Головна

Новини

У ЗАПОРІЖЦІВ МАЮТЬ БУТИ СОЦІАЛЬНО СПРАВЕДЛИВІ ТАРИФИ!

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації. - Тарифи мають бути справедливими для всіх верств населення. Люди повинні розуміти, із чого складається ціна  опалення, водопостачання обслуговування будинків. Для цього нам треба бачити структуру тарифу, зокрема,частку вартості блакитного палива у ціні гігакалорії тепла, - зазначив очільник області. 

Детальніше...

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН НЕ ВИХОДИТИ НА ЛІД

Всупереч постійним нагадуванням з боку рятувальників у засобах масової інформації та під час профілактичних відпрацювань населених пунктів стосовно небезпеки для життя та здоров’я, яку приховує в собі крига на зимових водоймах, громадяни продовжують випробовувати долю, виходячи на зимову риболовлю або просто розважаючись на льоду.

Детальніше...

ЯК РИНОК ПРАЦІ ДОЛАВ КОРОНАКРИЗУ У 2020 РОЦІ

«Коронакриза стала серйозним випробуванням для ринку праці. Упродовж минулого року відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням рівня безробіття. Але, незважаючи на обмежувальні заходи, фахівці служби продовжували пошук роботи для безробітних та підбирали персонал для роботодавців», - розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. За 2020 рік комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 65,9 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 7,8% більше минулорічного показника.

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини. З метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні правила перебування на льоду:

Детальніше...

ЗАПОРІЖЦІВ ЗАПРОШУЮТЬ ВІДЗНАЧИТИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ОНЛАЙН

22 січня ми святкуємо День Соборності України. Це свято нагадує, у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Цьогоріч голова облдержадміністрації Олександр Старух запропонував відзначити День Соборності України у онлайн форматі, оголосивши конкурс на кращі ідеї з цього приводу. За підсумками аналізу пропозицій, що надійшли до адміністрації, заплановано кілька яскравих подій. Так, 22 січня зранку відбудеться флешмоб «Любіть Україну» за участю очільника Запорізької області Олександра Старуха.

Детальніше...

ВІТАННЯ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОКСАНИ СТЕПАНЕНКО З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Шановні вільнянці!

Щороку 22 січня наш народ святкує День Соборності України… день, який символізує єдність Українських земель. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, що всі ми – представники єдиного українського народу незалежно від поглядів і переконань. 22 січня 1919 року навіки вкарбувалося в історію українського народу як величне національне свято. Саме в цей день проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Детальніше...

МЕТА ВЛАДИ - ВСТАНОВЛЕННЯ ПРОЗОРИХ І ЗРОЗУМІЛИХ НАСЕЛЕННЮ ТАРИФІВ

Очільник Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух взяв участь у селекторній нараді під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з питання тарифів на оплату природного газу та електроенергії, можливостей отримання громадянами державної підтримки на період опалювального сезону.  До наради також долучилися виконуючий обов'язки Міністра енергетики Юрій Вітренко, заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко та представниця Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко.

Детальніше...

ПРЕЗИДЕНТ ВІДСТОЮЄ СОЦІАЛЬНУ СПРАВЕДЛИВІСТЬ У ТАРИФАХ

Президент України Володимир Зеленський наполягає на обов’язковій соціальній справедливості, особливо коли йдеться про питання тарифів для населення. Адже очевидно, що в державі не може бути тарифної дискримінації, і тому всі верстви населення мають отримати зрозуміле тарифне ціноутворення. За ініціативою Глави держави уряд уже напрацював інструменти для тимчасового зниження цін на газ для населення до 6,99 грн за 1 кубометр. Передусім це стосувалось індивідуальних домогосподарств.

Детальніше...

30 ОБ’ЄКТІВ – ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ!

У Запорізькій області до 30-річчя Незалежності України у рамках програми «Велике будівництво» пропонується відкрити тридцять об’єктів – приймальних відділень у опорних лікарнях, шкіл, дитячих садочків, спортивних майданчиків та оновлених доріг. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради з головами райдержадміністрацій та ОТГ. За словами керівника регіону, обласна влада продовжує приймати пропозиції з місць з приводу пришвидшення будівельних робіт. В тому числі, прозвучала пропозиція про 30 об’єктів, хоча дехто пропонує відкрити і більше.

Детальніше...

ЗАПОРІЖЦІВ ЗАКЛИКАЮТЬ НЕУХИЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЬ ВСІХ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ

На необхідності неухильно дотримуватись всіх протиепідемічних обмежень, запроваджених урядом, наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради з головами районних державних адміністрацій та головами територіальних громад. Як зазначив керівник області, влада активно працює над покращенням протиепідемічної оснащеності медичних закладів. Так, на сьогодні у Запорізькій області уже понад 82% ковідних ліжок забезпечені медичним киснем. У лікарнях завантаженість ліжок становить менше 29%, тобто ситуація не критична. Але це не означає, що хвороба відступила.

Детальніше...

ОЛЕКСАНДР СТАРУХ: ГОЛОВНА МЕТА ПРЕЗИДЕНТА – ЗАБЕЗПЕЧИТИ СПРАВЕДЛИВУ ТАРИФНУ ПОЛІТИКУ

Голова облдержадміністрації Олександр Старух провів селекторну нараду з головами районних державних адміністрацій та головами територіальних громад, присвячену державній політиці у сфері тарифів. Як повідомив Олександр Старух, за рішенням Уряду вже з 1 лютого і до завершення опалювального сезону постачальники газу не зможуть піднімати ціну на газ вище, ніж встановлена гранична ціна на газ у розмірі 6,99 гривень за кубометр. Це означає, що ціна газу для українців в середньому зменшиться на 30-40%. Якби не втручання Президента і Кабміну, вже в лютому місяці українці мали б сплачувати по 12 грн. за кожен кубометр газу.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У п’ятницю, 22 січня 2021 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме голова обласної державної адміністрації Старух Олександр Васильович.

Звертатись з 12.00 до 13.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ВСТАНОВЛЕНА УРЯДОМ ГРАНИЧНА ЦІНА НА ГАЗ ДІЯТИМЕ УЖЕ З 1 ЛЮТОГО І ДО ЗАВЕРШЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

За дорученням Президента України Урядом прийняте рішення про встановлення граничної ціни на газ. Так, постачальники газу не зможуть піднімати ціну вище ніж 6,99 гривень за кубометр. Така ціна буде діяти з 1 лютого і до завершення опалювального сезону. Президент України Володимир Зеленський вітає ухвалення Урядом постанови щодо зменшення тарифів на газ для населення. Глава держави впевнений, що тарифи на комунальні послуги повинні бути соціально справедливими, а ринок газу має працювати за стандартами прозорої торгівлі та чесної конкуренції. За прийнятим рішенням ціни на газ для населення знизяться на понад 30%.

Детальніше...

РИНОК ГАЗУ – ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ ВІЛЬНО ОБИРАТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ТА БЛАКИТНЕ ПАЛИВО ЗА РОЗУМНОЮ ЦІНОЮ!

На цьому наголосила керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко під час щотижневої оперативної наради із керівниками структурних підрозділів. Від серпня 2020 року в Україні працює ринок газу.  На ньому діють десятки постачальників.  Кожен з них пропонує споживачам свою ціну. Єдиного державного тарифу на газ більше немає і не може бути. Люди можуть у будь-який момент вільно змінити постачальника через смартфон або «Приват 24». Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень.

Детальніше...

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ВІДЗНАЧЕННЯ СВЯТА ВОДОХРЕЩА

Наближається одне з найбільших релігійних свят — Водохреща. За традицією 19 січня проходять урочисті релігійні заходи, в яких бере участь велика кількість людей. У день святкування, віруючі збираються в храмах, використовуючи у приміщеннях відкритий вогонь, цей факт робить свято потенційно небезпечним з точки зору пожежної безпеки. Також громадяни відвідують річки, озера та інші водоймища. Люди не лише набирають воду в ємності, але й купаються в ополонці. Головну загрозу під час Водохреща становить велика кількість людей яка збирається на святкування.

Детальніше...

ФУРДИК ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ. ДО РІЧНИЦІ ЗАГИБЕЛІ

17 січня 2015 року в боях за незалежність і територіальну цілісність України загинув наш земляк, учасник АТО, хоробрий воїн і вірний син Батьківщини Фурдик Дмитро Миколайович. Війна забирає кращих… Шість років немає серед нас відважного захисника. Біль від втрати не вгамується ніколи, пам'ять про нього буде вічною.

Детальніше...

НА ЯКІ ПРОФЕСІЇ МОЖУТЬ РОЗРАХОВУВАТИ БЕЗРОБІТНІ У ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ?

Сучасний ринок праці доволі динамічний. Попит роботодавців залежить від економічної ситуації в країні в цілому, від розвитку окремо взятого підприємства, від сезонності та ще багатьох факторів. А 2020 рік вніс свої особливі корективи через пандемію COVID-19. То яких працівників найбільш шукали роботодавці у минулому році, та на які вакансії могли розраховувати безробітні, які користувались послугами служби зайнятості? У базі даних служби зайнятості Запорізької області протягом 2020 року налічувалось 33,6 тис вакансій.

Детальніше...

У МОЗ ПОЯСНИЛИ, ЧИМ МОЖНА ТОРГУВАТИ В МАГАЗИНАХ ТА КІОСКАХ

З 08 січня на всій території України почав діяти «карантин зимових канікул». Він передбачає обмеження діяльності низки суб’єктів господарювання з метою запобігання поширенню COVID-19. Зокрема, забороняється діяльність побутових магазинів. Водночас інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним.

Детальніше...

ВОГНЕБОРЦІ НАГАДУЮТЬ ГРОМАДЯНАМ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ОБІГРІВУ ПОМЕШКАНЬ

У період опалювального сезону, традиційно, різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. До цього призводить необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж, тощо. У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян. Адже слідкувати за правильною роботою котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи це — обов’язок саме мешканців будинків.

Тож, аби запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:

Детальніше...

УПРОДОВЖ 2020 РОКУ ПОНАД 8 МЛН УКРАЇНЦІВ АВТОРИЗУВАЛИСЯ У СИСТЕМІ ID.GOV.UA

За 2020 рік понад 8 млн авторизацій здійснено, а 56 схем е-ідентифікації стали доступними в системі ICEI id.gov.ua. Міністерство цифрової трансформації запустило оновлену платформу, яка надає зручну та безпечну електронну ідентифікацію за допомогою електронних підписів, Mobile-ID та BankID: https://id.gov.ua. Завдяки цій системі отримувати електронні послуги ще простіше і швидше, використовуючи кваліфікований електронний підпис. Система допоможе отримувати публічні послуги онлайн, користуватися електронним документообігом та спростить ведення бізнесу.

Детальніше...

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА НА ЗВЕРНЕННЯ ДО ОРГАНІВ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ГРОМАДЯНАМИ РАЙОНУ У 2020 РОЦІ

Особливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян посідає реалізація їх права на звернення. У 2020 році 227 громадян реалізувало зазначене право та звернулося до керівництва Вільнянської райдержадміністрації. З початку 2020 року згідно затвердженого графіка керівництвом Вільнянської райдержадміністрації проведено 34 особистих прийоми громадян, з яких 15 виїзних. Всього на особистих прийомах звернулося 33 громадянина, порушено 33 питання.

Детальніше...

В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕДЕНО АНАЛІЗ РОБОТИ З РОЗГЛЯДУ ЗАПИТІВ ПРО НАДАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом «Про доступ до публічної інформації». На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» сектором з організаційних питань та діловодства апарату райдержадміністрації проведено аналіз роботи з розгляду запитів про надання публічної інформації за підсумками 2020 року.

Детальніше...

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ! ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ

Законом України від 02.12.2020 №1030 «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до абзацу третього пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» в частині інформування державної служби зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників, в тому числі держслужбовців.

Детальніше...

ЗАПОРІЗЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ НАГАДАЛИ ПРО ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ЕЛЕКТРОГІРЛЯНДАМИ ТА ФЕЄРВЕРКАМИ

Фахівці Головного управління ДСНС у Запорізькій області нагадали про необхідність дотримання правил безпеки під час використання традиційних атрибутів новорічних та різдвяних святкувань. Передусім, це піротехнічні вироби, свічки та електрогірлянди. Варто пам’ятати:

 • тримати запалені свічки потрібно на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів і не встановлювати їх поблизу штор і вікон, не прикрашати ними ялинку;
 • використовувати потрібно тільки не високі, стійкі металеві свічники;
 • не можна закріплювати свічки за допомогою воску на дерев'яних столах, дошках або на підвіконнях, адже це може спричинити пожежу;
 • не залишайте запалену свічку без нагляду; Детальніше...

  КУПУЙТЕ ЛЕГАЛЬНУ ПРОДУКЦІЮ – БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ!

  Вже зовсім скоро прийдуть новорічні свята і кожна сім’я прикрашатиме свою домівку новорічною ялинкою. Державні лісогосподарські підприємства вже підготувалися до свят та почали продавати дерева. Їх виростили на спеціальних плантаціях або ж зрубали під час оздоровлення лісу. Такі дерева добули законно, тож вони мають спеціальне маркування. Легальні ялинки маркують самоклейною етикеткою чи пластмасовою биркою-стяжкою. Ці засоби розриваються, коли їх знімають. Тож повторно їх використати для продажу незаконної ялинки неможливо. 

  Детальніше...

  5 НЮАНСІВ РЕГУЛЮВАННЯ РОБОТИ НА УМОВАХ НЕПОВНОГО РОБОЧОГО ЧАСУ

  Карантинні обмеження зумовили додатковий попит на нестандартні режими праці, зокрема, неповну зайнятість. Як відомо, неповна зайнятість – це зайнятість працівника на умовах робочого часу, що менший від норми, передбаченої законодавством, і може встановлюватися за договором між працівником і роботодавцем з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»). Праця на таких умовах розглядається як спосіб узгодження професійних та сімейних обов’язків, або ж є альтернативою скороченням у період економічних труднощів.

  Детальніше...

  ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РАДИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ

  Відповідно до плану роботи районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення під головуванням в.о голови райдержадміністрації Оксани Степаненко проведено чергове її засідання. Під час засідання обговорювалося питання про стан виконання Плану заходів щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Вільнянському районі на 2018-2022 року. Виконання вищезазначено Плану дасть змогу вирішити проблеми в сфері охорони праці та удосконалити систему управління охороною праці в районі на всіх рівнях, забезпечити комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці.

  Детальніше...

  44,5 МЛН. ГРН. ОДНОРАЗОВОЇ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ОТРИМАЮТЬ ЗАПОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА, У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ВТРАТОЮ ДОХОДУ ЧЕРЕЗ КАРАНТИН

  На виконання рішення Уряду про виплату одноразової матеріальної допомоги роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин, в Запорізькій області більше 400 підприємств оформили документи для отримання зазначеної допомоги. 406 підприємств запорізького регіону надали документи до центрів зайнятості Запорізької області на оформлення одноразової допомоги, у зв’язку із втратою доходу через карантин  для більше ніж 10000 працівників. Одноразова виплата держави субєктам господарювання передбачена задля збереження робочих місць найманим працівникам. На ці цілі буде спрямовано 44,5 млн грн. 

  Детальніше...

  ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ) ТА СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ, ДОДЕРЖАННЯ МІНІМАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ З ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРОТЯГОМ 2020 РОКУ

  Питання дотримання норм трудового законодавства в частині своєчасної виплати та ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, своєчасності сплати єдиного соціального внеску всіма суб’єктами господарювання розглядалося на черговому засіданні районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати. Під час засідання обговорювалося питання щодо стану погашення заборгованості по заробітній платі на Вільнянській дільниці водовідведення КП "Облводоканал" ЗОР на ТОВ «Вільнянський хлібозаготівельне підприємство «Вільнянський елеватор».

  Детальніше...

  ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОГО КООРДИНАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ СПРИЯННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

  З метою вироблення консолідованої позиції сторін соціального діалогу щодо здійснення політики зайнятості, забезпечення реалізації прав громадян на працю та соціальний захист від безробіття в районі створено координаційний комітет сприяння зайнятості населення. Сьогодні 28 грудня відбулося чергове планове засідання Комітету. На засіданні комітету були розглянуті пропозиції щодо переліку видів громадських робіт на 2021 рік та переліку підприємств, організацій, установ  (роботодавців) за участю яких планується проведення громадських робіт для безробітних у 2021 році.

  Детальніше...

  В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА УРЯДОВА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ «EUКраїна»

  В Україні стартувала інформаційна кампанія «EUКраїна». Проект ініційовано Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проекту ЄС «Association4U». Мета інформаційної кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції та продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців. «Євроінтеграція – це про реальні позитивні зміни в житті людей, в які втілюються реформи та зобов’язання Уряду в межах Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, – коментує старт кампанії Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

  Детальніше...

  ПОНАД 200 ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ ОТРИМАЮТЬ ДОПОМОГУ ДЛЯ ФОП ТА НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

  Уже понад 200 тисяч українців подали заявку на отримання одноразової матеріальної допомоги для ФОП та найманих працівників у “Дії”. За словами фахівців, оформити матеріальну допомогу від держави можна без черг, довідок та бюрократії — лише смартфоном чи комп’ютером та електронним підписом. Сотні тисяч користувачів намагалися одночасно отримати послугу "Одноразової матеріальної допомоги для ФОП та найманих працівників" з моменту запуску в понеділок. Це спричинило затримку в роботі “Дії”. Команда Мінцифри оперативно збільшила потужності порталу та мобільного застосунку.

  Детальніше...

  ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТОДАВЦЯ ТА МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ В ОНЛАЙН ФОРМАТІ

  У Вільнянській районній філії відбулася презентація роботодавця та міні-ярмарок вакансій від ТОВ «СМАРТ-ГРАНІТ» в онлайн форматі. Цільова аудиторія - безробітні з професійним досвідом у групі посад: механіки та монтажники сільськогосподарських та промислових машин. Компанія входить до складу «СМАРТ-ХОЛДИНГУ», який зараз активно інвестує в модернізацію підприємства та його обладнання. У зв'язку з цим підвищилась кількість ремонтних робіт, на проведення яких потрібні висококваліфіковані професіонали.

  Детальніше...

  ЯК ОТРИМАТИ ВИПЛАТУ ОДНОРАЗОВОЇ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ РОБОТОДАВЦЯМ, ЯКІ МОЖУТЬ ВТРАТИТИ ДОХІД ЧЕРЕЗ КАРАНТИН

  Уряд ухвалив рішення підтримати ініціативу Президента України про виплату одноразової матеріальної допомоги роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин. Отримання допомоги регламентується Порядком надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, з яким ви можете ознайомитися на сайті державної служби зайнятості https://is.gd/iijaDW

  Детальніше...

  УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

  У п’ятницю, 18 грудня 2020 року, в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме керівник апарату обласної державної адміністрації Бойко Зінаїда Михайлівна. Звертатись з 11.00 до 12.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

  Детальніше...

  «Є МІСЦЕ ПОДВИГУ НЕ ТІЛЬКИ В ДНІ ВІЙНИ…»

  14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. 34 роки минуло від 26 квітня 1986 року – дня трагедії, наслідки якої не дають і, вочевидь, не даватимуть спокою ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам'ять про солдатів атомного фронту, який відкрився у раніше мало кому відомому куточку українського Полісся–Чорнобилі. Ми висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.

  Детальніше...

  ПАТРОНАТ ШВИДКА СІМЕЙНА ДОПОМОГА

  В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Патронат над дитиною- це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

  Детальніше...

  ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ! РОЗПОЧАТО СОЦІАЛЬНУ ПІДТРИМКУ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА ПЕРІОД ЗДІЙСНЕННЯ ОБМЕЖУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ

  Якщо на вашому підприємстві скорочується тривалість робочого часу працівників, у тому числі через простій, після впровадження карантинних обмежень, ви маєте змогу звернутися до центру зайнятості за своїм місцезнаходженням, відповідно до даних Єдиного державного реєстру, та отримати одноразову матеріальну допомогу для виплати її працівникам. Розмір одноразової матеріальної допомоги визначатиметься пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, та не може перевищувати 8000 гривень на одного працівника.

  Детальніше...

  10 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

  У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівли; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

  Детальніше...

  ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕМІНАР З ОРІЄНТАЦІЇ НА СЛУЖБУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

  08 грудня 2020 року у Вільнянській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості проведено інформаційний семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України, до якого долучились представники Вільнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ». У заході взяли участь безробітні, колишні військовослужбовці, учасники АТО. В умовах сьогодення військова служба в Збройних силах України за контрактом – є альтернативним повноцінним видом зайнятості населення.

  Детальніше...

  ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2020 РОКУ

  Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 грудня 2020 року передбачено чергове підвищення розмірів прожиткового мінімуму для різних демографічних груп населення, у тому числі і для непрацездатних осіб з 1712 до 1769 грн. У зв’язку із зростанням цього показника Головним управлінням Пенсійного фонду в області проведено перерахунок пенсій, і вже з 4 грудня пенсіонери області почнуть отримувати нові пенсійні виплати. Підвищення пенсій здійснено в автоматичному режимі, за даними пенсійних справ. Механізм проведення зазначеного перерахунку полягає у збільшенні складових пенсійної виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

  Детальніше...

  5 СОЦІАЛЬНО – ТРУДОВИХ ГАРАНТІЙ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

  Люди з інвалідністю мають рівні права у сфері праці й зайнятості з іншими категоріями населення. При цьому залучення таких людей до трудової діяльності вимагає надання їм додаткови хпереваг. Законодавством передбачено низку гарантій, спрямованих на реалізацію трудового потенціалу осіб з інвалідністю. Державна служба зайнятості прагне нагадати про пільги для цієї особливої категорії працездатних людей. 

  Детальніше...

  ВІТАННЯ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОКСАНИ СТЕПАНЕНКО З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

  Дорогі колеги, шановні воїни, захисники України!

  Кожна держава має своє військо. У кожного з них є свої символи, які віддзеркалені у присязі. У воїнів Збройних сил України теж є святі слова, які глибоко переконливо визначають роль і призначення національного війська – служити українському народові. У відповідальний час народ завжди з особливою увагою дивиться на своїх захисників. Діти народу, українські воїни, разом з Україною витупають надійним гарантом суверенітету і цілісності держави. Для них служіння народу – найвища честь, покликання, обов’язок.

  Детальніше...

  ВІТАННЯ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОКСАНИ СТЕПАНЕНКО З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ВОЛОНТЕРА

  Шановні друзі!

  5 грудня весь світ відзначає Міжнародний день волонтера. Мені надзвичайно приємно привітати всіх, хто за покликом серця, за своїм моральним обов’язком йде на допомогу іншим. Вже кілька років поспіль волонтери надихають й окриляють на життєстверджуючі зміни в суспільстві. Волонтери - це люди з добрими і чуйними серцями, не проходять повз чужої біди, люди, які вносять свій внесок у захист людства, на захист Землі. Справжній патріотизм, щире почуття обов’язку, прагнення до свободи та демократі – це ті риси, які забезпечили вам довіру й шану наших співвітчизників.

  Детальніше...

  РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА ГРОМАДЯН НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» сектором з організаційних питань та діловодства апарату райдержадміністрації проведено аналіз роботи з розгляду запитів про надання публічної інформації за 11 місяців 2020 року. Протягом січня – листопада 2020 року до Вільнянської райдержадміністрації надійшло 45 запитів (27 – письмових, 18 – в електронному вигляді). За категорією запитувачів: 38 запитів надійшло від фізичних осіб, 6 – від юридичних осіб, 1 – від об’єднань громадян. 41 запит про надання публічної інформації було вчасно задоволено, на 4 – надана відмова.

  Детальніше...

  ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАПРОШУЮТЬ ГРОМАДЯН ДОЛУЧИТИСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «ГЕРОЙ – РЯТІВНИК РОКУ»

  В Україні проводиться Всеукраїнська акція «Герой-рятівник року». ЇЇ учасником може стати кожен громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, стихійного лиха чи іншої надзвичайної ситуації проявив мужність, винахідливість, героїзм. Метою акції є привернення особливої уваги всіх верств населення країни до нелегкої почесної професії рятівника, сприяння формування довіри громадян до «Народної служби порятунку-101», виховання молоді на прикладах героїчних вчинків співвітчизників. Суспільство має знати факти та обставини мужніх вчинків героїв.

  Детальніше...

  «ТІНЬОВА ЗАРПЛАТА» - МАЙБУТНЄ БЕЗ ГАРАНТІЙ

  Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області звертає увагу громадян: розмір пенсії безпосередньо залежить від набутого страхового стажу. Кожна працездатна особа має бути зацікавлена у власному пенсійному забезпеченні при досягненні пенсійного віку, повинна усвідомлювати всі ризики та наслідки неофіційного працевлаштування. Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. Починаючи з 1 січня 2020 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 27 років, а з 2028 року – не менше 35 років.

  Детальніше...

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПРОДУКТИВНОЮ РОБОТОЮ – ЗАВДАННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

  Щорічно 3 грудня спільнота відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю. Цей день не можна назвати святковим, але він підкреслює необхідність забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в житті суспільства.У нашій країні саме на державну службу зайнятості покладено завдання сприяти у пошуку роботи людям з інвалідністю. Протягом останніх років на законодавчому рівні створено дійові механізми соціального захисту осіб з інвалідністю, у тому числі від безробіття, поширено перелік соціальних послуг, що надаються службою зайнятості, у тому числі послуги із сприяння працевлаштуванню.

  Детальніше...

  У РЕГІОНАХ РОЗГЛЯНУТО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

  Держенергонагляд продовжує вживати заходи щодо забезпечення споживачів якісним, безпечним та безперебійним електропостачанням з боку операторів системи розподілу (далі – ОСР). Так, Управлінням Держенергонагляду у Закарпатській області розглянуто звернення будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К» у м. Мукачево щодо порушення охоронної зони проходження кабельних ліній, які є власністю гіпермаркету.  У листі гіпермаркет посилається на Закон України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів».

  Детальніше...

  УКРАЇНЦІ ПОЧАЛИ СКЛАДАТИ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕСТ НА ЦИФРОВУ ГРАМОТНІСТЬ «ЦИФРОГРАМ»

  Понад 50 тисяч українців почали складати національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм». Міністерство цифрової трансформації України запустило тест на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта менш, ніж місяць тому. Завдання тесту систематизовано за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами. Тестування передбачає перевірку базових знань та навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:

  Детальніше...

  МІЛЬЙОНІВ ГОРЕ НЕ ЗАГЛУШИТЬ ЧАС…

  Голодомор – масовий штучно організований голод, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв. За підрахунками, проведеними Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, в Україні внаслідок голодомору 1932 – 1933 років загинуло 3 млн. 941 тис. осіб.  Непрямі втрати (дефіцит народжень) внаслідок голодомору в Україні в 1932–1934 роках досягають 1 млн. 122 тис. осіб.

  Детальніше...

  У РЕГІОНАХ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ МОНІТОРИНГИ ГОТОВНОСТІ ОБ’ЄКТІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ ДО РОБОТИ ВЗИМКУ

  Управління Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги виробників електроенергії щодо підготовки їх об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП). Так, представниками Управління Держенергонагляду у Сумській області проведено моніторинг ТОВ «Українські енергетичні рішення 2018», що у с. Куянівка Білопільського району. Сонячну електростанцію збудовано у 2020 році на полях фільтрації колишнього цукрозаводу. На площі 10,8 га було змонтовано 21 тисячу панелей (фотолітичних модулів) китайського виробництва.

  Детальніше...

  ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ - ВАЖЛИВА ТЕМА СЬОГОДЕННЯ

  Питання щодо забезпечення дотримання трудового законодавства, у тому числі щодо захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, перебуває на постійному контролі райдержадміністрації. Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі, але є випадки, коли роботодавці допускають порушення чинного законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті».

  Детальніше...

  САМОВІЛЬНЕ ВИПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ – НЕПОПРАВНА ШКОДА ДОВКІЛЛЮ

  Cпалювання рослинності або її залишків та опалого листя шкодить здоров'ю людей.  Але, на жаль, проблема і далі залишається актуальною. При спалюванні листя в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, такі як пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Разом з гілками та листям горить сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Тільки при спалюванні поліетиленового пакету або ПЕТ-пляшки, в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук.

  Детальніше...

  ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ З МІНЕНЕРГО ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ ДЛЯ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ ГРОМАД ТА РОЗВИТКУ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ

  Курс України на декарбонізацію та сталий розвиток, а також нові законодавчі кроки – усе це презентували Міненерго та Держенергоефективності для понад 900 учасників Всеукраїнського онлайн-форуму «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес», який було ініційовано та проведено 24 листопада. У своєму виступі Перший заступник Міністра енергетики України Ольга Буславець наголосила на тому, що Україна, як і весь прогресивний світ, рухається у напрямку «зеленого» переходу та декарбонізації. Тому особливу пріоритетність мають енергоефективність та «чиста» енергетика. 

  Детальніше...

  ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ СІМЕЙНОГО НАСИЛЬСТВА

  Результати досліджень показують, що більшість жертв сімейного насильства тривалий час дозволяли кривдити себе на словесному рівні. Тобто, спочатку жертва потерпає від психологічного насильства, а потім відбувається фізичне насильство. Тому – не дозволяйте себе ображати, принижувати з самого початку стосунків – не дозволяйте по відношенню до себе дій, які можуть призвести до насильства.

  Детальніше...

  У ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ НАЗВАЛИ НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

  У Запорізькому обласному центрі зайнятості повідомили, що серед вакансій, які надійшли від роботодавців, кількісно переважають робітничі професії. «Карантин суттєво не вплинув на структуру вакансій. Як і раніше, серед вакансій, які надійшли до служби зайнятості від роботодавців, кількісно переважають робітничі професії. Найбільш затребуваними є водії автотранспортних засобів, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, кухарі, бухгалтери, кухонні робітники, сестри медичні, слюсарі-ремонтники та електрогазозварники.

  Детальніше...

  КУБОК УКРАЇНИ «ОСІННЯ МОЗАЇКА - 2020»

  У палаці спорту «Юність», що розташований у місті Запоріжжя, 20 листопада 2020 року відбувся Кубок України зі спортивних танців «Осіння мозаїка - 2020», в якому взяли участь наші талановиті діти – учасники клубу спортивного бального танцю «FREEDOM» (керівник Олексій Кочкарьов). «Осіння мозаїка - 2020» - це 46 турнір, який організовують Олена і Андрій Книш, керівники клубу спортивного бального танцю «Грація» м. Запоріжжя. Про цей захід давно відомо на території України та за її межами.  І з кожним разом цей турнір стає все яскравішим та масштабнішим. Це той турнір, на якому хочеться танцювати, на якому виросло не одне покоління танцюристів і який доводить, що спортивні бальні танці - це цілий світ, барвистий і чарівний.

  Детальніше...

  ОДНІЄЮ З ОСНОВНИХ ПРИЧИН ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ Є ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

  Однією з основних причин виникнення пожеж є порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок. Внаслідок цього щороку у Вільнянському районі виникає велика кількість пожеж. Джерелом запалювання при порушенні правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок є коротке замикання, перевантаження, великі перехідні опори тощо.

  Детальніше...

  ЗАСІДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ

  Вільнянською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості проведено засідання за «круглим столом» за участю соціальних партнерів – представників управління соціального захисту населення Вільнянської райдержадміністрації Лідії Крохмаль, Вільнянського сервісного центру ГУПФУ в Запорізькій області Надії Береснєвої та Вільнянського бюро безоплатної правової допомоги Ірини Кумечко.

  Детальніше...

  ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

  Україна – це територія гідності й свободи, країна вільних, незалежних людей. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був символом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Ці події - надзвичайно важкий іспит для України, коли весь народ продемонстрував свою гідність, своє прагнення до свободи та європейського майбутнього. 

  Детальніше...

  РЕГІОНИ УКРАЇНИ ПРОДОВЖУЮТЬ ГОТУВАТИ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИЧНУ ІНФРАСТРУКТУРУ ДО ЗИМИ

  Представники Управлінь Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги теплових господарств стосовно їх готовності до роботи в опалювальному періоді 2020-2021 років (далі – ОП). Так, інспекторами Управління Держенергонагляду у Львівській області відповідно до звернення проведено оцінку готовності цеху теплових мереж  Новояворівської ТЕЦ ТзОВ «Нафтогаз Тепло» до роботи в ОП. 

  Детальніше...

  УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

  У середу, 25 листопада 2020 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Буйний Андрій Олександрович.

  Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

  Детальніше...

  ВІТАННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕКСАНДРА РУДЕНКА З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

  Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 21 листопада відзначаємо День Гідності та Свободи, який встановлений на згадку про початок двох революцій, що демонстрували світові політичну волю українського суспільства –  гідне життя в цивілізованій незалежній державі з чесними правилами.

  Детальніше...

  ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗДІЙСНИЛИ ПРОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД ЩОДО ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

  19 листопада, для запобігання пожежам у житловому секторі, фахівці Вільнянського районного сектору здійснили протипожежне відпрацювання населених пунктів Петро-Михайлівської громади. Рятувальники нагадали громадянам, яких простих правил слід дотримуватися в побуті, щоб не виникало пожеж та інших небезпечних ситуацій: не палити у ліжку, а тим паче у нетверезому стані; не залишати без нагляду ввімкнені електроприлади; не використовувати несправні опалювальні прилади з метою обігріву помешкань; не тримати у будинку горючі матеріали та легкозаймисті речовини й інше.

  Детальніше...

  СПІЛЬНИЙ ЗАХІД ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

  19 листопада 2020 року Вільнянською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості проведено спільний захід для осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку за участі представників управління соціального захисту населення Вільнянської райдержадміністрації Лідії Крохмаль, Вільнянського сервісного центру ГУПФУ в Запорізькій області Надії Береснєвої та Вільнянського бюро безоплатної правової допомоги Ірини Кумечко. Мета заходу – проінформувати осіб з інвалідністю про зміни законодавства у сфері захисту прав та інтересів цієї категорії громадян аби зробити комфортнішим комплексне їх життя. 

  Детальніше...

  ВІДКЛЮЧЕННЯ Й ВІДНОВЛЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СПОЖИВАЧАМ: УМОВИ ТА ПОРЯДОК

  Взаємовідносини, що виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – Правила), затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року № 312.

  Детальніше...

  УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

  У вівторок, 24 листопада 2020 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Тишечко Віталій Володимирович.

  Звертатись з 11.00 до 12.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

  Детальніше...

  ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАВІТАЛИ ДО БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ

  18 листопада співробітники Вільнянського районного сектору ГУ ДСНС України у Запорізькій області завітали до помешкань багатодітних сімей у Петро-Михайлівській сільській раді та поспілкувалися з батьками і малечею стосовно основних правил пожежної безпеки. Рятувальники акцентували увагу батьків на потребі виховання у дітей культури безпечної поведінки, нагадали про пустощі дітей з вогнем як одну з причин виникнення пожеж, звернули увагу дорослих на правила безпеки при експлуатації опалювальних приладів та основні небезпеки осінньо-зимового періоду.

  Детальніше...

  ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ МІЖ ФОП І НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКОМм: ВІД А ДО Я

  Фізичні особи-підприємці (ФОП) становлять досить вагому частку від усіх роботодавців. Втім, не завжди оформлення трудових відносин ФОПа з працівниками відбувається в повній відповідності з вимогами законодавства. При цьому слід мати на увазі, що на фізичних осіб-підприємців поширюються ті ж нормативно-правові акти, які регулюють підприємницьку діяльність, що й на юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин (ст. 54 Цивільного кодексу України).

  Детальніше...

  ЗАТВЕРДЖЕНО ФОРМУ АКТА, ЩО СКЛАДАЄТЬСЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯДУ

  Міністерство енергетики України затвердило уніфіковану форму акта, що  складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері електроенергетики та у сфері теплопостачання (далі – Акт).

  Детальніше...

  ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЛІКВІДУВАЛИ ПОЖЕЖУ У ГОСПОДАРСЬКІЙ СПОРУДІ

  15 листопада о 10:42 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння на вул. Шевченка в с. Солоне. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить господарча споруда на загальній площі 12 кв.м. Об 11:11 вогнеборці локалізували загорання, а об 11:27 – повністю ліквідували та провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню. Ймовірна причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування.

  Детальніше...

  5 РЕЧЕЙ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТРУДОВИЙ КОНТРАКТ

  Трудове законодавство України передбачає декілька різновидів договорів між працівником та роботодавцем. Зокрема, замість стандартного трудового договору у деяких випадках може бути укладено контракт. За своєю природою він є різновидом трудового договору, який передбачає вищий ступінь договірної свободи. Письмова форма контракту дозволяє більш чітко визначити права й обов’язки сторін. 

  Детальніше...

  В УКРАЇНІ ДІЄ КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ: ЩО ЗАБОРОНЕНО ТА ЩО ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ?

  Вже від завтрашнього дня, 14 листопада, по всій Україні запроваджено нові карантинні обмеження – так званий карантин «вихідного дня». Він діятиме два тижні - до 30 листопада 2020 року. Також для всіх регіонів країни діють протиепідемічні обмеження, які відносяться до «помаранчевого» рівня епідеміологічної небезпеки. Тож, у будні дні (понеділок - п’ятниця) діють ті обмеження, які притаманні "помаранчевому" рівню епідеміологічної небезпеки. Карантин вихідного дня діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

  Детальніше...

  ВІТАННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕКСАНДРА РУДЕНКА З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

  Шановні працівники сільського господарства Вільнянщини!

  Від щирого серця прийміть вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства! Праця сільського трудівника в усі часи була і залишається нелегкою, але такою важливою і потрібною, від якої залежить добробут і благополуччя людей. Завдяки вашим знанням та мудрості, наполегливості  і невтомному працелюбству живе українське село, колоситься українська нива, розвивається сільське господарство. Нехай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, хай втілюються в життя ваші плани та задуми на радість вашим рідним, на благо розквіту рідної України і піднесення добробуту всього українського народу.

  Детальніше...

  «ТІНЬОВА» ЗАРПЛАТА – МАЙБУТНЄ БЕЗ ГАРАНТІЙ!

  Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області звертає увагу громадян: розмір пенсії безпосередньо залежить від набутого страхового стажу. Кожна працездатна особа має бути зацікавлена у власному пенсійному забезпеченні при досягненні пенсійного віку, повинна усвідомлювати всі ризики та наслідки неофіційного працевлаштування. Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р.

  Детальніше...

  ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ВЛАШТУВАННІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК – ОДНА З ОСНОВНИХ ПРИЧИН ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ

  Порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок є однією з основних причин виникнення пожеж.   Внаслідок цього у Вільнянському районі протягом 2020 року вже виникло 15 пожеж. Джерелом запалювання при порушенні правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок є коротке замикання, перевантаження, великі перехідні опори тощо. 

  Детальніше...

  ЧИ МАЄ ПОТРЕБУ ЗАПОРІЖЖЯ В ЛІКАРЯХ?

  В Україні минає восьмий місяць карантину. І поки навіть невідомо, коли всі продовжать жити у звичному режимі. Зареєстровано велику кількість людей, які  лишились роботи. Але допомога служби зайнятості у сприянні працевлаштуванню  не зупинялась ні в гостру фазу карантину навесні, ні восени, коли ситуація ускладнилась. Навіть в таких нелегких умовах  продовжується співпраця з роботодавцями з метою укомплектування актуальних вакансій. Так, з початку карантину роботодавцями до служби зайнятості було подано 21,9 тис вакансій, працевлаштовано 19,6 тис. осіб.

  Детальніше...

  9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

  9 листопада в Україні щороку відзначається Свято української писемності та мови. За православним календарем – це день ушанування пам'яті Преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор-літописець став прабатьком української писемної мови. Преподобний Нестор працював до останнього дня свого земного життя. Мощі святого покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.

  Детальніше...

  НОВІ ШКІЛЬНІ АВТОБУСИ НА РАДІСТЬ ДІТЯМ

  6 листопада 2020 року у місті Запоріжжі відбулося вручення ключів від нових шкільних автобусів двом закладам освіти: Матвіївському загальноосвітньому навчально-виховному комплексу «Всесвіт» Вільнянської районної ради та Максимівському навчально-виховному комплексу Вільнянської районної ради. Ці транспортні засоби було  придбано за кошти державного бюджету зі співфінансуванням з районного і місцевого бюджетів. Ціна одного автобуса складає 1 583 900,00 грн.: з них  300 000, 00 грн. - кошти місцевого бюджету (сільської ради), 400 000,00 грн. - кошти районного бюджету, а решта – з державного.

  Детальніше...

  ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

  9 листопада вся наша країна відзначає Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва. Напередодні свята, а саме 06 листопада 2020 року у великій залі комунальної установи «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради відбулося нагородження кращих працівників закладів культури клубного типу району, за активну творчу діяльність, відданість обраній справі, вагомий особистий внесок у розвиток культури, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

  Детальніше...

  ВІТАННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕКСАНДРА РУДЕНКА З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА АМАТОРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

  Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва Вільнянщини! 

  Прийміть щиросердні вітання зі святом – Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва !

  Сьогодні в Україні культура є одним з вирішальних чинників національного відродження, зміцнення державності й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів. Працівникам культури випала почесна місія – формувати духовність, почуття національної гідності, взаємного порозуміння та злагоди в суспільстві.

  Детальніше...

  КАРАНТИН – НЕ ЗАВАДА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ

  В Запорізькій області за період карантину з 12.03.2020 по 28.10.2020 статус безробітного отримали 28,5 тис. осіб (на 28% більше, ніж за аналогічний період минулого року – 22,3 тис. безробітних). У порівнянні з першим етапом карантинних заходів, темпи реєстрації безробітних значно уповільнились. Якщо у квітні 2020 року в середньому по області щоденно статус безробітного отримували 393 особи,  у травні – 223 особи,  у червні  – 176 осіб, то у вересні – 147 осіб.

  Детальніше...

  РЯТУВАЛЬНИКИ НАГАДУЮТЬ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

  В осінньо-зимовий пожежонебезпечний період переважна кількість пожеж виникає з причини порушення правил пожежної безпеки при використанні та монтажу пічного опалення. Найгірше те, що на цих пожежах гинуть люди. В зв’язку з цим рятувальники вкотре нагадують про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки. Необхідно постійно слідкувати за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтувати. У разі користування пічним опаленням:

  Детальніше...

  У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРАВА ГРОМАДЯН НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

  На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» сектором з організаційних питань та діловодства апарату райдержадміністрації проведено аналіз роботи з розгляду запитів про надання публічної інформації за 10 місяців 2020 року. Протягом січня – жовтня 2020 року до Вільнянської райдержадміністрації надійшло 43 запита (26 – письмових, 17 – в електронному вигляді). За категорією запитувачів: 36 запитів надійшло від фізичних осіб, 6 – від юридичних осіб,1 – від об’єднань громадян.

  Детальніше...

  МОН ПОВІДОМИЛО ВАЖЛИВІ АКЦЕНТИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

  Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо застосування нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, яке набуло чинності 16 жовтня 2020 року. Хочемо звернути увагу на такі важливі акценти: 

  Детальніше...

  ФЕСТИВАЛЬ - КОНКУРС «ЖАР ПТИЦЯ»

  31 жовтня та 01 листопада 2020 року у Будинку культури ЗАЗ міста Запоріжжя відбувся ХХ Всеукраїнський відкритий багатожанровий фестиваль-конкурс «Жар-птиця», в якому взяли  участь наші талановиті солістки – учасниці вокального ансамблю «Каприз»: Аліна Кісельова, Єлізавета Бондарь та Анна Шершова (керівник Тетяна Охріменко). Фестиваль-конкурс проводився з метою розвитку і популяризації сучасного українського мистецтва, підвищення престижу культурно-мистецької професії, підтримки дитячої творчості, формування творчого потенціалу підростаючого покоління, виявлення і заохочення талановитих виконавців.

  Детальніше...

  ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ГРОМАДЯН: РЕТЕЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

  30 жовтня о 13:20 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку по вул. Лікарняна в с. Максимівка. Прибувши на місце, рятувальники встановили, що в кімнаті приватного житлового будинку горить диван та домашні речі на загальній площі 1,5 кв.м. Пожежу самостійно ліквідували мешканці будинку до прибуття підрозділу ДСНС. Як виявилось мешканці будинку вирішили розтопити піч. Для цього вони використали бензин, яким полили дрова в топці печі. Фінал таких дій очевидний. На щастя, наслідок події ніхто не постраждав.

  Детальніше...

  ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД НАГАДУЄ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ

  Держенергонагляд повідомляє, що повітряні лінії електропередачі та енергооб’єкти (трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої) знаходяться під високою напругою. Слід пам’ятати, що електроенергія не тільки приносить користь людям, але й становить загрозу життю і здоров’ю. Щоб уберегти себе від нещасних випадків, слід дотримуватися правил електробезпеки. Пам'ятайте:

  Детальніше...

  ДОТРИМАННЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ВИПЛАТИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

  Легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати є вагомим джерелом надходжень в бюджет Пенсійного фонду, яка сприяє проведенню соціальних реформ та позитивно впливає на добробут кожного мешканця нашого району. Тому роботодавцям слід зосередити увагу на обов’язковому оформленні трудових відносини з найманими працівниками особливо в умовах карантину. 29 жовтня, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко відбулося чергове засідання комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати.

  Детальніше...

  ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ОСІННЬО – ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

  Як свідчить аналіз пожеж основними причинами від яких виникають пожежі в осінньо-зимовий період є перенавантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Щоб не трапилося біди у вашій оселі, необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимог пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів. Слід вчасно проводити ревізію електромережі, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади.

  Детальніше...

  МАЙЖЕ МІЛЬЙОН МЕШКАНЦІВ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

  В першу неділю листопада в Україні відзначається день працівника соціальної сфери України. «Соціальна робота – це місія, яка вимагає, крім чуйності і доброти, ще й високого рівня професіоналізму, вміння своєчасно і якісно надавати допомогу! Сучасний ринок праці дуже динамічний, і кар’єрні радники, консультанти роботодавця повинні оперативно реагувати на всі зміни, оновлювати свої знання і набувати нового досвіду! І все це для виконання нашої головної мети – якнайшвидше задоволення потреб роботодавців та підвищення рівня зайнятості населення», - відзначає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

  Детальніше...

  ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ

  28 жовтня кожного року ми відзначаємо День визволення України від нациських загарбників, відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року. У роки Другої світової війни Україна опинилася в самому епіцентрі жорстоких битв… Упродовж 1941–1944 років саме на території України відбувалися пам’ятні битви за визволення Європи від нацизму. Від Дніпровського Правобережжя до Відня, Праги та через Берлін проліг бойовий шлях фронтів, які увійшли в історію Другої світової війни як чотири Українських фронти. Українці пліч-о-пліч із союзниками звільняли Європу від нацизму… Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль.

  Детальніше...

  НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК ПОВІДОМИВ ГРОМАДЯНАМ, ЯКІ МОНЕТИ ТА БАНКНОТИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ В ОБІГУ

  У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з такого питання: «Чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета?».Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету. Національний банк відповідально заявляє – це не так!

  Детальніше...

  УВАГА! ГАРЯЧА ЛІНІЯ!

  У середу, 28 жовтня 2020 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Кардаш Віталій Анатолійович.

  Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

  Детальніше...

  ЯКИХ ПРАЦІВНИКІВ НАЙБІЛЬШЕ ПОТРЕБУВАЛИ РОБОТОДАВЦІ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

  «Під час дії карантину фахівці центрів зайнятості не припиняють підбирати для безробітних підходящі вакансії як дистанційно, так і при особистих зустрічах, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості Запорізької області  протягом 9 місяців поточного року становила 26,6 тисяч. З них 16,8 тис. зареєстрованих безробітних», - зазначає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

  Детальніше...

  МІСТО МАЙСТРІВ

  20 жовтня 2020 року  фахівцями Вільнянської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості було проведено виїзний профорієнтаційний захід під назвою «Місто майстрів» для учнівської молоді КЗ Матвіївської ЗОШ-інтернат I-III ст. Запорізької обласної ради.  Основна мета поїздки – це  формування у молоді правильного вибору життєвого шляху. В ході заходу обговорювалась формула вибору професії та подолання бар’єрів на шляху професійного визначення. Діти мандрували районами міста та змагались в знанні професій, у вправі «Крокодил», «Відгадай професію», де повинні відгадати, про представників яких професій йдеться в описі, малювали місто майбутнього.

  Детальніше...

  «НІ – ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ»

  Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої страждають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

  Детальніше...

  ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ COVID-19 У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

  За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 21 жовтня у Запорізькій області зареєстровано 6 783 лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 167 нових випадків захворювання. Випадки захворювання виявлені: 

  Детальніше...

  В УКРАЇНІ 315 826 ЛАБОРАТОРНО ПІДТВЕРДЖЕНИХ ВИПАДКІВ COVID-19

  Сьогодні, 21 жовтня, станом на 9:00 в Україні 315 826 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 5 927 летальних, 132 219 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 6 719 нових випадків. Загалом проведено 2 880 105 тестувань методом ПЛР. За добу одужали 2 686 пацієнтів. Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

  Детальніше...