Головна

Новини

ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ ВІД ТЕРНІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВ СП «НІБУЛОН»

22.05.2019 у Вільнянській районній філії Запорізького ОЦЗ відбувся ярмарок вакансій від Тернівської філії ТОВ СП «НІБУЛОН», до якого долучилися біля трьох десятків шукачів роботи. Зустріч з потенційними кандидатами на вільні вакансії провели заступник директора та начальник відділу кадрів. Після міні-презентації відразу перейшли до відкритих вакансій, адже запуск перевантажувального терміналу в експлуатацію запланований на кінець червня і фактично за місяць його необхідно укомплектувати персоналом кількістю 120 працівників,

Детальніше...

РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК ТА ДОКУМЕНТІВ НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ НА ОТРИМАННЯ СОК ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ

З метою визначення у 2019 році переліку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів для надання фінансової підтримки, відповідно до п. 9 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» (зі змінами № 126),

Детальніше...

ПРЕС-РЕЛІЗ: ПЛАТФОРМА «МОЯ ПРОФЕСІЯ: КОНСУЛЬТАЦІЙНА МЕРЕЖА» - ГІДНИЙ ПОМІЧНИК У ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ

Всім бажаючим, хто потребує вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, наразі є можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі. Службою зайнятості запроваджена онлайн-профорієнтація за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп'ютера  - веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». 

Детальніше...

ПЕРШЕ ЦЬОГОРІЧНЕ ЗНО З МАТЕМАТИКИ СКЛАДАЛИ ПОНАД 155 ТИС. УЧАСНИКІВ , - МОН

У першому цьогорічному ЗНО – з математики – взяли участь 155 356 осіб. Це – 96,6% від загальної кількості зареєстрованих на основну сесію. 82 учасники не змогли потрапити до пунктів тестування через відсутність одного з документів, 31 – через запізнення. Таку інформацію подає Український центр оцінювання якості освіти станом на 22 травня 2019 року. Учасники, які не змогли пройти тестування через поважні причини, можуть зареєструватися на додаткову сесію.

Детальніше...

МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ: ГОТІВКОВА ТА БЕЗГОТІВКОВА ФОРМИ

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально.

Детальніше...

ПЕТРО-МИХАЙЛІВЦІ ВШАНУВАЛИ БІЙЦІВ ВОВНИЗЬКОГО КУРЕНЯ

З нагоди Дня героїв у Петро-Михайлівській громаді Вільнянського району вшанували подвиг воїнів Вовнизького повстанського куреня. У червні 1920 року повстанці отаборилися на маленькому острові Полтавка, який нині затоплено водами Дніпровського водосховища. Позиція була дуже вдалою – із заходу її прикривав Вовнизький поріг, а зі сходу - вузька, але глибока протока. Від нападу з півночі надійно захищали дніпровські скелі Гущина та Польська.

Детальніше...

У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ РАЙОНУ ВИЗНАЧЕНО ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ СВЯТА ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Освітній процес у закладах освіти завершується у день, визначений самим закладом загальної середньої освіти. Свято останнього дзвоника у всіх закладах загальної середньої освіти району пролунає 24 травня (по ОТГ можливі інші дати). Вже після завершення навчальних занять для учнів 1-8-х та 10-х класів можуть бути організовані навчальні екскурсії чи навчальна практика.

Детальніше...

ДО УВАГИ ЗАМОВНИКІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

З метою підвищення поінформованості замовників області щодо наявних аналітичних інструментів, які можуть використовуватись під час проведення закупівель та сприяти вивченню ринку, отриманню інформаційно-консультаційної підтримки, інформації з відкритих джерел,  на офіційному веб-порталі Запорізької обласної державної адміністрації розміщено перелік актуальних інформаційних джерел та аналітичних інструментів сфери публічних закупівель

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У середу, 22 травня 2019 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Бабанін Олександр Олександрович.

Звертатись з 11.00 до 12.00 за телефоном 0-800-503-508.

Детальніше...

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕРНІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВ СП «НІБУЛОН»

16 травня 2019 у Вільнянській районній філії Запорізького ОЦЗ відбулась презентація Тернівської філії ТОВ СП «НІБУЛОН». Зустріч з потенційними кандидатами на вільні вакансії провели заступник директора та начальник відділу кадрів. Захід пройшов за чіткою структурою, яка дала змогу послідовно висвітлити наступні питання :

Детальніше...

ДЕСЯТА ЮВІЛЕЙНА ЗВІТНА ТВОРЧА ВИСТАВКА УЧНІВ ВІЛЬНЯНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ

16 травня 2019 року у комунальному закладі «Вільнянська дитяча художня школа» Вільнянської районної ради відбулося відкриття 10-ї ювілейної звітної творчої виставки. На виставці представлено 110 найкращих творчих робіт учнів з напрямку образотворчого мистецтва за 2018-2019 навчальний рік у видах станкового живопису, декоративно-ужиткового мистецтва, скульптури. В жанровому стилі представлені роботи з техніки: батик, витинанка, вітраж.

Детальніше...

ПРИСВОЄНО ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»

Указом Президента України від 12.05.2019 № 190/2019 присвоєно почесне звання «Мати-героїня» 616 українкам, серед яких є і представниця Вільнянського району, Авдєєва Світлана Юліївна, матір п’ятьох дітей, яка мешкає у с.Георгіївське Вільнянського району. «Мати-героїня» - державна нагорода, якою Президент щороку відзначає жінок, які народили і виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Почесного звання також удостоюються матері, що виховують усиновлених у вставленому законом порядку дітей.

Детальніше...

В РАМКАХ ПІДГОТОВКИ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ЄВРОПИ

В рамках підготовки до відзначення у 2019 році Дня Європи заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко провела нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб та організацій. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Детальніше...

НОВАЦІЇ «ЗНО В МАГІСТРАТУРУ» 2019:КІЛЬКІСТЬ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЗРОСЛА З 16 ДО 32, ДОДАТКОВА СЕСІЯ ТА ГНУЧКІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВСТУПУ НА ДРУГУ ВИЩУ ОСВІТУ ДЛЯ КОНТРАКТНИКІВ

Цьогоріч ЗНО для вступу в магістратуру за окремими спеціальностями матиме три основні новації. Так, кількість спеціальностей, де потрібно скласти тестування за технологією ЗНО, зросла з 16 до 32, восени відбудеться додаткова сесія єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови для вступу на контракт, а вступники, які вже мають дипломи спеціаліста чи магістра, зможуть вступити на контрактне навчання не за результатами ЗНО, а за внутрішніми іспитами вишу.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У вівторок, 21 травня 2019 року, відбудеться пряма телефонна лінія на тему: «Трудове право та охорона праці» (що робити, якщо роботодавець вимагає виконувати обов’язки, не передбачені трудовим договором, незаконне звільнення чи невиплата заробітної плати, стягнення нарахованої та невиплаченої заробітної плати, укладання трудового договору, нещасний випадок на виробництві), під час якої на запитання громадян відповідатимуть фахівці Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Детальніше...

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ

16.05.2019 року о 14.00 у малій залі засідань Вільнянської райдержадміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Дмитра Іванова відбулися громадські слухання (обговорення) проекту детального плану території для розміщення сонячної електростанції на території Павлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, за межами населених пунктів, та проекту детального плану території для розміщення сонячної електростанції на території Гнаровської та Петро-Михайлівської сільських рад Вільнянського району Запорізької області, за межами населених пунктів, та громадські слухання (обговорення) звіту про стратегічну екологічну оцінку вказаних проектів містобудівної документації.

Детальніше...

«ВІЧНА ПІСНЯ БАРВ І КОЛЬОРІВ»

Українська вишивка сягає своїм корінням у сиву давнину. Елементи символіки сучасних українських візерунків перегукуються з орнаментами, що прикрашали посуд трипільських племен. Вишиванням споконвіку займались жінки, які з покоління в покоління передавали найяскравіші зразки орнаменту, кольору, вишивальну техніку. Добре збиратися разом, співати про Україну-неньку, розмовляти українською. Дізнатись більше про традиції, обряди, культуру та історію — ми завжди раді.

Детальніше...

КОЛОРИТ ТА ТОНКОЩІ ПРОЦЕСУ СТВОРЕННЯ РОБІТ ВІЛЬНЯНСЬКОЇ МАЙСТРИНІ

В День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об'єднати українців, Полуніна Лариса, яка перебуває на обліку служби зайнятості, представила свої роботи у Вільнянській районній філії. За допомогою спеціалістів філії проводиться активна робота щодо працевлаштування жінки. Лариса є дуже творчою особистістю і в вільний час створює чудові витвори мистецтва.

Детальніше...

ВИШИВАНКА – СПОКОНВІЧНА ТРАДИЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Вишиванка - споконвічна традиція українського народу, яка уособлює наші таланти та самобутню культуру. Традиційно, у третій четвер травня, Вільнянська районна філія відзначає День вишиванки - свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об"єднати українців. В рамках збереження та популяризації українських цінностей, колектив районної філії доповнив повсякдення робочих буднів колоритом різнобарвних вишиванок.

Детальніше...

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – ОДНЕ З НАЙБІЛЬШ САМОБУТНІХ СВЯТ, ПРИСВЯЧЕНИХ РОЗКВІТУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.

Детальніше...

ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА - 2019: ВИДИ, ТРИВАЛІСТЬ, УМОВИ НАДАННЯ

У відпускний період не зайвим буде нагадати працівникам та їхнім роботодавцям, які види щорічної відпустки передбачені українським законодавством, їх тривалість і умови надання. Щорічна відпустка ділиться на: основну відпустку; додаткову відпустку за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці; додаткову відпустку за особливий характер праці; додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину інваліда з дитинства; додаткову відпустку окремим категоріям ветеранів війни; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Детальніше...

СТОРІНКИ ФРОНТОВОГО АЛЬБОМУ

У Вільнянському районному краєзнавчому музеї експонується фотовиставка, надана громадською організацією «Вільнянська спілка воїнів АТО (ООС)». Вона присвячена бойовим діям 2014 року на сході України. Автор світлин – відомий український військовий фотограф, учасник Революції Гідності, співробітник редакції газети «Голос України» Олександр Клименко. Перебуваючи у ті напружені дні на лінії фронту, він зробив цілу серію знімків, які відображають неприховану правду війни.

Детальніше...

ДО ВДОМА ЖИТЕЛІВ ВІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ!

16 травня 2019 року о 14-00 годині у малій залі засідань районної ради (м. Вільнянськ, вул. Бочарова, 12, III поверх) відбудуться громадські слухання та обговорення проекту детального плану території для розміщення сонячної електростанції на території Павлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, за межами населених пунктів, та проекту детального плану території для розміщення сонячної електростанції на території Гнаровської та Петро-Михайлівської сільських рад Вільнянського району Запорізької області, за межами населених пунктів,

Детальніше...

ЕНЕРГЕТИКИ ЗАПРОШУЮТЬ НА РОБОТУ ДО ДТЕК «ЗАПОРІЗЬКА ТЕС»

ДТЕК — стратегічний холдинг, що розвиває бізнес в енергетичній галузі. На підприємствах компанії працюють 73 тис. осіб. Підприємства ДТЕК ведуть видобуток вугілля та природного газу, виробляють електроенергію на станціях теплової та відновлюваної енергетики, постачають тепло й електроенергію кінцевим споживачам і надають енергосервісні послуги. Однією із потужних теплових електростанцій в Україні є, безперечно, Запорізька ТЕС.

Детальніше...

УВАГА! ЗМІНА РАХУНКІВ!

У зв’язку із закриттям рахунків Запорізького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, платники які відшкодовують фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, платники які відшкодовують борги по страховим внескам повинні взяти до уваги, що з 1 червня 2019 року відкриті нові рахунки на ім’я Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Детальніше...

15 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ’Ї

Міжнародний день сім'ї було затверджено 15 травня 1994 року за ініціативою ООН. Свято передбачає висвітлення як можна більш важливих проблем сім'ї, обговорюваних на різних громадських конференціях та ЗМІ. Також у цей день проводяться різноманітні фестивалі, які спрямовані на залучення членів сімей, їх згуртування і усвідомлення важливо спільного проведення часу. Сім'я для кожної людини є дуже важливою для життя.

Детальніше...

ВІДБУЛАСЬ СПІЛЬНА НАРАДА ІЗ КЕРІВНИКАМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ТА ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РАЙОНУ

14 травня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Максима Білого проведено нараду з питання щодо попередження випадків скоєння злочинів, їх розкриття стосовно підприємств агропромислового комплексу району. В нараді прийняли участь начальник Олександрівського міжрайонного відділу Управління поліції охорони Станіслав Войлов, заступник начальника Вільнянського відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП України в Запорізькій області Андрій Шанін,

Детальніше...

ВІДБУДЕТЬСЯ ІІІ МІЖНАРОДНА АГРОПРОМИСЛОВА ВИСТАВКА «AGROSHOW UKRAINE 2019»

Доводимо до відома зацікавлених сільгосптоваровиробників району, що за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України 16 – 19 травня 2019 року у м. Черкаси, на території КП «Аеропорт Черкаси» відбудеться ІІІ Міжнародна агропромислова виставка «AGROSHOW UKRAINE 2019».

Детальніше...

ДО УВАГИ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ОСІБ! ПРАКТИЧНІ ТА ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Запорізька торгово-промислова палата запрошує взяти участь у навчанні та підвищенні кваліфікації спеціалістів у сфері публічних закупівель у м. Запоріжжі у відповідності до Закону України  «Про публічні закупівлі» №922-VІІІ від 25.12.2015 року та у зв’язку з прийняттям Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель. 

Детальніше...

ДО ВІЛЬНЯНСЬКИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ ЗАВІТАЛИ ДОШКІЛЬНЯТА

13 травня до пожежно-рятувальної частини в м. Вільнянськ завітали вихованці КДНЗ "Ясла-садок № 3 "Сонечко" Вільнянської міської ради. Захід розпочався з ознайомлення дітей з основними правилами безпечної поведінки під час відпочинку у лісі, на водних об’єктах та в побуті. Також вони дізналися, як діяти у випадку пожежі чи іншої надзвичайної ситуації.

Детальніше...

НОВИЙ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ

Набув чинності новий Порядок проведення державної підсумкової атестації був затверджений наказом Міністерства освіти і науки України. Серед основних змін – відтепер зараховувати як оцінку за ДПА сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту з іноземної мови зможуть не тільки учні 11-х класів, а й 9-х. Зокрема, 12 балів мають змогу отримати:

Детальніше...

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ОТРИМАННЯ ФЕРМЕРСЬКИМИ ГОСПОДАРСТВАМИ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ

Регіональна комісія Запорізького відділення повідомляє, що УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ (Укрдержфонд) оголосив проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».

Детальніше...

ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ: ЗРУЧНО, СУЧАСНО, НАДІЙНО

Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення усім охочим пенсіонерам. Наразі ними користується понад 30 тисяч пенсіонерів у Запорізькій області. Оформлення електронного пенсійного посвідчення додасть зручності людям похилого віку в отриманні пенсій, розширить їх можливості користування онлайн-сервісами електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Детальніше...

НОВИЙ МЕХАНІЗМ ОТРИМАННЯ ПОСЛУГ З РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ДИТЯЧОГО ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ ЗА ПРИНЦИПОМ «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ЛЮДИНОЮ»

У 2019 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом „гроші ходять за людиною”. Це дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. Урядом 27.03.2019 затверджено постанову Кабінету Міністрів України №309 „Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу”, (далі – Порядок).

Детальніше...

«ПЕРЕМОГА В ІМ’Я УКРАЇНИ»

74-ри весни – вік нашої Перемоги! Вік зрілий, мудрий, дорогоцінний... І чим старшою стає ця Священна Перемога, тим ціннішими стають спогади про ті буремні страшні роки Другої світової. 8 та 9 травня 2019 року в селах Вільнянського району відбулися мітинги пам’яті, святкові концерти, флеш-моби з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:

Детальніше...

НАБУВ ЧИННОСТІ НОВИЙ ЗАКОН ПРО ЖКП, ЩО ДОЗВОЛЯЄ НАРАХУВАННЯ ПЕНІ НА БОРГИ ЗА КОМУНАЛКУ

Із 1 травня в Україні набув чинності Закон "Про житлово-комунальні послуги", який передбачає нарахування пені за несвоєчасну сплату послуг у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, а також низку інших важливих змін. Окрім нарахування пені за несвоєчасно сплачені послуги цей закон також передбачає:

Детальніше...

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ, БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ ТА В ШКОЛІ - ПОЧАВСЯ КОНКУРС ФОТО І ВІДЕОРОБІТ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ «БЕЗПЕЧНА КРАЇНА»

В Україні стартував конкурс учнівських фото та відеоробіт «Безпечна країна». Конкурс проходить у межах однойменного соціального проекту «Безпечна країна». Він спрямований на те, щоб запобігти проявам усіх видів насильства та травматизму в закладах освіти, на дорозі, а також привернути увагу суспільства до цих проблем. Засновниками проекту є Міністерство освіти і науки, Мінінформполітики та Міжнародний Благодійний Фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

Детальніше...

В РАМКАХ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

На виконання Указу Президента України від 16.05.2015 № 431/2007 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років» щороку 15 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. У зв’язку з належною підготовкою до організації заходів із вшанування пам’яті жертв політичних репресій заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко провела нараду з начальниками управлінь, відділів райдержадміністрації та керівниками районних служб.

Детальніше...

У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ВИЗНАЧЕНО ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ СВЯТА ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Освітній процес у закладах освіти завершується у день, визначений самим закладом загальної середньої освіти. Проте Департамент освіти і науки облдержадміністрації пропонує провести свято Останнього дзвоника у всіх закладах загальної середньої освіти в єдиний день – 31 травня. Вже після завершення навчальних занять для учнів 1-8-х та 10-х класів можуть бути організовані навчальні екскурсії чи навчальна практика.

Детальніше...

БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ, ЇЇ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я – НАЙВИЩА СОЦІАЛЬНА ЦІННІСТЬ

Безпека людини, її життя і здоров'я  визначаються в Україні найвищою  соціальною цінністю. Армія потребує підготовленого резерву, і саме сучасна школа може забезпечити виконання цього завдання, адже на заняттях з навчального предмета «Захист Вітчизни» допризовна молодь формує почуття патріотичної свідомості та національної гідності, отримує початкову військову підготовку.

Детальніше...

«ВКЛОНІМОСЯ ДОЗЕМНО ВЕТЕРАНАМ»

Минають роки, десятиліття, змінюється планета, а з нею життя людей, їх думки, мрії і сподівання. Чим далі в глиб історії відходять буремні роки Другої світової війни, тим величнішим постає подвиг нашого народу, - невичерпне джерело натхнення і гордості для прийдешніх поколінь. У довічному боргу наше покоління  перед ветеранами війни, яким пощастило пройти через горнило битв і дожити до цього світлого дня. В День Перемоги ми вітаємо ветеранів та дякуємо їм, вітаємо один одного і загадуємо найважливіше - нехай буде мир!

Детальніше...

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ДМИТРА ІВАНОВА З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ ТА ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Шановні ветерани, вільнянці, гості міста та району!

Цього року Україна відзначає 74-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! У День пам’яті та примирення, ми вшановуємо вічну та славну пам'ять наших видатних героїв, які загинули у найстрашнішій та найжорстокішій війні, яку не знало людство. 9 травня ми святкуємо велику Перемогу. Для нас подвиг військового покоління - це абсолютний еталон служіння ідеалам свободи, справедливості та добра – це суміш печалі й радості для нас усіх, пов'язаної зі спогадами буремних років війни, з весною, народженням та розквітом нового життя.

Детальніше...

ПО МІСЦЯМ БОЙОВОЇ СЛАВИ…

З нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Вільнянському районі проведено автопробіг по місцям бойової слави. На початку заходу біля Меморіалу Слави у м.Вільнянськ проведено мітинг - флешмоб «Маки пам’яті». У заході взяли участь  члени Вільнянської районної організації ветеранів України, керівництво міста та району, учні та педагогічні колективи загальноосвітніх закладів. Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання усіх, хто віддав своє життя заради мирного неба.

Детальніше...

БЕЗСМЕРТНИЙ ПОДВИГ СВОГО НАРОДУ ЩЕ ДОВГО ЖИТИМЕ В СЕРЦЯХ ЛЮДЕЙ…

В приміщенні комунальної установи «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради відбулося театралізоване дійство «Діти війни» з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років для жителів міста Вільнянська, ветеранів, солдатських вдів, дітей війни.

Детальніше...

ЧЕРВОНИЙ МАК - НАЦІОНАЛЬНИЙ СИМВОЛ ПАМ’ЯТІ УКРАЇНЦІВ

Наближається День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.  Як відомо, українці воювали проти нацизму у 7 арміях світу: Червоній армії, Українській Повстанській Армії, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США. З 2014 року національним символом пам’яті українців, загиблих у Другій світовій війні, є європейський та традиційний український знак – червоний мак.

Детальніше...

УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ ВІЛЬНЯНЩИНИ СТАЛА АКТИВНИМ УЧАСНИКОМ ВЕЛОЕСТАФЕТИ «ЄДНІСТЬ В ІМ’Я ПЕРЕМОГИ!»

В рамках відзначення Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 07 травня 2019 року за участю велосипедистів з числа учнів та педагогічних працівників Вільнянських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, №2, №3, Вільнянської гімназії «Світоч» у місті Вільнянськ була проведена велоестафета «Єдність в ім’я Перемоги!». Мета акції – відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Європі, вшанування пам’яті українців, які боролися в арміях держав - учасників Антигітлерівської коаліції та в рухах опору нацистській Німеччині та її союзникам під час Другої світової війни 1939 - 1945 років, об’єднання людей різних поколінь навколо ідеї єдності, перемоги та миру, виховання пошани до історичної пам’яті.

Детальніше...

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ – РОБОТОДАВЦЯМ: РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ПАРТНЕРСТВА

Шановні роботодавці! Служба зайнятості сьогодні – це сервісна структура, яка в своєму арсеналі має багатий спектр послуг від інформування про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці, здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичних методик: проведення тестування, оцінка та інтерпретація результатів, задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Детальніше...

ПРО РОБОТУ ГРОМАДСЬКОЇ ПРИЙМАЛЬНІ УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

Доводимо до відома оновлену інформацію про роботу Громадської приймальні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області: Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області  - Бізденежний Сергій Романович

Детальніше...

ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВІ РОБОТИ У БАГАТЬОХ РАЙОНАХ ВИПЕРЕДЖАЮТЬ ПЛАНОВІ ПОКАЗНИКИ

Через відсутність опадів та низьку вологість повітря у третій декаді квітня на території області відбувалася втрата продуктивної вологи як з верхнього, так і метрового шарів ґрунту. За станом на кінець квітня, на більшості спостережних ділянок під озимою пшеницею зволоження метрового шару ґрунту було добрим та задовільним. Погодні умови в період проведення польових робіт були задовільні.

Детальніше...

ЗУСТРІЧ У МУЗЕЇ ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ

У Вільнянському районному краєзнавчому музеї відбулась урочиста зустріч «Перемога – подвиг народний». На заході були присутні учні гімназії «Світоч», представники старшого покоління, учасники АТО, керівники міста та району. Ветерани війни і праці Борис Федорович Третьяков, В’ячеслав Олексійович Чекаєв, Валентина Олександрівна Ачкасова поділились своїми спогадами про часи Другої світової війни, про важкі випробування, що випали на їхню долю. У грізні воєнні роки вони були зовсім юними, звершували трудовий подвиг у тилу, працюючи на заводах з випуску боєприпасів. А після війни піднімали з руїн підприємства, міста і села.

Детальніше...

З 1 ЛИПНЯ ЗМІНИТЬСЯ ВАРТІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ БІОМЕТРИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

Урядом ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг при оформленні паспорта громадянина України (ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, які будуть сплачуватися після 1 липня. Зміниться також і вартість бланків згаданих документів. Вартість оформлення документів вперше зросла з 2016 року і за підрахунками експертів таке підвищення збільшить надходження до місцевих бюджетів у 2019 році на близько 200 млн грн, які буде спрямовано зокрема на виконання програм місцевого значення.

Детальніше...

ОПРАЦЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ЗАПИТІВ У РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» загальним відділом апарату райдержадміністрації проведено аналіз роботи з розгляду запитів про надання публічної інформації, які надійшли до районної державної адміністрації з початку 2019 року. Протягом січня – квітня 2019 року до Вільнянської райдержадміністрації надійшло 17 запитів (15 – письмових). За категорією запитувачів 12 запитів надійшло від фізичних осіб, 5 запитів – від юридичних осіб, від об’єднань громадян не надійшло жодного запита.

Детальніше...

НАБУВ ЧИННОСТІ НОВИЙ ЗАКОН ПРО ЖКП, ЩО ДОЗВОЛЯЄ НАРАХУВАННЯ ПЕНІ НА БОРГИ ЗА КОМУНАЛКУ

Пеня буде нараховуватися тільки на борги, що виникли з 1 травня. В Україні набула чинності нова редакція закону "Про житлово-комунальні послуги" в частині надання комунальних послуг. Закон мав набрати чинності 10 червня 2018 року, проте Рада частково відстрочила набуття чинності до 1 травня 2019 року. Від нинішнього дня набула чинності норма про нарахування пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.

Детальніше...

ЗАТВЕРДЖЕНО ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ НАПРАВЛЕННЯ ДИТИНИ З ДЦП ДО РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ УСТАНОВИ

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок церебрального паралічу, яким запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації цих дітей за принципом «гроші ходять за людиною».

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У вівторок, 7 травня 2019 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Скобліков Віктор Вікторович.

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ ГОТУЄТЬСЯ ГІДНО ВІДЗНАЧИТИ 74 РІЧНИЦЮ ПЕРЕМОГИ

Цього року спільнота відзначатиме 74-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, віддаючи данину  пам’яті та  поваги  героям минулих боїв,  вшанувуючи кожного  учасника вікопомних подій. За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, в області на обліку перебуває 45252 ветеранів війни, серед них: 2900 інвалідів війни, у тому числі, 391 інвалід з числа учасників антитерористичної операції, 19356 учасників бойових дій, у тому числі  - 12099 учасників бойових дій у зоні проведення АТО, 7455  членів сімей загиблих, у тому числі  302 членів сімей загиблих учасників АТО, 15547 учасників війни, у тому числі  16 учасників АТО. Безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні залишилося 1469 осіб.

Детальніше...

ДЛЯ ЗАПОРІЗЬКИХ УЧНІВ РОЗПОЧАТО КОНКУРС ШКІЛЬНИХ МАЛЮНКІВ «Я МАЮ ПРАВО!»

До Міжнародного дня захисту дітей Міністерство юстиції України та Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції  організовують Всеукраїнський конкурс малюнків «Я маю право!». Як повідомили у Головному управлінні юстиції у Запорізькій області, до участі в організації конкурсу можуть залучатися партнери - громадські організації, приватні юридичні компанії, вищі навчальні заклади юридичного спрямування. Запрошуються до участі у конкурсі школярі віком від шести до 18 років.

Детальніше...

СВЯТО КРАСИ СТВОРИЛИ ВІЛЬНЯНЦЯМ НАРОДНІ МАЙСТРИ УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА

Вільнянськ туристичний знову гостинно зустрічав, але тепер щоб поєднати у рамках ІІІ Регіонального фестивалю майстрів народного мистецтва «Світ калинового узору» серця тих, хто присвятив себе народній творчості, закоханий в українську пісню, танок, гумор; щедрих господарів та господинь, які заради збереження української національної кухні готові поділитися дбайливо збереженими рецептами українського народу, а також своїми кулінарними надбаннями; і нарешті тих, кому безмежно любий цей край тому, що зустрів на його просторах справжніх друзів!

Детальніше...

«ПИСАНКА ЧАРІВНА ЛЮДЯМ НА ДОБРО»

В цьому році Великдень припав на 28 квітня. Напередодні цього великого свята в комунальній установі «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради  пройшов майстер - клас «Писанка чарівна людям на добро» для дітей по розмалюванню писанок. Допомагала та розповідала як правильно розмальовувати писанку Кагадєй Ірина Вікторівна - керівник гуртка декоративно - прикладного мистецтва. 

Детальніше...

«ЧОРНОБИЛЬ – СКОРБОТА ПАМ’ЯТІ ЛЮДСЬКОЇ»

26 квітня 2019 року на почесному місці жителів та гостей міста Вільнянська зібрала пам’ять про трагедію на Чорнобильській атомній електростанції. Минуло 33 роки від того дня, як страшний вибух на 4-му енергоблоці розділив історію нашої країни на дві частини - до і після аварі. В пам’яті українського народу - це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це, викреслити із нашої пам’яті – неможливо.

Детальніше...

26 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

33 роки тому - 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. 

Детальніше...

РОБИТИ СВОЄ РІДНЕ МІСТО КРАЩИМ ТА ЧИСТІШИМ-ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО МЕШКАНЦЯ!

Нарешті весна остаточно вступила у свої права, сповістивши про це мелодійним співом птахів та лагідними сонячними променями. Саме весняної пори в Україні традиційно розпочинаються роботи по прибиранню територій, оскільки кожен розуміє, що за чистотою довкілля треба стежити, наче за своєю власною домівкою. 

Детальніше...

ЗАРОБІТНА ПЛАТА - ОДИН З ІНСТРУМЕНТІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОДОЛАННЯ БІДНОСТІ

Окремі підприємства та приватні підприємці застосовують різні схеми мінімізації заробітної плати своїх найманих працівників, що в свою чергу призводить до скорочення надходжень в бюджет Пенсійного фонду, перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого району.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У п’ятницю, 26 квітня 2019 року, відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме начальник Головного управління Держпраці у Запорізькій області Бабенко Олександр Петрович.

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

«КОЛЬОРОВІ ПЕРЕВТІЛЕННЯ» УЧНІВ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ВІЛЬНЯНСЬКА ДИТЯЧА ХУДОЖНЯ ШКОЛА»

23.04.2019 року у комунальному закладі «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради відбулося відкриття виставки «Кольорові перевтілення». Учні комунального закладу «Вільнянська дитяча художня школа» Вільнянської районної ради на виставці представили свої творчі роботи, а саме: вітражі, скульптури з глини, гіпсові барельєфи, живопис, графіка, паперова пластика, писанки.

Детальніше...

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ 64 % ВИТЯГІВ З НОРМАТИВНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬ ЗАМОВЛЕНО ОНЛАЙН

На підставі заяв, отриманих від фізичних та юридичних осіб, сільськогосподарських товариств та фермерських господарств у I кварталі 2019 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області сформували 107 436 витягів з нормативної грошової оцінки земель. Найбільше таких документів видано щодо ділянок, розташованих у Бердянському (13967), Вільнянському (12150) та Чернігівському (11763) районах Запоріжжя. У Запорізькій області громадяни надають перевагу зверненням онлайн. Із загальної кількості 68435 витягів (64%) замовлено через мережу Інтернет,  ще 39001 (36%) – через Центри надання адміністративних послуг.

Детальніше...

ЗАПОЧАТКУВАННЯ ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи. Організація роботи державної служби зайнятості щодо сприяння  безробітним у відкритті власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово передбачає певну послідовність надання соціальних послуг безробітним, які виявили сприятливі для підприємництва особисті якості, що знаходить своє відображення у формах та методах роботи спеціалістів центрів зайнятості.

Детальніше...

ПОНАД 354 ТИС ОСІБ ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ НА ЗНО-2019 - СЕРЕД НИХ НАЙБІЛЬШЕ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ ЦЬОГО РОКУ

В Україні завершилась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання - його проходитимуть понад 354 тис осіб. Це на 18 тис більше, ніж торік. Найбільше серед зареєстрованих учасників (понад 53%) випускників шкіл цього року. Більшість з них обирали по 4 предмети для тестування. Далі йдуть учні закладів професійної та вищої освіти, які паралельно з навчанням здобувають повну загальну середню освіту, а отже складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Таких - 37,5%. Цікаво, що цей сегмент учасників обирав переважно по 2 предмети.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У середу, 24 квітня 2019 року, в облдержадміністрації відбудеться гаряча телефонна лінія спілкування із громадянами, під час якої на запитання відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Антонов Андрій Миколайович.

Звертатись з 11.00 до 12.00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

Детальніше...

САМОВІЛЬНЕ ВИПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ – НЕПОПРАВНА ШКОДА ДОВКІЛЛЮ

У весняно – осінній період здійснюються самовільні підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, після збиральних залишків та сміття що призводить до знищення біорізноманіття, молодих особин тваринного світу, виникає загроза пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах, загибелі людей. При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус – найбільш родючий поверхневий шар, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту.

Детальніше...

РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ З ВИЗНАЧЕННЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ АПК ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ШЛЯХОМ ЗДЕШЕВЛЕННЯ КРЕДИТІВ

З метою забезпечення виконання вимог «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 року № 300 (зі змінами), обласною конкурсною комісією затверджено Умови для розгляду заявок суб’єктів господарювання агропромислового комплексу – претендентів на отримання права на часткову компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами у 2019 році.

Детальніше...

УЧНІ ШКІЛ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ВІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «ОБ'ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!»

Учні шкіл естетичного виховання Вільнянського району брали участь у Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!». Журі переглянуло 116 робіт учнів мистецьких шкіл міст Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара, Вільнянська, Оріхова, Токмака, Гуляйпільського, Вільнянського (комунальних закладів «Матвіївська дитяча музична школа», «Вільнянська дитяча музична школа»), Більмацького, Кам'янсько - Дніпровського, Василівського, Приазовського, Пологівського, Приморського, Якимівського районів.

Детальніше...

ОСВІТНІЙ ПРОСТІР НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ – ПЕРШІ УСПІХИ

18 квітня 2019 року делегація освітян Вільнянського району взяла участь у розширеному засіданні колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з питання «Реалізація Концепції «Нова українська школа» у закладах загальної середньої освіти області у 2018 році та завдання щодо її подальшого впровадження у 2019/2020 навчальному році», яке відбулося  на базі Опорного закладу загальної середньої освіти Розумівської школи Долинської сільської ради Запорізького району.

Детальніше...

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Наказом Мінсоцполітики України від 6 березня 2019 року № 332 було внесено зміни до Порядку взаємодії Державної служби України з питань праці, виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та державної служби зайнятості, затвердженого наказом від 2 липня 2014 року № 437. Вищезгадані зміни стосуються інформації, яку органи державної служби зайнятості надають територіальним органам Держпраці, з метою забезпечення належної організації державного контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ПРОВЕЛИ РОЗЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ З УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПЕТРО – МИХАЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Спеціалісти Вільнянського районного сектору ДСНС України у Запорізькій області постійно відвідують навчально-виховні заклади міста та району та навчають дітей основним правилам безпечної життєдіяльності. 19 квітня у на базі опорного комунального закладу загальної середньої освіти "Орієнтир" Петро-Михайлівської сільської ради рятувальники провели урок безпеки з учнями Дніпровської та Петро-Михайлівської шкіл, під час якого розповіли про основні правила пожежної та техногенної безпеки.

Детальніше...

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ДЕВІЗОМ "БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПРАЦІ"

Сьогодні 18 квітня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Максима Білого проведено засідання районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення. На порядку денному розглядалося питання щодо організації та проведення заходів з нагоди Дня  охорони праці у Вільнянському районі під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці». 

Детальніше...

ЗАГАЛЬНООБЛАСНА АКЦІЯ «МІСЯЧНИК ЗАЙНЯТОСТІ ЖІНОК»

В Україні серед безробітних людей жінок дещо більше, ніж чоловіків. Тому, з метою акцентування уваги суспільства до проблеми зайнятості жінок у Запорізькій області у квітні проводиться загальнообласна акція «Місячник зайнятості жінок». Важливу роль має надання безробітним жінкам профінформаційних та профконсультаційних послуг, під час яких клієнти отримують поглиблену інформацію про професії, що мають попит на ринку праці; рекомендації щодо вибору або зміни професії з урахуванням їх побажань, здібностей та можливостей; послуги психологічного характеру, спрямовані на визначення професійної придатності до тієї чи іншої спеціальності, тощо.

Детальніше...

ОНОВЛЕНО ФОРМАТ УРЯДОВОЇ ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

У рамках трансформації галузі охорони здоров’я у квітні 2017 року запроваджено новий принцип забезпечення пацієнтів ліками - урядову програму «Доступні ліки». Міністерство охорони здоров’я України обрало три напрямки захворювань, лікування яких у країні є пріоритетом і які добре лікуються амбулаторно, та розробило і запровадило для них модель реімбурсації. Завдяки цьому пацієнти, які мають хронічні серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму, отримують ефективні лікарські засоби за рецептом безоплатно або з незначною доплатою та лікуються із постійним супроводом лікаря.

Детальніше...

ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІКИ МАЄ БУТИ ВІДОБРАЖЕНО НА ЗРОСТАННІ РІВНЯ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ І ДОБРОБУТУ – ПРЕЗИДЕНТ

Президент України Петро Порошенко під час участі в публічній дискусії з представниками громадянського суспільства та експертного середовища в ефірі «Суспільного телебачення» зазначив, що готовий продовжити реалізацію стратегії подолання бідності та захисту найменш захищених верств населення.«Людина повинна мати можливість чесно заробити в Україні», - наголосив Президент.

Детальніше...

«СВІТ КАЛИНОВОГО УЗОРУ»

Шановні вільнянці та гості Вільнянського району!Запрошуємо Вас на ІІІ Регіональний фестиваль майстрів народного мистецтва «Світ калинового узору».                   В програмі Фестивалю:

11-00 – 15-00 виставка народних майстрів декоративно - прикладного мистецтва, працює українська народна кухня;

12-00 – 14-00 виступ учасників художньої самодіяльності закладів культури клубного типу Вільнянського району та гостей фестивалю;

12-00 – 14-00 проведення майстер-класів народних промислів.

Детальніше...

17 КВІТНЯ – ДЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ

Щороку 17 квітня в Україні вшановують пожежних. Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11-го жовтня 2013-го № 555/2013 встановлено професійне свято - День пожежної охорони. Це свято тих, хто щодня ризикуючи власним життям, рятує сотні інших, ліквідовує пожежі, наслідки стихії.

Детальніше...

ВАЖЛИВЕ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО

Коли настає пенсійний вік і потрібно оформляти пенсію, багато хто дізнається, що її розмір є набагато меншим, ніж розраховували, а для декого взагалі втрачено право на призначення. Чому таке відбувається? Сьогодні це питання актуально як ніколи. Адже, якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені страхові внески, не беруться до уваги під час розрахунку пенсії. До того ж для багатьох наших громадян є нормою отримання зарплати «в конверті».

Детальніше...

ВІТАННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ДМИТРА ІВАНОВА З ДНЕМ ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ

Шановні працівники пожежної охорони !

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня пожежної охорони. Це свято об’єднує людей мужніх та сильних духом, котрі з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії. Ви не раз доводили безмежну відданість своїй справі, що завжди знаходилась на межі ризику. Ви завжди проявляли готовність прийти на допомогу кожній людині. І як результат вашого професіоналізму – попередження і приборкання вогняної стихії, врятовані людські життя, збережені матеріальні й культурні цінності.

Детальніше...

ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАВІТАЛИ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКУ

Дитинство – унікальний період у житті людини, адже саме в цей час формується її здоров'я, відбувається становлення особистості. Довкілля має бути сприятливим, комфортним, розвиваючим для дитини. Саме тому 16 квітня до Вільнянського дитячого навчального закладу №3 «Сонечко» завітали рятувальники, щоб розповісти дошкільнятам про небезпеку вогню. Дітлахам розповіли про основні правила поведінки у побуті, наголошували які саме небезпеки можуть чекати на них, нагадали й правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. 

Детальніше...

РОЗШИРЕНО ПІДТРИМКУ ФЕРМЕРСТВА ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ ЗА БЮДЖЕТНІ КОШТИ

Відповідно до видатків держбюджету, фермери мають право отримувати допомогу за напрямами державної підтримки на загальних підставах та відповідно до регіональних програм підтримки суб’єктів господарювання у сільському господарстві. Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 106 (зі змінами від 30.01.2019 № 126) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».

Детальніше...

ГЛАВА ДЕРЖАВИ: ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА БУДУТЬ ВІЛЬНИМИ, А РЕЗУЛЬТАТИ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ ГРОМАДЯН – ЗАХИЩЕНІ

Президент України Петро Порошенко під час участі у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV наголосив, що президентські вибори будуть вільними, а результати волевиявлення громадян – захищені. На запитання щодо звинувачень у спробі зриву виборів, Президент зауважив, що несе персональну відповідальність за захист конституційних прав і свобод громадян. «До першого туру ми чули величезну кількість звинувачень про те, що у нас нібито і великі фальсифікації, і великі підкупи, і неможливість встановити волевиявлення. Я сказав – ми цьому маємо протидіяти відкритістю і прозорістю», - нагадав Глава держави.

Детальніше...

ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ ЯК ТРАМПЛІН ДЛЯ БІЗНЕСУ

Безробіття — явище, безумовно, неприємне, однак це не вердикт. А якщо поглянути на проблему з іншого боку? Наприклад, як на шанс спробувати свої сили в бізнесі. Будуть потрібні лише ідея, реєстрація підприємцем і… трошки везіння. А ось фінансову підтримку можна отримати від служби зайнятості.

12 квітня у Вільнянській районній філії відбулося засідання комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. На чергу денну винесено розгляд двох бізнес-планів:  «Бухгалтерські послуги»,  «Виготовлення та продаж м’якого морозива».

Детальніше...

СЬОГОДНІ - ОСТАННІЙ ДЕНЬ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ ЗМІН У СПИСКИ ВИБОРЦІВ НА ДРУГИЙ ТУР

Перед другим туром, не пізніше ніж за п’ять  днів до волевиявлення, тобто до 15 квітня включно потрібно ще раз усім, хто голосує не за місцем реєстрації, звернутися до відповідних центрів реєстрації та підтвердити своє місце голосування.

Виборці можуть подати заяву про голосування на дільниці за місцем проживання чи роботи, а не за місцем постійної реєстрації. Для цього треба прийти до органу ведення реєстру виборців (вони розташовані в державних органах влади: райдержадміністраціях, меріях тощо) та подати заяву про голосування саме на дільниці в цьому окрузі. Ця процедура стосується і громадян України з тимчасово окупованих територій.

Детальніше...

КОСТЯНТИН БРИЛЬ ПОДЯКУВАВ НАРОДНИМ ДЕПУТАТАМ ЗА ПІДТРИМКУ ПРАТ «ЗАПОРІЖТРАНСФОРМАТОР»

Завдяки активності народних депутатів України в середу на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України проект закону щодо внесення змін до Податкового кодексу України стосовно деяких питань оподаткування податком на додану вартість.

Детальніше...

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

У вівторок, 16 квітня 2019 року, відбудеться пряма телефонна лінія на тему: «Спадкове право (черговість спадкування за законом, визнання права власності в порядку спадкування, призначення додаткового строку для прийняття спадщини; обов’язкова частка у спадщині, спадкування нерухомого майна та його оподаткування тощо)», під час якої на запитання громадян відповідатимуть представник Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокат, який надає безоплатну вторинну правову допомогу.

Детальніше...

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДТВОРЕННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ У ВНУТРІШНІХ РИБОГОСПОДАРСЬКИХ ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 01.04.2019 №172 «Про проведення двомісячника з охорони рибних ресурсів у 2019 році», та з метою сприяння кращому відтворенню і зберіганню водних живих ресурсів у водоймах на території Вільнянського району, головою райдержадміністрації видано розпорядження від 05.04.2019 № 108 «Про проведення двомісячника з охорони рибних ресурсів у 2019 році», яким зобов’язано провести з 08.04.2019 до 15.06.2019 двомісячник з охорони рибних ресурсів району під час масового нересту риби.

Детальніше...

ВИРІШЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ ЖІНОК У РАЙОНІ

За результатами розгляду питань щодо організації співпраці  Вільнянської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості представниками місцевої влади та роботодавцями  у вирішенні проблем ринку праці під час засідання  “ за круглим столом ” на тему: “ Вирішення та  реалізація питань  забезпечення зайнятості жінок у Вільнянському районі ”. 

Детальніше...

ОЛЕКСІЙ ВАДАТУРСЬКИЙ: «ЯКЩО МИ БУДУЄМО ПІДПРИЄМСТВА – ЗНАЧИТЬ ВЛАДА НА ТЕРИТОРІЇ СТВОРИЛА СПРИЯТЛИВИЙ КЛІМАТ»

Сьогодні в с. Тернівка Вільнянського району відбулося зариблення затоки Дніпра. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та Герой України, член Ради регіонального розвитку Олексій Вадатурський. До річки було випущено 1700 кілограм малька товстолоба. Костянтин Бриль і Олексій Вадатурський також провели зустрічі з колективом будівництва нового терміналу та з фермерами Вільнянщини, з якими обговорили взаємодію ТОВ СП «НІБУЛОН» з аграріями. Як повідомив Олексій Вадатурський, без перевантажувальних терміналів у Біленькому, Кам’янці-Дніпровській і Тернівці запорізьким аграріям доводилось вивозити продукцію до Херсона, Миколаєва та Одеси. Це, безумовно, позначалось на якості доріг та вартості зерна.

Детальніше...

АГРАРІЇВ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ ПРИ ВИКОРИСТАННІ АГРОХІМІКАТІВ

З початком весняно-польових робіт кожного року виникає загроза загибелі бджіл у зв’язку із обробітком садів та польових насаджень. Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації попереджає, що для запобігання отруєння бджіл та їх максимального збереження під час обробки медоносних рослин та садів агрохімікатами необхідно виконувати інструкції щодо попередження отруєнь бджіл. З метою зведення до мінімуму негативної дії пестицидів на людей та довкілля систематично проводиться роботи щодо їх вдосконалення.

Детальніше...

«ТОРБА СМІХУ – ЛЮДЯМ НА ВТІХУ»

10 квітня 2019 року в приміщенні комунальної установи «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради відбулася концертна програма для дітей шкіл міста «Торба сміху - людям на втіху». Підготували її та провели учасники художньої самодіяльності дитячих гуртків установи. Юним глядачам веселі повчальні гуморески нашого земляка – поета з села Максимівка Володимира Байдукова та українського гумориста Павла Глазового - про школярів, про шкідливість  алкоголю для здоров’я, про працю, село дарували учасники гуртка художнього читання «Дитячий світ», керівник Оксана Сидоренко.

Детальніше...

ДО ВІДОМА ГРОМАДЯН: ДО ДРУГОГО ТУРУ ПІДГОТОВЛЕНО ПАМ'ЯТКУ ВИБОРЦЯ

Так, у пам'ятці Мін'юсту рекомендується перевірити себе в списку виборців або онлайн на сайті Державного реєстру, або на виборчій дільниці починаючи з 13 квітня. При відсутності  інформації варто якомога швидше звернутися до органу реєстру виборців з відповідною заявою. Крім цього, у відомстві зазначають, що при голосуванні не за місцем реєстрації необхідно подати відповідну заяву до 15 квітня. При цьому до 18 квітня змінити місце голосування можна буде тільки за рішенням суду.

Детальніше...

СЬОГОДНІ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. Широке поширення концентраційні табори отримали у фашистській Німеччині. У них містилися, як правило, антифашисти, передусім комуністи, соціал-демократи, профспілкові діячі, а також особи, які переслідувалися за расовими, релігійними, соціальними та іншими мотивами. Перший концтабір у Німеччині був створений поблизу Дахау в березні 1933 року.

Детальніше...

НАША АРМІЯ І ОБОРОННИЙ СЕКТОР ВІДПОВІДАТИМУТЬ СТАНДАРТАМ НАТО – ПРЕЗИДЕНТ ЗАТВЕРДИВ РІЧНУ НАЦПРОГРАМУ ПІД ЕГІДОЮ КОМІСІЇ УКРАЇНА – НАТО НА 2019 РІК

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік». Глава держави назвав підписання документа дуже важливою подією, адже ним затверджується план співпраці України з Північноатлантичним альянсом до 2020 року. «Це є перша і надзвичайно важлива дорожня карта що Україна має зробити, які домашні завдання виконати, які програми мають бути реалізовані для того, щоб вийти на ті завдання, які я як Президент ставив, щоб вже у 2023 році країна відповідала критеріям, необхідним для підписання Плану дій щодо членства в НАТО», - сказав Петро Порошенко.

Детальніше...

МОН: РЕЄСТРАЦІЯ – НЕ ЄДИНА ПІДСТАВА ДЛЯ ПЕРШОЧЕРГОВОГО ЗАРАХУВАННЯ В 1-Й КЛАС, ПІДТВЕРДИТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ МОЖНА ТАКОЖ ІНШИМИ ДОКУМЕНТАМИ

Для першочергового зарахування дитини в перший клас використовувати лише один спосіб підтвердження її місця проживання – місце реєстрації – є неприпустимим обмеженням. Підтвердити місце проживання можна також низкою інших документів. Про це йдеться в листі МОН щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році, що був розісланий на всі школи та місцеві органи влади, 9 квітня 2019 року.

Детальніше...

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Традиційно у квітні службою зайнятості проводиться "Місячник зайнятості жінок". Так 9 квітня 2019 року Вільнянською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості був проведений День відкритих дверей служби зайнятості. Метою цього заходу було формування у жінок позитивного ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування та підвищення рівня мотивації до праці.

Детальніше...