Головна

Новини

ЗАПРОШУЄМО ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ, УЧАСНИКІВ АТО/ООС, ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ СКОРИСТАТИСЯ СВОЇМ ПРАВОМ ЩОДО ОТРИМАННЯ ПОСЛУГ З САНАТОРНО – КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ, ПРОФЕСІЙНОЇ АДАПТАЦІЇ ТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Постановою Кабінетів Міністрів України від 10 березня 2021 року №190 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» урядом внесено зміни до низькі постанов, які визначають механізм отримання послуг постраждалими учасниками Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб з санаторно-курортного лікування, професійної адаптації, проходження психологічної реабілітації.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У понеділок, 29 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Некрасова Злата Андріївна.

Звертатись з 14.00 до 15:00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ОФІЦІЙНО: РІК КАРАНТИНУ. БЕЗРОБІТТЯ, ЗАЙНЯТІСТЬ, ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ

За рік карантину комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримували 66,4 тис. безробітних, з яких 47,8 тис. осіб отримали статус у звітному періоді. 57,0 тис. безробітних отримували допомогу по безробіттю. За сприяння служби зайнятості протягом періоду карантину 26,2 тис.осіб знайшли роботу, в тому числі 18,9 тис. безробітних. З 17.03.2020 року по 16.03.2021 року 403 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 68 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 1,5 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У п"ятницю, 26 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме голова обласної державної адміністрації Старух Олександр Васильович.

Звертатись з 13.00 до 14:00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У четвер, 25 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Шиханов Руслан Борисович.

Звертатись з 13.00 до 14:00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

НА ДОРОГАХ «ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА» ЦЬОГО РОКУ ВСТАНОВЛЯТЬ ЩЕ ПОНАД 60 СИСТЕМ «ЗВАЖУВАННЯ-В-РУСІ»

У 2020 році в ході «Великого будівництва» на українських дорогах вже було встановлено 39 комплексів «Зважування-в-русі». У 2021 році планується побудувати ще 66 таких пунктів автоматичного контролю ваги транспортних засобів, повідомляється на Facebook-сторінці «Великого будівництва». «Обладнання майданчика зважування-в-русі монтується на всій ширині дороги та вимірює навантаження на кожну вісь автомобіля щонайменше тричі, - йдеться у повідомленні.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У четвер, 18 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме керівник апарату обласної державної адміністрації Бойко Зінаїда Михайлівна.

Звертатись з 13.00 до 14:00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

УСІ ДОЗВОЛЕНІ ВООЗ ДО ЕКСТРЕНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ВАКЦИНИ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ

Станом на 10 березня Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила для екстреного використання 4 вакцини проти COVID-19. А саме: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca/Covishield (Індія), AstraZeneca/SKBio (Південна Корея), Moderna. На останніх стадіях погодження знаходяться вакцини Sinovac та Sinopharm. Також у ВООЗ є 256 вакцин-кандидатів, із них 74 вакцини — на стадії клінічних розробок.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У середу, 17 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Брутман Едуард Леонідович.

Звертатись з 13.00 до 14.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У понеділок, 15 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Некрасова Злата Андріївна.

Звертатись з 14.00 до 15.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ ТА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

11.03.2021 фахівці Вільнянської районної філії Запорізького ОЦЗ спільно з представником Держпраці провели інформаційно-консультаційний семінар для фізичних осіб-підприємців, які використовують в своїй діяльності найманих працівників. Захід відбувся в контексті системної роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання, яка націлена на легалізацію зайнятості, детінізацію трудових відносин між найманими працівниками і роботодавцями та загальне дотримання законодавства про працю та зайнятість населення.

Детальніше...

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ. ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ

11.03.2021 фахівці Вільнянській районній філії провели інформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість», який систематично проводиться серед безробітних з метою підвищення обізнаності населення та інформування про негативні наслідки неофіційного працевлаштування. Завідувач сектору профорієнтації Наталія Прасолова надала інформацію про основні схеми та маніпуляції при працевлаштуванні та ознаки нелегальної зайнятості.

Детальніше...

УВАГА! ПЕРЕДАЧА В ОРЕНДУ ДЕРЖАВНОГО НЕРУХОМОГО МАЙНА

Управління забезпечення реалізації повноважень у Запорізькій області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях у с.Михайлівка Вільнянського району пропонує в оренду приміщення  (гараж) будівлі майстерень.

Детальніше...

ПРЕЗЕНТОВАНО НАПРАЦЮВАННЯ ДО ПРОЄКТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ ЗІ СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО ПРОСТОРУ В УКРАЇНІ

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору – це засадничий документ, який містить ініціативи для усунення бар’єрів у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців. Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, інформаційному, цифровому, фізичному, суспільному та економічному. 

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У п"ятницю, 12 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме голова обласної державної адміністрації Старух Олександр Васильович.

Звертатись з 13.00 до 14.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ ЗАХОДИ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ВИПУСКНИКІВ

Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир» триває.  З метою підвищити рівень поінформованості школярів з питань професійної орієнтації, розширити їх знання про світ професій, ознайомити з вимогами роботодавців, допомогти виявити власні професійні інтереси та нахили фахівці Вільнянської районної філії відвідали навчальні заклади з профорієнтаційними заходами для майбутніх випускників. 

Детальніше...

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ВАКЦИНУЮТЬ МЕДИКІВ І ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ

9 березня під час пресконференції з актуальних питань життєдіяльності регіону голова облдержадміністрації Олександр Старух повідомив про особливості перебігу кампанії з вакцинації від COVID-19, що днями розпочалася на території Запорізького краю. Керівник області зазначив, що вакцинування йде за планом. Існує чіткий алгоритм його здійснення, медиками розроблені маршрути переміщення мобільних бригад. Наразі триває перший, та вже розпочато другий етап кампанії – тобто відбувається щеплення не тільки працівників мобільних бригад, але й лікарів ковідних госпіталів.

Детальніше...

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО»

Сьогодні під час прес-конференції голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух анонсував відкриття двох соціально значимих об’єктів, які капітально відремонтували у рамках програми Президента України. Як повідомив очільник області, одним із  об’єктів є заклад дошкільної освіти ясла-садок «Сонечко» у м. Гуляйполе. В рамках реконструкції у дитсадку утеплено зовнішні стіни та покрівлю, замінено вікна та двері, оновлено систему освітлення і вентиляції тощо.

Детальніше...

ЖИТЕЛІ ОБЛАСТІ НЕСУТЬ СОЛІДАРНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА РІВЕНЬ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА COVID-19

Очільник області зазначив, що Запорізька область може переміститись у “червону” зону за рівнем захворюваності на COVID-19. Поки що епідемічна ситуація в регіоні спокійна: щоденно фіксують незначну кількість нових випадків захворювання, завантаженість ковідних ліжок становить близько 17 відсотків. Однак громадяни все частіше нехтують карантинними заходами, забувають про носіння масок.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У четвер, 11 березня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Шиханов Руслан Борисович.

Звертатись з 11.00 до 12.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

УВАГА! ОБГОВОРЕННЯ ТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЩОДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО

В рамках місячника профорієнтації «Професійний орієнтир» 10.03.2021 об 11.00 у приміщенні Вільнянської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості (Вільнянськ, Зачиняєва, 26, «PROFI центр») відбудеться інформаційний семінар для батьків. Запрошуються батьки майбутніх випускників на обговорення теми професійної орієнтації старшокласників щодо вибору професійного майбутнього.

Детальніше...

В УКРАЇНІ ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ НОВА СУСПІЛЬНА НОРМА БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі Першої леді Олени Зеленської відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з розроблення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. В онлайн режимі участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів Запорізької ОДА. На засіданні також були присутні представники Уряду, Програми розвитку ООН в Україні та громадських організацій.

Детальніше...

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ КРОКУЄ ДО БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Питання створення безбар`єрного простору в Україні обговорили під час онлайн наради під головуванням першої леді Олени Зеленської. - Зроблено вже багато роботи, багато напрямків розширено та доповнено. Ця стратегія націлена на практичну реалізацію. Безбар`єрність має стати новою суспільною нормою. Створення безбар`єрності полегшить життя українців, не зважаючи на їх вік, стать, чи стан здоров’я, - наголосила Олена Зеленська. 

Детальніше...

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ВАЖЛИВА ТЕМА СЬОГОДЕННЯ

Підвищення стандартів життя населення, комплексне перетворення підходів до оплати праці відповідно до проголошених Урядом України соціальних ініціатив є основним завданням органів виконавчої влади. Надзвичайно актуальним і важливим на сьогодні є питання легалізації виплати заробітної плати, цивілізованого оформлення трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників.

Детальніше...

В УКРАЇНІ ВЖЕ МОЖНА ЗАПИСАТИСЯ В ЧЕРГУ НА ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ COVID-19

Вакцинація проти коронавірусної хвороби відбувається в 5 етапів:

I – медпрацівники ковідних лікарень, персонал та мешканці будинків для літніх людей, військові на фронті (≈ 367 тис. людей)

II – решта медпрацівників, люди віком 80+, соціальні працівники (≈ 3 млн людей)

Детальніше...

ПРЕЗИДЕНТ ВАКЦИНУВАВСЯ ВІД COVID-19 НА ДОНБАСІ РАЗОМ З ВІЙСЬКОВИМИ

Під час робочої поїздки до Луганської області Президент України Володимир Зеленський вакцинувався від коронавірусної хвороби COVID-19. Глава держави зробив щеплення на території військового мобільного госпіталю № 59 разом з військовими лікарями та захисниками, які виконують бойові завдання на передовій і вже проходять планову вакцинацію. Військовослужбовці, з якими вакцинувався Президент, розповіли, що перед процедурою всім провели огляд – поміряли температуру, тиск та сатурацію. Після щеплення всі почувалися добре.

Детальніше...

ПРЕЗИДЕНТ: МИ НАЛАШТОВАНІ УСПІШНО ВТІЛИТИ ДІЄВУ СУДОВУ РЕФОРМУ, ЩОБ В УКРАЇНІ ПРАЦЮВАЛИ ЛИШЕ ЧЕСНІ, НЕЗАЛЕЖНІ ТА СПРАВЕДЛИВІ СУДИ

В Україні буде реалізовано дієву судову реформу, яка гарантуватиме право кожного громадянина на чесний, незалежний та справедливий суд. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» у Києві. Глава держави нагадав, що провести судову реформу обіцяла кожна влада в Україні, але в результаті суди залишалися нереформованими, корумпованими та неефективними. «Ми налаштовані розірвати це замкнене коло. Чесний і справедливий суд – це саме та частина моєї президентської програми, від якої значною мірою залежить виконання багатьох інших частин», – сказав Володимир Зеленський.

Детальніше...

ВИБІР ПРОФЕСІЇ СТАЄ НЕОБХІДНІСТЮ ТА РЕАЛЬНІСТЮ

В старших класах вибір професії стає необхідністю та реальністю. Цей вибір в юнацтві - один із самих важливих та складних. У кожного, хто стоїть на порозі дорослого життя, виникає питання : «Хто Я? Що Я вмію? Ким Я стану? Яку професію обрати?»  Як знайти головну справу свого життя, щоб відчувати себе потрібним повноцінним і задоволеним своєю працею, приносити найбільшу користь людям, країні? Здається, простіше  вирішити складну математичну задачу, ніж розібратися в собі, своїх бажаннях та здібностях.  

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ СУВОРО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПОБЛИЗУ ЛІСОВИХ МАСИВІВ І НА ВІДКРИТИХ ТЕРИТОРІЯХ

Не встиг розтанути сніг, а суха рослинність у Запорізькій області уже палає. Не став винятком і Вільнянський район. 26 лютого о 12 годині до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території Павлівської сільської ради поблизу с. Любомирівка, існує загроза розповсюдження вогню на будівлі психоневрологічного інтернату. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха рослинність на площі 1500 м кв. О 13:46 бійці ДСНС локалізували займання, а о 13:59- повністю ліквідували.

Детальніше...

В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ БУДІВНИЦТВА ЗАПОРІЗЬКИХ МОСТІВ ПІД ЧАС НАВІГАЦІЇ

Сьогодні відбулася робоча нарада з питання впорядкування документів для  будівництва  автотранспортної магістралі через р. Дніпро у м. Запоріжжя. До засідання приєдналися представники генерального підрядника, замовника будівництва, контролюючих та правоохоронних органів. Під  час  наради  учасники розглянули  порядок  дій  щодо  проведення будівельних  робіт  на об’єкті в період  відкриття навігації. Наразі продовжується активне будівництво і робота  в акваторії споруди № 10, де  будуть  встановлюватися  тимчасові опори для вантового мосту через новий Дніпро.

Детальніше...

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ ДОСТУПНИЙ КОЖНОМУ

Це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Портал містить повну та достовірну інформацію про понад 1 500 послуг. Гід допоможе дізнатися про місце, спосіб, строк, вартість послуг, а також про документи, які необхідні для отримання послуги. Усі послуги розподілені за 17 категоріями за сферами суспільного життя:

Детальніше...

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19

Сьогодні під час брифінгу заступниця голови облдержадміністрації Злата Некрасова, директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич та координатор з вакцинації обласного лабораторного центру Марина Колерова розповіли про початок та подальший план вакцинації у регіоні. В ніч з 24 на 25 лютого у Запоріжжя на регіональний склад доставили першу партію вакцин – 24 тисячі доз. Вакцина Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) закуплена за державні кошти. Виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), де має локальну назву Covishield.

Детальніше...

В УКРАЇНІ РОЗРОБЛЯЮТЬ НАЦІОНАЛЬНУ СТРАТЕГІЮ ЗІ СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО ПРОСТОРУ

Перелік ключових викликів у сфері безбар’єрності сформували цього тижня учасники експертних груп, які розробляють Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Йдеться про представників громадських організацій, благодійних фондів, органів влади та науковців з різних куточків країни. Підготовка документу реалізується у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Детальніше...

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ ОЧІКУЄ ПРИБУТТЯ ВАКЦИНИ В НАЙБЛИЖЧІ ГОДИНИ

У Запорізькій облдержадміністрації за участі очільника регіону Олександра Старуха відбулась оперативна нарада, присвячена старту кампанії вакцинації. Посадовці і медики обговорили процедуру прийняття і логістику поширення вакцини, яка прибуде найближчим часом. Як відомо, 23 лютого в Україну прибула перша партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield). Після розмитнення відбувся її розподіл між регіонами та відпрацювання процедури доставки. Перші області уже отримали вакцину сьогодні.

Детальніше...

ЗАПОРІЗЬКІ МОСТИ СТАНУТЬ ЧАСТИНОЮ ЄВРАЗІЙСЬКОГО ТРАНСПОРТНОГО КОРИДОРУ

Про це під час форуму "Україна 30. Інфраструктура" повідомив голова Укравтодору Олександр Кубраков. Він повідомив про плани Укравтодору по будівництву доріг у 2021 році в рамках програми "Велике будівництво". Так, планується до Дня незалежності відремонтувати по всій протяжності найголовнішу дорогу, яка з'єднує схід та захід України – трасу М-30 Стрий-Ізварине довжиною майже 1400 км. Одним з ключових об’єктів у справі інфраструктурного єднання східних і західних кордонів України, на думку Олександра Кубракова, є мости у Запоріжжі.

Детальніше...

В УКРАЇНУ ПРИБУЛА ПЕРША ПАРТІЯ 500 ТИС. ДОЗ ВАКЦИНИ ПРОТИ COVID-19 AstraZeneca (Covishield)

23 лютого 2021 року, в Україну з Індії прибула перша партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield). Тепер вакцину розмитнять, розподілять між регіонами, і незабаром в країні розпочнеться вакцинація. На першому етапі щеплюватимуть тих, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим:

Детальніше...

ПЕРЕХІД НА ЕЛЕКТРОННІ ТРУДОВІ КНИЖКИ

Верховна Рада України 5 лютого 2021 року прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який передбачає поступовий перехід від паперових до електронних трудових книжок протягом п’яти років. У цей період можна буде використовувати одночасно як паперову так і електронну трудову книжку. 

Законом запроваджується:

Детальніше...

ЧИСТА ВОДА ПРИЙДЕ У ДЕСЯТКИ СІЛ ВІЛЬНЯНЩИНИ

18 лютого Конкурсна комісія Міністерства розвитку громад та територій України затвердила інвестиційний проєкт із продовження реконструкції водогону Вільнянськ – Новомиколаївка. Цього року роботи будуть вести на ділянці від Вільнянська до с. Задорожнє. За словами голови облдержадміністрації Олександра Старуха, при оцінці та відборі інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку міністерська комісія прийняла усі 12 з запропонованих нашою областю проєктів.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У четвер, 25 лютого 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Кардаш Віталій Анатолійович. Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У четвер, 25 лютого 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме керівник апарату обласної державної адміністрації Бойко Зінаїда Михайлівна. Звертатись з 13.00 до 14.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

«МІСТО МАЙСТРІВ»

В рамках Місячника профорієнтації «Професійний орієнтир» року  фахівцями Вільнянської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості було проведено виїзний профорієнтаційний захід під назвою «Місто майстрів» для учнів 8 – 11 класів Новогупалівського навчально-виховного комплексу. Основна мета поїздки – це  формування у молоді правильного вибору життєвого шляху. В ході заходу обговорювалась формула вибору професії та подолання бар’єрів на шляху професійного визначення.

Детальніше...

ДОСТУПНА ІПОТЕКА, АВІАХАБИ І ЩЕ БІЛЬШЕ ДОРІГ: КИРИЛО ТИМОШЕНКО РОЗПОВІВ ПРО ПЛАНИ "ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА" НА 2021 РІК

Програма президента України "Велике будівництво" у 2021 році бере курс на довгострокові інвестиції в інфраструктуру. Цьогоріч вона буде розширена на такі напрями: доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг, розбудова регіональних авіахабів, створення державного авіаперевізника, розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів, ремонт і розбудова доріг та соціальної інфраструктури. Також цього року стартує проєкт “Велика реставрація” культурних пам'яток України. 

Детальніше...

ПРОГРАМА «ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ» РОЗРАХОВАНА НА КІЛЬКА РОКІВ, ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ ЇЇ ФІНАНСУВАННЯ ЗА СИСТЕМОЮ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА – ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Програма «Велика реставрація» з відновлення визначних історичних пам’яток та об’єктів культурної спадщини розрахована на декілька років і передбачатиме різні системи фінансування, зокрема державно-приватне партнерство. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура». На запитання журналіста, чи можливий варіант концесії для реалізації програми «Велика реставрація» за прикладом європейських країн, Глава держави зазначив, що розглядається декілька форматів фінансування.

Детальніше...

ІНФРАСТРУКТУРНИЙ РОЗВИТОК: ЗЕЛЕНСЬКИЙ НА ФОРУМІ «УКРАЇНА 30» ОЗВУЧИВ ПЛАНИ РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНОЇ ГАЛУЗІ

2021-й стане для України роком масштабних дорожніх проєктів і розвитку всіх видів транспорту. До кінця року за програмою «Велике будівництво» буде збудовано та відремонтовано 6,5 тисяч км доріг по всій країні. Про це на форумі «Україна 30. Інфраструктура» заявив Президент Володимир Зеленський, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Не збираємося зупинятися в 2021 році. Наша мета - 4,5 тисяч кілометрів державних і 2 тисячі кілометрів місцевих доріг», - підкреслив Президент.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У середу, 24 лютого 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме голова обласної державної адміністрації Старух Олександр Васильович. Звертатись з 14.00 до 15.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

«ПРОФЕСІЙНИЙ ОРІЄНТИР» В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Фахівці Вільнянської районної філії Запорізького ОЦЗ продовжують відвідувати заклади освіти у місцевих громадах в рамках місячника «Професійний орієнтир». «Правильний вибір професії школярами є першим і найбільш значущим кроком на шляху кар’єрного зростання» - такий головний меседж транслювався представниками служби зайнятості, які завітали до Нововасилівського навчально-виховного комплексу для проведення інформаційно-консультативних заходів, спрямованих на підвищення, перш за все, рівня власної відповідальності старшокласників щодо вибору свого професійного майбутнього.

Детальніше...

ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

На базі центру кар'єри «PROFI Центр» відбувся виїзний профорієнтаційний захід для молоді на тему: «Особливості працевлаштування в сучасних умовах». Серед учасників майбутні випускники Вільнянського ТВС відділення Федорівського ЦПОО, які навчаються за спеціальністю «слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів». Студенти були ознайомлені з основними напрямками роботи Вільнянської районної філії Запорізького ОЦЗ.

Детальніше...

В ОБЛАСТІ УСПІШНО РЕАЛІЗУЄТЬСЯ РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Про перебіг адміністративно-територіальної реформи та майбутнє ліквідованих райдержадміністрацій розповів голова обласної державної адміністрації Олександр Старух під час зустрічі із журналістами Запорізького краю. На сьогодні в області сформовано 5 укрупнених районів, створено 67 громад. На місці ліквідованих адміністрацій планується залишити лише відокремлені підрозділи, що складатимуться з фахівців, які надають адміністративні послуги населенню. Це, зокрема, служби з прийому звернень громадян, надання соціальних послуг, архів тощо. 

Детальніше...

ОЛЕКСАНДР СТАРУХ: У НАЦІОНАЛЬНОМУ ЗАПОВІДНИКУ «ХОРТИЦЯ» НЕОБХІДНО ОНОВИТИ ІНФРАСТРУКТУРУ ТА ЗБЕРЕГТИ ІСТОРІЮ

Голова облдержадміністрації Олександр Старух під час робочої зустрічі з журналістами розповів про плани щодо розвитку Національного заповідника «Хортиця». - На жаль, за останні 10 років на Хортиці нічого не змінилося і нічого не було побудовано нового. Більш того, деякі історичні об'єкти починають руйнуватися. Наприклад, в Музеї історії Запорізького козацтва на даху утворилася величезна тріщина, на даний момент там ведуться ремонтні роботи.

Детальніше...

АНАТОЛІЙ ШУМИЛО. ДО РІЧНИЦІ ЗАГИБЕЛІ

17 лютого 2015 року під час боїв на сході України загинув смертю хоробрих наш земляк, учасник АТО, Шумило Анатолій Іванович. Він пішов у вічність у розквіті сил, віддав найдорожче – життя – за щастя рідної України. Герой назавжди залишиться у наших серцях, він поряд з нами – доброзичливий і порядний, сміливий і справедливий, справжній син і громадянин Батьківщини. Анатолій Іванович Шумило народився 2 квітня 1977 року у с. Новомихайлівське Вільнянського району Запорізької області. З

Детальніше...

НОВІ МОСТИ ЗРОСТАЮТЬ ПРИСКОРЕНИМИ ТЕМПАМИ

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух на зустрічі з журналістами запорізьких видань. За програмою Президента України  «Велике будівництво», зводять нові мости через Дніпро. Рік назад довголітній довгобуд зрушив з мертвої точки саме завдяки волі та ініціативі глави держави. - Днями разом зі Службою автомобільних доріг побували на всіх локаціях будівельних робіт. Нові мости зростають прискореними темпами.  Впевнився, що наші люди вміють робити добру справу швидко та якісно. Адже під керівництвом турецької компанії «ОНУР»  зайнято багато наших земляків. 

Детальніше...

ОЛЕКСАНДР СТАРУХ: РІЧНИЙ ТАЙМІНГ – КРАЩИЙ РЕЦЕПТ ПРОТИ ДОВГОБУДІВ

Цього року триватиме програма Президента України «Велике будівництво». Головний принцип – спочатку завершити всі довгобуди і тільки потім братися за нове. Про сучасні підходи до будівництва говорив Олександр Старух під час першої великої прес-конференції. - Перш за все, завершимо 6 шкіл, садочків та стадіон, які розпочали минулого року. Також маємо передати людям 9 оновлених приймальних відділень у лікарнях. Дякую громадам Бердянська та Енергодару, які, не чекаючи державного фінансування, вже виділили власні кошти на ремонти, - наголосив очільник регіону.

Детальніше...

ЛЕГАЛЬНА ТА ПЕРЕВІРЕНА ВАКЦИНА БУДЕ ТІЛЬКИ У МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ

Разом з усією Україною наша область активно готується до вакцинації. Вакцина буде надходити тільки через офіційні, державні канали. Щеплення робитимуть лише у спеціалізованих медичних закладах, безкоштовно та добровільно. Вакцину не можна буде купити в аптеці або в Інтернеті. Про це розповів голова облдержадміністрації Олександр Старух під час зустрічі з журналістами. Очільник області закликав засоби масової інформації не поширювати фейки, подавати зважену, об’єктивну інформацію про вакцинацію.

Детальніше...

СИТУАЦІЯ З COVID НА ЗАПОРІЖЖІ ЗНАЧНО ПОКРАЩИЛАСЯ

За останні два тижні запоріжці стали набагато менше хворіти на коронавірус. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час робочої зустрічі із журналістською спільнотою нашого регіону. Зараз щоденно реєструється лише від двадцяти до ста нових випадків хвороби. Це суттєво менше, ніж у січні та грудні. Заповненість «ковідних» ліжок у регіоні тільки 16%, у той час, як, наприклад, на Івано-Франківщині – понад 70%. Керівник обласної адміністрації зазначив, що сьогодні майже 90 відсотків усіх ковідних ліжок регіону забезпечено киснем.

Детальніше...

НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ «УКРАЇНА 30. ПЛАТІЖКА» ЗАСТУПНИЦЯ ГОЛОВИ ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА ЮЛІЯ СВИРИДЕНКО РОЗПОВІЛА, ЩО ПЕРЕДУМОВИ, ЯКІ ПРИЗВЕЛИ ДО ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ У СІЧНІ ЦЬОГО РОКУ

На Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Платіжка» заступниця голови Офісу Президента Юлія Свириденко розповіла, що передумови, які призвели до підвищення ціни на газ у січні цього року. «В першу чергу це те, що 2020 рік є історичним для ринку газу, тому що з серпня місяця у нас запрацював ринок газу для населення, і споживачі вже сьогодні мають право обирати постачальника, мають право змінювати постачальника.

Детальніше...

В УКРАЇНІ СТВОРЯТЬ ДЕРЖАВНУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНУ ІНСПЕКЦІЮ, ЯКА КОНТРОЛЮВАТИМЕ ЯКІСТЬ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТАРИФІВ

Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка» заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. «Це буде арбітр у відносинах споживача з виконавцями послуг, і позитивний ефект від її роботи відчує, у першу чергу, кінцевий споживач» , – сказав міністр. Інспектори зможуть здійснювати як планові, так і позапланові перевірки на основі звернень споживачів.

Детальніше...

ДИСТАНЦІЙНІ КОМУНІКАЦІЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Сьогодні інформація є одним з найцінніших ресурсів.У своєму прагненні зробити інформаційні послуги максимально доступними та комфортними для клієнтів Державна служба зайнятості  пропонує електронні сервіси з надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням інтернет-технологій. Це і «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», сервісу «Електронна черга» на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У четвер, 18 лютого 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Кардаш Віталій Анатолійович. Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ПРОВЕЛИ НАВЧАННЯ В ЛІКАРНІ

12 лютого у КНП «Вільнянська багатопрофільна лікарня» Вільнянської міської ради рятувальники разом з медиками провели навчальні заходи щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Фахівці ДСНС поспілкувались із медпрацівниками та персоналом лікарні,  довели  статистику пожеж, зокрема, у медзакладах, та причини їх виникнення. Особливу увагу звернули на алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації, зосередили увагу на правильній евакуації під час пожежі, нагадали правила користування первинними засобами пожежогасіння.

Детальніше...

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 №30 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2020 №309. Цим Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Реабілітація дітей з інвалідністю”. Основні зміни:

Детальніше...

5 ОСОБЛИВОСТЕЙ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАЦІ КЕРІВНИКІВ

Серед усіх категорій працівників керівники заслуговують особливої уваги. Вони ухвалюють важливі управлінські рішення та уповноважені врегульовувати кадрові питання. Знання трудових прав і обов’язків керівників є запорукою злагодженого функціонування підприємства та дотримання інтересів усіх членів трудових колективів. На топ-менеджерів поширюються всі основні трудові гарантії, хоча специфіка їх діяльності зумовлює певні винятки і доповнення. Державний центр зайнятості звертає увагу на 5 нюансів регулювання праці керівників підприємств, установ і організацій.

Детальніше...

ОБ’ЄКТИ «ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА» ПОВИННІ РОБИТИСЯ ЗА РІК

- Філософія сьогоднішньої влади – те, щоб ми починали об’єкт 1 січня і намагались вже 31 грудня передати його людям. Це правильний підхід. Раніше будівництво могло розтягуватись на 10  – 20 років. Наприклад, запорізькі мости будуються вже 16 років. Швидко –  не означає не якісно. Передусім, будемо займатися об’єктами соціальної сфери, освіти, медицини, культури і спорту, а також тим, що забезпечує життєдіяльність територій. Цього року ми продовжимо програму «Велике будівництво», у рамках якої зробимо ремонти шкіл, збудуємо нові стадіони на селі, завершимо басейн у Школі вищої спортивної майстерності. 

Детальніше...

ОЛЕКСАНДР СТАРУХ: МАЄМО СТАТИ КРАЇНОЮ САМОВРЯДНИХ ГРОМАД

У інтерв’ю телеканалу «ТV5» голова облдержадміністрації Олександр Старух прокоментував хід децентралізації на Запоріжжі: Нині змінюється адміністративно-територіальна карта області. Створено 67 громад та 5 нових укрупнених районів, триває процес переведення співробітників.  Також  громади поступово перебирають на себе багато функцій від райдержадміністрацій. Але ситуація всюди різна.  Деякі громади очолили професійні керівники, які працюють багато років. Їм не треба вчитися. Водночас, є місцеві  ради, де людей обрали вперше. Будемо їм допомагати та підтримувати. 

Детальніше...

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ НА ГАРЯЧУ ВОДУ ТА ТЕПЛО ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЦІЄЇ ЗИМИ НЕ БУДЕ ЗРОСТАТИ

Міські голови міст Запорізької області доєдналися до ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води громадянам України. Це дозволить стабільно завершити цей опалювальний сезон та своєчасно підготуватися до наступного. У Запорізькій області до Меморандуму доєдналися найбільші міста регіону, зокрема, Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ та інші. 

Детальніше...

“АГРОТЕХСЕРВІС - 2021” ВІДКРИВ ДВЕРІ ДЛЯ ЗАПОРІЗЬКИХ АГРАРІЇВ

Ділову програму заходу розпочали під час онлайн-конференції «2021 рік – очікування для аграріїв, перспективи, виклики та ризики» за участі представників Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, міжнародних програм Канади, Німеччини, США. Обласну владу на конференції представляв в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков. Подібні виставки є ефективним майданчиком для ознайомлення наших аграріїв з інноваціями ринку,  представлення ними власних пропозицій, встановлення взаємовигідного співробітництва, – зазначив посадовець.

Детальніше...

НА ПОЛИЦЯХ «АШАНУ» З’ЯВЛЯТЬСЯ ЗАПОРІЗЬКІ КРАФТОВІ СМАКОЛИКИ

У рамках виставки “АгроТехСервіс”, що триває у Козак-палаці за сприяння облдержадміністрації, відбулася бізнес-зустріч представників мережі супермаркетів “Ашан” з місцевими постачальниками фермерської та крафтової продукції. Крафтова продукція – це світовий тренд. Все почалося у США у 80-х роках минулого століття. Споживачі втомилися від однакових, типізованих брендів. Їм знадобилося щось індивідуальне та вироблене з душею. Головна відмінність продуктів крафтового виробництва – натуральний  смак, відсутність напівфабрикатів та харчових добавок. Першим крафтовим продуктом було пиво.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У п’ятницю, 12 лютого 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме голова обласної державної адміністрації Старух Олександр Васильович. Звертатись з 13.00 до 14.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, НКРЕКП, «НАФТОГАЗ» ТА МЕРИ МІСТ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ У ПОСТАЧАННІ ТЕПЛА ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ УКРАЇНЦЯМ

З ініціативи Президента України Володимира Зеленського у вівторок підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного. Меморандум укладено між Кабінетом Міністрів України в особі міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова та першого заступника міністра енергетики Юрія Вітренка, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і мерами українських міст. Це рішення підтримали всі міські голови.

Детальніше...

УКРАЇНА АКТИВНО ГОТУЄТЬСЯ ДО ПОЧАТКУ ВАКЦИНАЦІЇ

Кабінет Міністрів України та органи влади активно готуються до початку в країні вакцинації проти COVID-19, яка має розпочатися в лютому. Зокрема, вже опрацьовано питання дотримання холодового ланцюга, що є необхідним для зберігання та транспортування вакцин. Про це повідомили Президенту України Володимиру Зеленському на традиційній селекторній нараді під його головуванням. Влада готує різні можливості для запису громадян на вакцинацію. Кожній категорії населення має бути легко записатися на вакцинацію, дізнатися чітко дату та місце, коли вони можуть отримати щеплення.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У четвер, 11 лютого 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме керівник апарату обласної державної адміністрації Бойко Зінаїда Михайлівна. Звертатись з 13.00 до 14.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ДІЄ "ГАРЯЧА" ЛІНІЯ ДЛЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ТА РОДИНАМ ЗАГИБЛИХ ВНАСЛІДОК ПОЖЕЖІ У ЛІКАРНІ

На базі Запорізької облдержадміністрації діятиме цілодобова «гаряча» лінія 0 800 503 508 для допомоги постраждалим внаслідок пожежі в обласній інфекційній лікарні. Про це заявив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Пожежа в обласній інфекційній лікарні виникла 3 лютого в 23.25 на першому поверсі приміщення. За попередніми даними, пожежа виникла через загоряння медичного обладнання. У приміщенні не була встановлена пожежна сигналізація.

Детальніше...

5 ЛЮТОГО У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ОГОЛОШЕНО ДЕНЬ ЖАЛОБИ

Розпорядженням голови облдержадміністрації Олександр Старуха 5 лютого 2021 року в області оголошено Днем жалоби в пам’ять про трьох пацієнтів та лікаря, які трагічно загинули під час пожежі в обласній інфекційній лікарні. На території області буде приспущено Державні Прапори України на будинках органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, скасовано всі розважальні заходи, внесено зміни до програми теле- та радіомовлення.

Детальніше...

ОПИТУВАННЯ РОБОТОДАВЦІВ ПРО ПОТРЕБУ В КАДРАХ НА 2021 РІК У ПРОФЕСІЙНОМУ РОЗРІЗІ

З 1 лютого 2021 року на веб-сайті державної служби зайнятості запроваджено новий етап опитування роботодавців про потребу в кадрах на 2021 рік у професійному розрізі. «Для прогнозування ситуації на ринку праці нам важливо знати, які фахівці будуть затребувані, щоб забезпечити роботодавців кваліфікованими кадрами. Ми прагнемо, аби наша співпраця була максимально продуктивною», - зазначає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. Анкета для заповнення роботодавцями розміщена у «персональних кабінетах роботодавців» на сайті державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» www.dsz.gov.ua.

Детальніше...

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ:ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ЗНАХІДКИ?

Майже не щодня на території Запорізької області рятувальники знищують вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Жителі нашої області знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби. Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до нинішніх часів, адже вони можуть здетонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних наслідків. Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ним.

Детальніше...

ЗДЕШЕВЛЕННЯ ГАЗУ, ДОСТУПНА ІПОТЕКА ТА ІНШІ ЗДОБУТКИ ТИЖНЯ

Ми виконуємо передвиборчі обіцянки, наголосив Президент України Володимир Зеленський. Підбиваючи підсумки першої половини робочого тижня, Глава держави назвав ключові досягнення, зокрема:

- встановлено граничну ціну на газ – 6 гривень 99 копійок;

Детальніше...

ЯК МІНІМІЗУВАТИ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ МАСОВИХ ВИВІЛЬНЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗМІНОЮ АДМІНІСТРАТИВНО – ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ

Вже декілька років триває реформа децентралізації. Наразі для організації ефективної системи виконавчої влади у Запорізькій області ліквідовано 20 та створено 5 районів. Це Бердянський, Василівський, Запорізький, Мелітопольський та Пологівський. Незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА та їх внесок у розвиток регіонів, скорочення є непростим, болючим, але необхідним рішенням. 28 січня заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко прийняла участь у засіданні «круглого столу»  щодо розгляду питання мінімізації негативних наслідків масових вивільнень працівників у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою.

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ПРОВЕЛИ ПРОФІЛАКТИЧНУ БЕСІДУ З ПРАЦІВНИКАМИ СУДОВОЇ ОХОРОНИ

З метою  попередження виникнення пожеж на підконтрольних органам державного пожежного нагляду об’єктах та навчанням персоналу  правил безпечної життєдіяльності, представники Вільнянського РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області постійно проводять навчання та профілактичні бесіди з працівниками підприємств, установ та організацій Вільнянського району. Так, 27 січня року в приміщенні Вільнянського районного суду фахівці ДСНС ознайомили працівників служби судової охорони з правилами безпеки життєдіяльності, діями при виникненні пожежі, евакуацією працівників з будівлі на випадок виникнення пожежі, гасінням пожежі за допомогою вогнегасників. 

Детальніше...

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ НАГАДУЄ: З 01.01.2021 ЗБІЛЬШИВСЯ РОЗМІР МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Із 01.01.2021 підвищується мінімальна заробітна плата та мінімальний посадовий оклад. Згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2021 рік» мінімальна заробітна плата у 2021 році становитиме : - у місячному розмірі: з 1 січня - 6000 гривень, з 1 грудня - 6500 гривень; - у погодинному розмірі: з 1 січня - 36,11 гривні, з 1 грудня - 39,12 гривні. Прожитковий мінімум на 2021 рік встановлено в наступних розмірах: 

Детальніше...

У ЗАПОРІЖЦІВ МАЮТЬ БУТИ СОЦІАЛЬНО СПРАВЕДЛИВІ ТАРИФИ!

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації. - Тарифи мають бути справедливими для всіх верств населення. Люди повинні розуміти, із чого складається ціна  опалення, водопостачання обслуговування будинків. Для цього нам треба бачити структуру тарифу, зокрема,частку вартості блакитного палива у ціні гігакалорії тепла, - зазначив очільник області. 

Детальніше...

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН НЕ ВИХОДИТИ НА ЛІД

Всупереч постійним нагадуванням з боку рятувальників у засобах масової інформації та під час профілактичних відпрацювань населених пунктів стосовно небезпеки для життя та здоров’я, яку приховує в собі крига на зимових водоймах, громадяни продовжують випробовувати долю, виходячи на зимову риболовлю або просто розважаючись на льоду.

Детальніше...

ЯК РИНОК ПРАЦІ ДОЛАВ КОРОНАКРИЗУ У 2020 РОЦІ

«Коронакриза стала серйозним випробуванням для ринку праці. Упродовж минулого року відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням рівня безробіття. Але, незважаючи на обмежувальні заходи, фахівці служби продовжували пошук роботи для безробітних та підбирали персонал для роботодавців», - розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. За 2020 рік комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 65,9 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 7,8% більше минулорічного показника.

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини. З метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні правила перебування на льоду:

Детальніше...

ЗАПОРІЖЦІВ ЗАПРОШУЮТЬ ВІДЗНАЧИТИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ОНЛАЙН

22 січня ми святкуємо День Соборності України. Це свято нагадує, у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Цьогоріч голова облдержадміністрації Олександр Старух запропонував відзначити День Соборності України у онлайн форматі, оголосивши конкурс на кращі ідеї з цього приводу. За підсумками аналізу пропозицій, що надійшли до адміністрації, заплановано кілька яскравих подій. Так, 22 січня зранку відбудеться флешмоб «Любіть Україну» за участю очільника Запорізької області Олександра Старуха.

Детальніше...

ВІТАННЯ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОКСАНИ СТЕПАНЕНКО З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Шановні вільнянці!

Щороку 22 січня наш народ святкує День Соборності України… день, який символізує єдність Українських земель. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, що всі ми – представники єдиного українського народу незалежно від поглядів і переконань. 22 січня 1919 року навіки вкарбувалося в історію українського народу як величне національне свято. Саме в цей день проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Детальніше...

МЕТА ВЛАДИ - ВСТАНОВЛЕННЯ ПРОЗОРИХ І ЗРОЗУМІЛИХ НАСЕЛЕННЮ ТАРИФІВ

Очільник Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух взяв участь у селекторній нараді під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з питання тарифів на оплату природного газу та електроенергії, можливостей отримання громадянами державної підтримки на період опалювального сезону.  До наради також долучилися виконуючий обов'язки Міністра енергетики Юрій Вітренко, заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко та представниця Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко.

Детальніше...

ПРЕЗИДЕНТ ВІДСТОЮЄ СОЦІАЛЬНУ СПРАВЕДЛИВІСТЬ У ТАРИФАХ

Президент України Володимир Зеленський наполягає на обов’язковій соціальній справедливості, особливо коли йдеться про питання тарифів для населення. Адже очевидно, що в державі не може бути тарифної дискримінації, і тому всі верстви населення мають отримати зрозуміле тарифне ціноутворення. За ініціативою Глави держави уряд уже напрацював інструменти для тимчасового зниження цін на газ для населення до 6,99 грн за 1 кубометр. Передусім це стосувалось індивідуальних домогосподарств.

Детальніше...

30 ОБ’ЄКТІВ – ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ!

У Запорізькій області до 30-річчя Незалежності України у рамках програми «Велике будівництво» пропонується відкрити тридцять об’єктів – приймальних відділень у опорних лікарнях, шкіл, дитячих садочків, спортивних майданчиків та оновлених доріг. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради з головами райдержадміністрацій та ОТГ. За словами керівника регіону, обласна влада продовжує приймати пропозиції з місць з приводу пришвидшення будівельних робіт. В тому числі, прозвучала пропозиція про 30 об’єктів, хоча дехто пропонує відкрити і більше.

Детальніше...

ЗАПОРІЖЦІВ ЗАКЛИКАЮТЬ НЕУХИЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЬ ВСІХ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ

На необхідності неухильно дотримуватись всіх протиепідемічних обмежень, запроваджених урядом, наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради з головами районних державних адміністрацій та головами територіальних громад. Як зазначив керівник області, влада активно працює над покращенням протиепідемічної оснащеності медичних закладів. Так, на сьогодні у Запорізькій області уже понад 82% ковідних ліжок забезпечені медичним киснем. У лікарнях завантаженість ліжок становить менше 29%, тобто ситуація не критична. Але це не означає, що хвороба відступила.

Детальніше...

ОЛЕКСАНДР СТАРУХ: ГОЛОВНА МЕТА ПРЕЗИДЕНТА – ЗАБЕЗПЕЧИТИ СПРАВЕДЛИВУ ТАРИФНУ ПОЛІТИКУ

Голова облдержадміністрації Олександр Старух провів селекторну нараду з головами районних державних адміністрацій та головами територіальних громад, присвячену державній політиці у сфері тарифів. Як повідомив Олександр Старух, за рішенням Уряду вже з 1 лютого і до завершення опалювального сезону постачальники газу не зможуть піднімати ціну на газ вище, ніж встановлена гранична ціна на газ у розмірі 6,99 гривень за кубометр. Це означає, що ціна газу для українців в середньому зменшиться на 30-40%. Якби не втручання Президента і Кабміну, вже в лютому місяці українці мали б сплачувати по 12 грн. за кожен кубометр газу.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У п’ятницю, 22 січня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме голова обласної державної адміністрації Старух Олександр Васильович.

Звертатись з 12.00 до 13.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ВСТАНОВЛЕНА УРЯДОМ ГРАНИЧНА ЦІНА НА ГАЗ ДІЯТИМЕ УЖЕ З 1 ЛЮТОГО І ДО ЗАВЕРШЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

За дорученням Президента України Урядом прийняте рішення про встановлення граничної ціни на газ. Так, постачальники газу не зможуть піднімати ціну вище ніж 6,99 гривень за кубометр. Така ціна буде діяти з 1 лютого і до завершення опалювального сезону. Президент України Володимир Зеленський вітає ухвалення Урядом постанови щодо зменшення тарифів на газ для населення. Глава держави впевнений, що тарифи на комунальні послуги повинні бути соціально справедливими, а ринок газу має працювати за стандартами прозорої торгівлі та чесної конкуренції. За прийнятим рішенням ціни на газ для населення знизяться на понад 30%.

Детальніше...

РИНОК ГАЗУ – ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ ВІЛЬНО ОБИРАТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ТА БЛАКИТНЕ ПАЛИВО ЗА РОЗУМНОЮ ЦІНОЮ!

На цьому наголосила керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко під час щотижневої оперативної наради із керівниками структурних підрозділів. Від серпня 2020 року в Україні працює ринок газу.  На ньому діють десятки постачальників.  Кожен з них пропонує споживачам свою ціну. Єдиного державного тарифу на газ більше немає і не може бути. Люди можуть у будь-який момент вільно змінити постачальника через смартфон або «Приват 24». Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень.

Детальніше...

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ВІДЗНАЧЕННЯ СВЯТА ВОДОХРЕЩА

Наближається одне з найбільших релігійних свят — Водохреща. За традицією 19 січня проходять урочисті релігійні заходи, в яких бере участь велика кількість людей. У день святкування, віруючі збираються в храмах, використовуючи у приміщеннях відкритий вогонь, цей факт робить свято потенційно небезпечним з точки зору пожежної безпеки. Також громадяни відвідують річки, озера та інші водоймища. Люди не лише набирають воду в ємності, але й купаються в ополонці. Головну загрозу під час Водохреща становить велика кількість людей яка збирається на святкування.

Детальніше...

ФУРДИК ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ. ДО РІЧНИЦІ ЗАГИБЕЛІ

17 січня 2015 року в боях за незалежність і територіальну цілісність України загинув наш земляк, учасник АТО, хоробрий воїн і вірний син Батьківщини Фурдик Дмитро Миколайович. Війна забирає кращих… Шість років немає серед нас відважного захисника. Біль від втрати не вгамується ніколи, пам'ять про нього буде вічною.

Детальніше...

НА ЯКІ ПРОФЕСІЇ МОЖУТЬ РОЗРАХОВУВАТИ БЕЗРОБІТНІ У ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ?

Сучасний ринок праці доволі динамічний. Попит роботодавців залежить від економічної ситуації в країні в цілому, від розвитку окремо взятого підприємства, від сезонності та ще багатьох факторів. А 2020 рік вніс свої особливі корективи через пандемію COVID-19. То яких працівників найбільш шукали роботодавці у минулому році, та на які вакансії могли розраховувати безробітні, які користувались послугами служби зайнятості? У базі даних служби зайнятості Запорізької області протягом 2020 року налічувалось 33,6 тис вакансій.

Детальніше...

У МОЗ ПОЯСНИЛИ, ЧИМ МОЖНА ТОРГУВАТИ В МАГАЗИНАХ ТА КІОСКАХ

З 08 січня на всій території України почав діяти «карантин зимових канікул». Він передбачає обмеження діяльності низки суб’єктів господарювання з метою запобігання поширенню COVID-19. Зокрема, забороняється діяльність побутових магазинів. Водночас інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним.

Детальніше...

ВОГНЕБОРЦІ НАГАДУЮТЬ ГРОМАДЯНАМ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ОБІГРІВУ ПОМЕШКАНЬ

У період опалювального сезону, традиційно, різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. До цього призводить необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж, тощо. У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян. Адже слідкувати за правильною роботою котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи це — обов’язок саме мешканців будинків.

Тож, аби запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:

Детальніше...

УПРОДОВЖ 2020 РОКУ ПОНАД 8 МЛН УКРАЇНЦІВ АВТОРИЗУВАЛИСЯ У СИСТЕМІ ID.GOV.UA

За 2020 рік понад 8 млн авторизацій здійснено, а 56 схем е-ідентифікації стали доступними в системі ICEI id.gov.ua. Міністерство цифрової трансформації запустило оновлену платформу, яка надає зручну та безпечну електронну ідентифікацію за допомогою електронних підписів, Mobile-ID та BankID: https://id.gov.ua. Завдяки цій системі отримувати електронні послуги ще простіше і швидше, використовуючи кваліфікований електронний підпис. Система допоможе отримувати публічні послуги онлайн, користуватися електронним документообігом та спростить ведення бізнесу.

Детальніше...

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА НА ЗВЕРНЕННЯ ДО ОРГАНІВ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ГРОМАДЯНАМИ РАЙОНУ У 2020 РОЦІ

Особливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян посідає реалізація їх права на звернення. У 2020 році 227 громадян реалізувало зазначене право та звернулося до керівництва Вільнянської райдержадміністрації. З початку 2020 року згідно затвердженого графіка керівництвом Вільнянської райдержадміністрації проведено 34 особистих прийоми громадян, з яких 15 виїзних. Всього на особистих прийомах звернулося 33 громадянина, порушено 33 питання.

Детальніше...

В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕДЕНО АНАЛІЗ РОБОТИ З РОЗГЛЯДУ ЗАПИТІВ ПРО НАДАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом «Про доступ до публічної інформації». На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» сектором з організаційних питань та діловодства апарату райдержадміністрації проведено аналіз роботи з розгляду запитів про надання публічної інформації за підсумками 2020 року.

Детальніше...