали ще восени 2017-го. 13 жовтня минулого року ми затвердили відповідні Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти. Цього року новацій найменше, якщо порівнювати за останні кілька років, але вони є. Здебільшого вони спрямовані на вдосконалення чи відшліфовку тих нововведень, які ми впровадили торік», – зазначила Лілія Гриневич.

Детальніше...

ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР-НАЙВАЖЛИВІШИЙ КРОК У ДОРОСЛЕ ЖИТТЯ

Ось і настали ці дні – дні прощання з рідною школою. Попереду незвідана даль. Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці, протоптана стежка по знайомим класам, розумні настанови мудрих вчителів… Знайти себе, своє місце у житті, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є святішим і дорожчим? Випускникам району випала доля жити у час глибинних змін, коли визначальними стали освіченість та інтелект, творчість і талант. Незважаючи на труднощі сьогодення, кожен із 158 випускників закладів освіти району здобув міцні знання.

Детальніше...

РІВЕНЬ БЕЗРОБІТТЯ В УКРАЇНІ ПОСТУПОВО ЗНИЖУЄТЬСЯ,-ДЕРЖСТАТ

Рівень безробіття в Україні поступово знижується і за підсумками першого кварталу становив 9,7% проти 9,9% кварталом раніше. Про це свідчать дані Державної служби статистики, зібрані та проаналізовані за методологією Міжнародної організації праці. Так, в абсолютних показниках кількість зайнятого населення в Україні віком 15-70 років становила 16 млн осіб, безробітних - 1,7 млн людей. В географічному та статевому розрізі рівень зайнятості і безробіття виявився нерівномірним. Так, рівень безробіття серед жінок дещо менший за середній по країні і становить 9,1%.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ

У середу, 27 червня 2018 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме голова обласної державної адміністрації Бриль Костянтин Іванович.

 

Детальніше...

З НАГОДИ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної української держави. З нагоди вказаної події на території Вільнянського району проходить чимало просвітницьких, інформаційних та урочистих заходів. З метою ідейно-змістового наповнення відповідних заходів 25 червня 2018 року у райдержадміністрації відбулося засідання за «круглим» столом під заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко.

Детальніше...

НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ МЕШКАНЦЯМ ГРОМАДИ

В приміщенні Павлівської ОТГ фахівцями Вільнянської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості в режимі віддаленого робочого місця проведено черговий прийом з надання соціальних послуг мешканцям територіальної громади. Під час заходу представник служби зайнятості провів низку зустрічей з громадянами та адміністрацією, де обговорювалися наступні питання:

Детальніше...

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОГО КООРДИНАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ СПРИЯННЯ ЗАЙНЯТОСТІ

В районній державній адміністрації відбулося чергове засідання районного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На засіданні комітету було розглянуто питання про легалізацію зайнятості населення та заробітної плати, активізацію роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників. Під час обговорення питання доповідачі акцентували увагу на необхідності викорінення тіньової складової економіки.

Детальніше...

НЕХАЙ ДУША МОЛОДІЄ, А СЕРЦЕ СПІВАЄ!

23 червня 2018 року на площі села Дружелюбівка відбулося свято до Дня Конституції України та Дня молоді «Нехай душа молодіє, а серце співає!». Всіх присутніх зі святом привітав Дружелюбівський сільський голова Олексій Гладишев. Святковий захід та концертну програму підготували та провели працівники та учасники художньої самодіяльності Новософіївського СБД.

 

Детальніше...

"СВІТ КАЛИНОВОГО УЗОРУ"

23 червня 2018 року на площі Фестивальній в м. Вільнянську проведено ІI Регіональний фестиваль майстрів народного мистецтва «Світ калинового узору». Свято краси створили Вільнянцям народні майстри ужиткового мистецтва, які з радістю ділилися з глядачами своїми уміннями, працювала виставка продаж лікарських трав, майстер клас по гончарству провів майстер декоративно-прикладного мистецтва м. Запоріжжя Олег Павлік.

Детальніше...

ВІДЗНАЧЕНО КРАЩИХ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

У цьому році ми відзначаємо 100-річчя державної служби України – у 1918 році в добу Гетьманату Павла Скоропадського прийнято ряд законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили засади функціонування інституту державної служби та статусу державного службовця. Наше минуле, досвід, традиції та цінності є наріжним каменем побудови сучасної державної служби. Понад 240 тисяч державних службовців України є реальними провідниками ідей державності; сприяють створенню умов для відкритого громадянського суспільства; забезпечують захист прав і свобод людини і громадянина; забезпечують результативну та стабільну діяльність органів державної влади відповідно до їх завдань, повноважень і компетенцій.

Детальніше...

ВІТАННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ З НАГОДИ ДНЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас зі 100-річчям державної служби в Україні та професійним святом – Днем державної служби. Протягом цього тривалого періоду – від часів гетьманату Павла Скоропадського і дотепер – державна служба складно еволюціонувала під впливом активних державотворчих процесів. На початковому етапі було закладено основи державної служби, зокрема врегульовано статус державних службовців, визначено порядок призначення їх на посади, затверджено схему оплати праці. Новий час вимагає нових підходів і рішень.

Детальніше...

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ВІЛЬНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕКСАНДПРА РУДЕНКА З НАГОДИ ДНЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Шановні державні службовці!

Державна служба є реальним провідником ідей державності. Вона має бути правовою, чітко організованою, соціально орієнтованою, ефективною. Від якості державної служби значною мірою залежить майбутнє країни. Державний службовець – це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого – несе подвійну відповідальність за стан справ у суспільстві. Це нелегка праця, яка потребує самовідданості, бажання служити людям та справжньої відданості своїй справі. 

Детальніше...

УКРАЇНА ЖИТИМЕ ЗАВДЯКИ ВАШІЙ МУЖНОСТІ, ВІДДАНОСТІ І ДОКИ ВИ БЕРЕЖЕТЕ ТРАДИЦІЇ СЛУЖІННЯ СВОЄМУ НАРОДОВУ-ПРЕЗИДЕНТ БІЙЦЯМ НАЦГВАРДІЇ

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Запорізької області відвідав 9-й полк оперативного призначення Національної гвардії України. «Дивлячись сьогодні на вас, нащадків бойової слави українських лицарів, я розумію – Україна житиме завжди. Житиме завдяки вашій мужності й відданості. Житиме, доки передаватимуться від діда до онука, від батька до сина традиції служіння своєму народові. Вічна пам'ять усім загиблим героям. Слава та шана воїнам-захисникам України. Слава бійцям Національної гвардії. Слава Україні», - звернувся до військових Верховний Головнокомандувач.

Детальніше...

ТРИВАЄ АКТИВНА РОБОТА З ВИЯВЛЕННЯ ФАКТІВ ВИКОРИСТАННЯ ПРАЦІ НЕОФОРМЛЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА ПОРУШЕНЬ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

Під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Руденка відбулося чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати. Під час засідання йшлося про активізацію роботи з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

Детальніше...

ХАЙ В ДУШІ ПАЛАЄ ПАМ’ЯТІ ВОГОНЬ

22 червня  – День Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. З метою гідного вшанування всіх учасників трагічних подій Другої світової війни проведено мітинг скорботи «Хай в душі палає пам’яті вогонь».

Детальніше...

НАПЕРЕДОДНІ ЖНИВНОЇ КАМПАНІЇ РЯТУВАЛЬНИКИ ПЕРЕВІРИЛИ МІСЦЯ ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ВРОЖАЮ

Пора жнив - особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу ситуацію створюють спекотна погода, сухі хліба, техніка, яка задіяна на жнивах та, досить часто, людська недбалість і безвідповідальність.Найменша необережність у поводженні з вогнем біля хлібних масивів, необережно кинутий недопалок, іскри різного походження, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат. 

Детальніше...

ДИТЯЧА ДОЛЯ-НЕ СПОСІБ МАНІПУЛЯЦІЇ ДОРОСЛИХ…

На чолі з головою районної державної адміністрації Олександром Руденком відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. Членами комісії було розглянуто ряд питань, кожне з яких стосувалось захисту прав та законних інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей. Одним з основних був розгляд питання стосовно участі батька у вихованні 3-річної дитини.

Детальніше...

МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ ЗА ПРОФЕСІЄЮ "ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ"

В рамках загальнообласної акції «Декада служби зайнятості для військовослужбовців» 20 червня 2018 року у Вільнянській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості спільно з Вільнянським районним військовим комісаріатом проведено міні-ярмарок вакансій для безробітних громадян з метою відбору кандидатів на проходження контрактної служби в Збройних Силах України.

Детальніше...

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ-ОРГАНІЗАЦІЯ БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ВІДПОЧИНУ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ

Стан організації безпечних умов відпочинку та оздоровлення, місць масового відпочинку на водних об’єктах та забезпечення безпечної експлуатації засобів розваг у літній період 2018 року обговорили учасники наради, яка відбулася під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Руденка. Під час здійснення планових та позапланових перевірок дитячих оздоровчих закладів та закладів відпочинку особливу увагу звернено на: стан електрогосподарства; шляхи евакуації при виникненні пожежі; наявність та стан утримання систем протипожежного захисту; наявність та стан утримання первинних засобів пожежогасіння; стан вогнезахисного покриття будівельних конструкцій; наявність та стан утримання внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання.

Детальніше...

СТАНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ В УКРАЇНІ

Державна служба України своїм корінням сягає доби княжої Русі й набуває свого розвитку за козацьких часів Богдана Хмельницького, коли паралельно з військовою структурою була розвинута ієрархія цивільних посад. У період національно-визвольних звершень 1917-1920 років в Україні, державна служба була інституціалізована. Як окремий інститут національної держави, державна служба, в її нинішньому розумінні, з'явилася 1918 році – за часів Гетьманату Павла Скоропадського, у час  спроб у XX столітті побудови на теренах наших земель незалежної Української Держави. З метою побудови державного апарату за часів Гетьманату в доповнення до основного закону, що отримав назву Законів про тимчасовий державний устрій, від 29 квітня 1918 року було прийнято та значною мірою впроваджено цілу низку системних законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу інституту державної служби.

Детальніше...

В РАМКАХ ПІДГОТОВКИ ДО 22-Ї РІЧНИЦІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

День Конституції України відзначається щорічно і є офіційним державним святом. Прийняттям даного документа ознаменувався початок становлення і розвитку нової демократичної і незалежної країни. З метою належної організації підготовки та проведення заходів з нагоди 22-ї річниці Конституції України, голова райдержадміністрації Олександр Руденко провів організаційну нараду за участі начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників районних служб. Присутні розглянули План районних заходів щодо підготовки та відзначення у 2018 році 22-ї річниці Конституції України, визначили відповідальних виконавців за окреслили коло завдань, виконання яких дозволить провести відповідні тематичні заходи на високому організаційному рівні.

Детальніше...

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ МІСТА ТА РАЙОНУ!

Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» щороку 22 червня на території України проводяться жалобні заходи на вшанування пам’яті тих, хто поклав свої життя на вівтар перемоги. Усі заходи цього дня спрямовані на консолідацію суспільства, подальший розвиток порозуміння і примирення між усіма учасниками Другої світової війни, виховання шанобливого ставлення до ветеранів війни, борців за незалежність України, жертв нацистських та сталінських переслідувань, вшанування пам’яті загиблих, донесення до широких кіл громадськості інформації про визначний внесок України у перемогу Антигітлерівської коаліції та жертовність нашого народу.

Детальніше...